פאזלים למבוגרים בלבד: פאזלים מפחידים שמציעים אימה בחלקים קטנים

אצלנו זה קורה כמעט מדי יום. אני, או אשתי, יושבים עם הילדה ומרכיבים פאזל. באופן לא מפתיע, את הפאזלים אנחנו מתאימים לשלב ההתפתחותי של הילדות שלנו. זה מתחיל עם פאזלים פשוטים מאוד, בני 6-2 חתיכות, לרוב בחלקים גדולים שמקלים על ההרכבה. אחד כך מגיעים פאזלים עם מספר דו ספרתי של חלקים – אנחנו עדיין בשלב בו משהו כמו 70 חלקים מתאימים לגיל הילדה הגדולה. הם כבר דורשים מיומנויות גדולות יותר, וגם התערבות מאסיבית יותר של ההורה – עד לשלב בו אנחנו מסיימים את הפאזל, ולפי הנוהל המשפחתי אחת הילדות רוקדת על התוצאה המוגמרת.

כל הורה יודע שבשלב מסוים, הרכבת פאזל משותף עם הילדים היא אחת הפעולות היותר חשובות שיש. ממש על קצה המזלג, הפאזלים משפרים את התפיסה החזותית-מרחבית, משפרים את היכולת של הילדים לשים לב לפרטים, עובדים על המוטוריקה שלהם (בעיקר ככל שהחלקים קטנים יותר), משפרים את הזיכרון, עובדים על תכונות רגשיות – והרשימה עוד ארוכה. אלא שפאזלים ממש לא חייבים להיות לילדים בלבד. היום יש מספיק פאזלים למבוגרים, הן ברמת הקושי והן בעובדה שמרכיבים באמצעותם את התמונות המפחידות ביותר שיש. בואו להכיר משחקי קופסה שמתאימים, אולי, למבוגרים שביניכם.

כל הסיבות לבחור פאזלים למבוגרים

חלק מהיתרונות שהזכרנו קודם רלוונטיים עבור ילדים ומבוגרים כאחד. בכל זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים גילו שפאזלים, אותם משחקי קופסה שלכאורה שומרים בארון של הילדים, הם יופי של פעילות לשעות הפנאי בכל גיל. הפאזלים מאתגרים את המוח, מבחינה מעשית את הצד הימני והשמאלי שלו, וזו משימה חשובה בכל גיל. ככל שהפאזל גדול ומורכב יותר, ככה הוא מאתגר יותר ברמה המנטלית. האדם צריך להפגין יכולות כמו חשיבה יצירתית, פתרון בעיות ודמיון כדי להצליח במשימה. לכן, תאמינו או לא, הפאזלים יכולים לשפר את תפקודי המוח או לפחות למנוע את הירידה ה”טבעית” בביצועי המוח עם השנים. גם בכל הנוגע לתכונות שנראות לנו אולי “ילדותיות”, כמו מוטוריקה עדינה וקואורדינציה, אין גיל בו כדאי להפסיק לעבוד עליהן. 

יתרון חשוב אחר הוא שהפאזלים יכולים להיות פעילות מעולה לשעות הפנאי. הם מציבים אתגר לא פשוט, ולכן מי שצולח אותו מרגיש סיפוק. פאזל מורכב יכול להעביר כמה שעות בהנאה, או אפילו לשפר את מצב הרוח. מחקרים מראים שפעילות מאתגרת כמו הרכבת פאזל יכולה להפחית לחצים וסטרס, מנת חלקם של רוב האנשים כיום.

את הפאזלים אפשר להרכיב לבד, אבל גם עם בן או בת הזוג, הילדים וכן הלאה. זו פעילות מצוינת למשפחה, שיכולה אפילו – רחנמא ליצלן – לנתק אתכם לכמה שעות מהמסכים.

