קרייזי מרי ירושלים: מבוך, חדר בריחה ומשחק אימה נפגשים בבירה

הרבה מאוד כתרים נקשרו סביב ירושלים, בירת ישראל, רובם מוצדקים. אבל האם ניתן לומר שירושלים היא גם אחת מבירות האימה של ישראל? התשובה לשאלה הזו מורכבת. מצד אחד, במציאות הנוכחית העצובה שאנחנו חיים בה, ביקור בירושלים בתקופות מסוימות בהחלט עלול להיות מסוים (מה שנכון למרבה הצער בהרבה מאוד נקודות אחרות בישראל). בגזרת אטרקציות האימה – אתם יודעים, חדרי בריחה, מקומות רדופים וכן הלאה – ירושלים מציעה כמה אפשרויות נחמדות ומדוברות, אחת הבולטות היא קרייזי מרי.

קרייזי מרי ירושלים הוא שילוב בין כמה אטרקציות מפחידות, כמו מבוך אימה, חדר בריחה והפתעות נוספות. התוצאה היא מקום מבוקש שפועל כבר שנים, אבל עדיין מצליח לחדש את עצמו ולהוסיף למארג עוד חוויות. בערך כמו העיר בה הוא ממוקם, בעצם.

על מבוך האימה קרייזי מרי ירושלים

קרייזי מרי ירושלים הוא, קודם כל, מבוך המבוסס על רעיון שאתם כנראה מכירים מסרטי אימה או מהמציאות: אתם נכנסים לתוך מבוך חשוך וצריכים למצוא את היציאה. בדרך לשם אתם תיתקלו בשלל אלמנטים מפחידים, כמו בובות של ליצנים מפחידים, שחקנים מחופשים, אפקטים קוליים וכן הלאה. כדי להוסיף אימה, המבוך של קרייזי מרי נעשה בחשיכה כמעט מוחלטת, כשהמשתתפים הולכים בטור, בידיים קשורות. המטרה כמובן היא לסיים את המבוך ולעמוד בגבורה בהפחדות השונות, בלי לסגת אחורה או לבקש להפסיק.

באופן די חריג במחוזותינו, אתם יכולים לבחור באחת מבין 11 דרגות קושי, או אם תרצו: רמות הפחדה של מבוך הפחד ירושלים. הרמות הבסיסיות הן למתחילים או לצעירים יותר, ומהביקורות עולה שמדובר בחוויה קצרה באופן יחסי. אלו המנוסים או רוצים לחוות את הפחד בעוצמות הגבוהות ביותר שלו יעדיפו כמובן להעלות את דרגת הקושי שלהם.

כמה עולה ביקור במבוך האימה קרייזי מרי? 

אחד החסרונות העיקריים של חלק מאטרקציות האימה, ובפרט חדרי בריחה, הוא שמדובר בביקור שהוא בדרך כלל חד פעמי: אחרי הכול, כשכבר יודעים את הפתרונות לחידות, רוב המבקרים יעדיפו שלא לבקר פעם נוספת. למרות שמההתרשמות שלנו לכל דרגת קושי במבוך הפחד יש חוקים משלה, קשה לטעון שניתן לבקר כאן פעם אחר פעם, ולקבל חוויה שונה בכל מקרה. הדעות בכל מקרה נוטות להיות חיוביות, גם אם יש שיטענו שהמחירים כאן גבוהים ביחס למשך החוויה או לעובדה שהיא בעיקר חד פעמית.

קרייזי מרי מחיר משתנה בהתאם לרמת הקושי, כשכלל האצבע הוא שאתם צריכים לשלם יותר כדי לפחד באמת. נכון לשנת 2023, אלו הן רמות המחירים:

  • דרגות 6-1 – 60 ש”ח למשתתף
  • דרגה 7 – 70 ש”ח למשתתף
  • דרגה 8 – 80 ש”ח למשתתף
  • דרגה 9 – 90 ש”ח למשתתף
  • דרגה 10 – 100 ש”ח למשתתף
  • דרגה 11 – 130 ש”ח למשתתף. שימו לב שרק בוגרים מעל גיל 18 יכולים לבחור בדרגה הזו

שימו לב שאסור לצלם במקום. מי שמעוניין יכול להיפרד מ-100 ש”ח ולקבל סרטון ערוך מהביקור שלו. מקריאה של ביקורות על קרייזי מרי, עולה שהדעות לגבי האטרקטיביות של הסרטון הזה חלוקות.

הקבר

במתחם של קרייזי מרי תלפיות תמצאו גם את משחק האימה “הקבר”, שלפי האנשים שמאחוריו אמור “לאתגר את קישורי קבלת ההחלטות שלכם”. העיקרון כאן הוא שהמשתתפים מוצאים את עצמם במעין קווסט, בו עליהם לקבל החלטות שישפיעו על “ההישרדות שלהם”.

המשחק מתאים ל-6-2 משתתפים, מגיל 18 ומעלה. מחיר ביקור במתחם הקבר עומד על 100 ש”ח לאדם.

קופת BRAVO!

חדר בריחה PSY Jack

לא מזמן, נפתח במתחם גם חדר בריחה PSY Jack. העלילה כאן – והרי ידוע שבכל חדר אימה מפחיד יש עלילה שנראית כאילו יצאה מסרט אימה כלשהו – עוסקת בקרקס מרילנד שהשחקנים שלו בשלב מסוים נעלמים בזה אחר זו. הקרקס נסגר, והמשתתפים נכנסים אליו כדי לפתור את התעלומה. בדרך לשם הם יעברו כמובן הרבה מאוד חידות, אתגרים והפחדות, בחוויה הנמשכת בדרך כלל כ-60 דקות.

בניגוד לחלק גדול מחדרי הבריחה האחרים, בהם המחיר תלוי במספר המשתתפים (ככל שמגיעים בקבוצה גדולה יותר, כך כל אחד משלם פחות), במקרה הזה המחיר למיטב הבנתינו קבוע ועומד על 120 ש”ח למשתתף. כדאי תמיד לחפש הנחות, כי בבדיקה שעשינו מופיע שחלק ממועדוני הלקוחות מציעים הנחה על הכרטיס. 

קרייזי מרי ירושלים – כל המידע שחשוב לדעת

כתובת: רחוב הרכבים 13, תלפיות, ירושלים

טלפון: 050-5557471

מידע נוסף באתר אינטרנט, עמוד הפייסבוק או פרופיל האינסטגרם של האטרקציה.