פאזלים למבוגרים

היתרונות של משחקי פאזל למבוגרים

בסרטי אימה, פאזלים מפחידים אולי יהיו בעלי קצוות חדים במיוחד, שיחתכו את אלו שמנסים לשחק בהם, יחנקו אותם וכן הלאה (רעיון לסרט החדש של “יעד סופי”?). במציאות הם כנראה לא יהרגו אתכם, אבל עדיין מדובר בפאזלים מסוג אחר. ברמה הכללית אלו הם פאזלים שהתמונה שהם מציגים תהיה, ובכן, מפחידה. אלו יכולים להיות אובייקטים שאנחנו רואים באופן כללי כשייכים לעולם האימה, כמו בתי קברות, רוחות רפאים, זומבים או מפלצות. מה שמגניב אפילו יותר הוא שיש פאזלים שמאפשרים לכם להרכיב את הדמויות והנבלים המוכרים מסרטי האימה, כמו שתראו מיד. התוצאות יכולות להיות ריאליסטיות או מרשימות מאוד ברמה האומנותית, עד שיתחשק לכם להרכיב את התמונה המוגמרת ולתלות אותה לקישוט על הקיר.

Online Puzzle Store - באנר לאתר פאזל מאסטר, שמציע פאזלים לילדים, פאזלים מבוגרים, פאזלים מעץ ועוד
פאזלים מפחידים למבוגרים, כתוצאה מכך, הם אפשרות מעולה לחובבי האימה. הם יכולים ליצור את האווירה המפחידה שאתם מצפים לה, כי הרי אין כמו משחקי אימה כדי להעביר ערב חשוך בבית. הפאזלים מתאימים למפגשים חברתיים, לדוגמה ערב משותף של צפייה בסרט אימה, יום שישי ה-13, פורים או ליל כל הקדושים, למי שחוגג אותו. 

פאזלים מפחידים למבוגרים

כמה פאזלים מפחידים למבוגרים שמצאנו

היצע הפאזלים למבוגרים הוא די מרגשים היום, ונראה שהמבחר רק גדל משנה לשנה. מטבע הדברים לא כל פאזל מאתגר שמתאים למבוגרים (ואפשר למצוא פאזלים עם 1,000 חלקים, או אפילו 10,000 חלקים) הוא באמת מפחיד או משתייך לעולם האימה. יש פאזלים גדולים ומורכבים של תמונות נוף, אובייקטים שונים, טקסטים בדיוניים שלא בהכרח מפחידים וכן הלאה.

אנחנו נתמקד כאן, כמובן, בפאזלים על טהרת האימה:

פאזל 1000 חלקים פניוויז

IT Chapter Two 1000 Piece Puzzle = פאזל פניוויז ליצן
את הסקירה אנחנו מתחילים עם הליצן המפורסם ביותר בעולם, ואולי גם המפחיד שבהם. הפאזל הבא, פריט ברישיון רשמי של “זה”, יאפשר לכם להרכיב את הדמות של פניוויז, כמו שראינו אותו בסרט ההמשך “זה 2”. 

כאשר הפאזל מורכב, הוא בממדים של כ-49 ס”מ על כ-67.5 ס”מ, מה שאומר שהחלקים כאן קטנים באופן יחסי. התוצאה, בכל מקרה, מרשימה בכל קנה מידה: תוכלו לראות את דמותו של פניוויז מתנוססת על גבי רקע כהה, עם הכיתוב “Derry” בגדול (העיר הבדיונית של סטיבן קינג בה מתרחשת העלילה ב”זה” ובספרים נוספים מבית היוצר של אמן האימה), הכיתוב “האם יש לכם אומץ לחזור” וגם סירת נייר.

לקנייה ב-Fun.com

למי שרוצה פאזל שמזכיר יותר את הייצוג האחרון של פניוויז בקולנוע (טוב, נו – הלפני אחרון), יוכל לבחור בפאזל הבא שכולל 300 חלקים “בלבד”. הוא יאפשר לכם להרכיב את הפוסטר של הסרט הראשון, המצליח ביותר בז’אנר האימה מאז ומעולם. מה שמדליק כאן הוא שהאריזה של המשחק היא בסגנון רטרו של קלטת VHS. הפאזל הוא גם קטן בהשוואה לקודמים, במידות של כ-11.5 על 8.33 אינץ’ (כ-21 על 29 ס”מ) בלבד.

It Vuzzle 300-Piece Puzzle - Entertainment Earth

לקנייה ב-Entertainment Earth


פאזל פופ! 500 חלקים של פניוויז

POP! IT Chapter 1 500 Piece Puzzle - פאנל פניוויז פאנקו פופאוהבים את פניוויז, אבל מחפשים פאזל ידידותי יותר, שיכול אולי להתאים (גם) לצעירים שבחבורה? המוצר הבא יכול להיות בדיוק בשבילכם. מדובר בפאזל בן 500 חלקים מסדרת Funko Pop!, המוכרת, כידוע, בתור דמויות האספנות הקטנות שנחשבות לאחד מפריטי האספנות המבוקשים ביותר בקרב חובבי האימה. תמצאו בפאזל הזה את הדמויות של “זה” הראשון בגרסת הפאנקו פופ שלהן, כולל פניוויז וחברי מועדון הלוזרים, עם כל אותם אקססוריז מוכרים מהסרט (וגם כמה כלי נשק מאולתרים שהילדים מחזיקים). הפאזל, בגודל של כ-46 על 61 ס”מ, הוא פריט ברישיון רשמי.

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Fun.com

באנר לאתר Fun.com - משחקים, פריטי אספנות, צעצועים, פריטי אופנה ועוד


פאזל פופ! הסיוט שלפני חג המולד

POP! Disney The Nightmare Before Christmas 500 Piece Puzzle - פאזל הסיוט שלפני חג המולד בסגנון פאנקו פופ
הסיוט שלפני חג המולד הוא מסרטי האימה האהובים ביותר על כותב שורות אלה, והיום – כשהסרט המצליח מציין 30 שנה – תמצאו אינספור פריטים עליהם מתנוססות הדמויות האהובות כמו ג’ק סקלינגטון, סאלי, הכלב זירו, ראש העיר הדו פרצופי ועוד, כולל כמה צעצועים שיצאו כמובן משליטה. הפאזל הצבעוני הזה, על 500 החלקים, יציג את הדמויות האהובות בלוקיישנים מהסרט (איך אפשר בלי הגבעה המפורסמת ההיא, או המלונה של הכלב זירו?)

לקנייה ב-Fun.com

מי שמחפש פאזל קצת יותר ריאליסטי של הסיוט שלפני חג המולד, יוכל לבחור במוצר הבא, עם 1,000 חתיכות. ג’ק סקלינגטון והכלב זירו מתנוססים כאן ברוב חלקי הפאזל, כשהתפאורה של עיר כל הקדושים היא גותית ודי אפלה.

לקנייה ב-Amazon.com


פאזל פופ! דברים מוזרים

POP! Stranger Things 500 Piece Puzzle - פאזל פופ דברים מוזרים, פאזלים למבוגרים
לא צריך להציג בפניכם את “דברים מוזרים” של נטפליקס, אחת מסדרות האימה האהובות של השנים האחרונות, נכון? Funko Pop! מציעה גרסה בת 500 חלקים של הסדרה, בה כל הדמויות העבודות מהוקינס מגיעות בגרסת הפאנקו המצוירת והחביבה שלהן. באופן לא מפתיע הפאזל הזה מחולק בעצם לשני חלקים: הראשון מציג את הדמויות בעולם ה”אמיתי”, והשני, ההפוך, את עולם ה-Upside Down האפל יותר.

לקנייה ב-Fun.com

לקנייה ב-Entertainment Earth


פאזל המלון מהניצוץ

The Shining Floor Plan Jigsaw 1000pcs Puzzle - פאזל למבוגרים בעיצוב המלון מהניצוץ
אחרי שהיינו במחוזות הפאנקו, הנה פאזל למבוגרים שמצליח להיות ריאליסטי יותר. הפאזל המורכב הזה, בן 1,000 החתיכות, מאפשר לכם להרכיב לא אחר מאשר את תוכניות המלון המפורסם מ”הניצוץ” של סטנלי קובריק. לא תמצאו כאן את ג’ק טוראנס, אשתו ונדי, הילד דני וגם לא את הדמויות המפחידות שהם נתקלים בהם במלון, כמו התאומות הקריפיות ההן או הזקנה המתקלפת מהאמבטיה (טוב, נו. התאומות כן מופיעות על גבי הקופסה).

הפאזל כן מציע את מפת החדרים של מלון Overlook המפורסם, בשחור לבן ובחלקים קטנים, מה שאומר שההרכבה תהיה אתגר לא פשוט. יש כאן כמה אלמנטים אחרים מהסרט, כמו דמות קטנה של ג’ק טורנס עם גרזן או את המבוך המפורסם מחוץ למלון. אתם יכולים לפתור, אבל אנחנו ממש לא מבטיחים שהמאמץ שתצטרכו להפגין לא יגרום לכם להקליד משפט חסר פשר פעם אחר פעם במקלדת שלכם.

לקנייה ב-Fun.com

לקנייה ב-Entertainment Earth


פאזל 1000 חלקים ביטלג’וס

Beetlejuice- Collage 1000 piece Puzzle - פאזל ביטלג'וס 1000 חלקים - פאזלים למבוגרים
ביטלג’וס מ-1988 הוא קלאסיקת אימה, שצפויה לחזור אלינו ממש בקרוב עם סרט המשך מצופה מאוד. עד שזה יקרה, אתם יכולים לנסות את מזלכם בפאזל המתאגר, בגודל של כ-21 על 71 ס”מ, עליו מתנוססת הדמות לבושת הפיג’מה שחור-לבן של מייקל קיטון בתור ביטלג’וס, הכיתוב הצבעוני “ביטלג’וס” (פעמיים!) ולוקיישנים מפורסמים מהסרט, כמו חדר הגיהנום של דנטה או הקבר ההוא. 

לקנייה ב-Fun.com


פאזל 500 חלקים צ’אקי

Chucky | 500 Piece Puzzle - פאזל 500 חלקים צ'אקי
לא בטוח שפאזל הוא משחק הקופסה שילוו אתכם משך כל חייכם, עד המוות. פאזל 500 החלקים הבא של צ’אקי, לעומת זאת, מבטיח כן לעשות את זה. לצד הכיתוב של “אני חבר שלך עד המוות”, תמצאו כאן תמונה ריאליסטית יחסית של בובת האימה המפורסמת, עם השיער האדום (המסודר מאוד, כי צ’אקי כנראה עושה פן), העיניים הכחולות והחיוך המצמרר. מההתרשמות שלנו מדובר בייצוג מעט ידידותי של צ’אקי, כי לא ראינו את הצלקות בפנים, מה גם שההתמקדות היא בעיקר בפנים – ככה שהדמות לא מחזיקה סכין מגואלת בדם. שימו לב שהפאזל המוגמר הוא קטן באופן יחסי, במידות של כ-35 על כ-48 ס”מ, ככה שאתם יכולים לצפות חלקים קטנים ולרמת אתגר גדולה.

לקנייה ב-Fun.com


פאזל 1000 חלקים פרדי קרוגר

A Nightmare on Elm Street 1000 Piece Puzzle - פאזל למבוגרים פרדי קרוגר
ממשיכים עם אייקון אימה גדול נוסף, שמגיע הפעם בגרסה מאתגרת של 1,000 חלקים. אם אתם רוצים פאזל שיעסיק אתכם במשך שעות ארוכות או אפילו ימנע מכם לישון (כי בשינה אתם עלולים להיתקל בפרדי קרוגר שירצח אתכם באכזריות), אתם יכולים לנסות את הפריט הבא, ברישיון רשמי של מותג האימה המוכר. הפאזל, במידות של 71X51 ס”מ, יאפשר לכם להרכיב את פרדי קרוגר באחד מלוקיישני האימה האהובים עליו. האמת היא שפרדי מהווה כאן חלק קטן יחסית מהפריים, עם המבט המטורף שלו. בתמונה יש כמה מכלי הרצח של פרדי, כולל הלוגו של הסרט בחלק השמאלי העליון ותפרים, שכנראה נגרמו על ידי ידי הסכין שלו, בצד הנגדי.

לקנייה ב-Fun.com


פאזל 500 חלקים מגרש השדים

The Exorcist 500 Piece Puzzle - פאזל 500 חלקים מגרש השדים. מתוך סקירה של פאזלים למבוגרים שאוהבים סרטי אימה
“מגרש השדים” הוא מסרטי האימה המפחידים ביותר מאז ומעולם, גם אם סרט ההמשך שלו מהשנה האחרונה הוא… ובכן… לא ממש מרשים. בפאזל הבא תוכלו להרכיב למעשה שני אובייקטים מוכרים מאוד מהסרט. בחלק העליון של פאזל 500 חלקים מגניב זה תמצאו את הילדה הרדופה רייגן, הפעם בלי קיא ירוק אבל עם מספיק אימה בעיניים וכמה מילים המזוהות איתה. בחלק התחתון, הפוסטר האייקוני של הסרט. אחלה בחירה למי שמחפש פאזלים למבוגרים עם ניחוח של קלאסיקת אימה.

לקנייה ב-Fun.com

לקנייה ב-Entertainment Earth


פאזל 1000 חלקים בית האימה

הפאזל הבא הוא גן עדן – או אם תרצו גיהנום – לחובבי האימה. הוא נחשב לאחד מפאזלי האימה המבוקשים ביותר באמזון, עם הרבה מאוד הזמנות וביקורות חיוביות מאוד. לא קשה להבין למה. הפאזל, של Toynk מגיע למעשה בכמה גרסאות, כל אחת מציעה מגוון רחב של סרטי אימה אהובים. אנחנו אהבנו במיוחד את “בית האימה” (פאזל 1000 חלקים), שמציג סצנה מדליקה עם סמרה מ”הצלצול” יוצאת מהטלוויזיה והרבה מאוד סרטי ודמויות אימה אחרים על גבי הקיר או ברצפה, בצורות שונות: קלטות DVD, תמונות, מסיכות וכן הלאה. 

לקנייה ב-Amazon

שימו לב שבעמוד הרלוונטי יש אפשרות לבחור בין כמה פאזלים נוספים על טהרת האימה, כמו “Horror Night Watch Party” במסגרתו אייקוני האימה המוכרים מגיעים למסיבת צפייה בסרט, כשגם כאן יש מספיק אובייקטים של אימה ו-Easter Eggs להנעמת האווירה. או “Horror VHS Cemetery” בו תראו אוסף של הרבה מאוד קלטות וידאו של סרטי אימה מוכרים.

לקנייה ב-Amazon

הוצאת פראג - באנר


פאזלים למבוגרים שאוהבים (הרבה) סרטי אימה

מהו סרט האימה האהוב עליכם? לא משנה מה התשובה, סבירות גבוהה שהסרט הזה יופיע על גבי הפאזל המדליק הבא. זהו פאזל 1000 חלקים, בגודל של 70X50 ס”מ לאחר ההרכבה, המורכב מהפוסטרים של הרבה מאוד סרטי אימה: הן יצירות קלאסיות והן סרטים חדשים יותר מהשנים האחרונות, כאשר בסך הכול יש כאן לא פחות מאשר 99 (!) סרטי אימה. הפאזל עשוי מחומרים ממוחזרים ומציע גרפיקה די חדה, בעזרת דיו אורגני, באיכות שנראית לנו גבוהה בכל קנה מידה. 

שימו לב שבאופן שלא מובן מאליו, החברה המוכרת מציעה למי שאיבד חלק אחד או שניים מהפאזל – ואלוהים, כמה שזה מעצבן כשזה קורה – ליצור איתה קשר לצורך קבלת חלק חלופי.

לקנייה ב-Amazon


פאזל יום שישי ה-13

Friday the 13th Vuzzle 300-Piece Puzzle - Entertainment Earth - פאזל יום שישי ה-13

בשעה טובה אנחנו מגיעים לג’ייסון וורהיס, שכבר כיכב אצלנו בסקירות של מוצרים שונים: קופסאות אוכל, כוסות גיקי טיקיס ועוד. הפאזל, מסדרת ה-Vuzzle של חברת Aquarius, כולל בדומה לדגמים אחרים בסדרה 300 חלקים, כשהתוצאה הסופית היא די קטנה במידותיה. גם כאן התמונה שמרכיבים היא בעצם הפוסטר של הסרט המצליח, והקופסה מזכירה עטיפת VHS במראה רטרו.

לקנייה ב-Entertainment Earth