חדר בריחה ג’ק המרטש בפתח תקווה: מהמשובחים והמפחידים בישראל?

תגידו מה שתגידו על פתח תקווה, כל מי שמכיר את סצנת חדרי הבריחה בישראל יודע שאם המושבות היא, במידה רבה, מעצמה של חדרי בריחה. בעיר יש כמה מחדרי הבריחה המושקעים, המאתגרים והמהנים ביותר שיש, וגם בגזרת האימה יש כמה חדרים מומלצים מאוד. ג’ק המרטש חדר בריחה עונה על ההגדרה הזו בדיוק, ומההתרשמות שלנו מדובר בחדר שהוא מאסט לחובבי האימה שביניכם.

הכי קרוב ללונדון שיש בפתח תקווה

חדר בריחה ג’ק המרטש לוקח אותנו כמה מאות שנים אחורנית – לשנת 1888, ליתר דיוק – ללונדון. באותה תקופה, כידוע, פעל בשכונת וויטצ’אפל שבבירה האנגלית רוצח סדרתי, שלימים נודע כ”ג’ק המרטש”. הוא רצח באכזריות בין חמש ל-11 קורבנות (תלוי את מי שואלים), עם מכנה משותף אכזרי מאוד. הקורבנות של ג’ק המרטש היו יצאניות בודדות, והוא רצח אותן בצורה הנוראה ביותר שיש. הארסנל שלו כלל שיסוף גרונות, ביתור גופות ואפילו לקיחת איברים.

באותה תקופה, אם נחזור לעלילה של חדר הבריחה, לונדון כולה קפאה מלכת. המעשים נמשכו, חיי הלילה הפסיקו (רוב הרציחות נעשו, למרבה הזעזוע, במקומות פומביים) והמצוד אחר הרוצח התקיים במלוא הכוח. כאן כבר אתם – השחקנים בחדר הבריחה – נכנסים לתמונה ואמורים לסייע לממשלת לונדון ולמלכה ויקטוריה ללכוד את הרוצח ולהחזיר את השקט לרחובות הממלכה האנגלית.
חדר בריחה ג’ק המרטש לוקח את הסיפור הכללי והמוכר הזה, והופך אותו לחוויית חדר בריחה משובחת. בדומה לחדרים מושקעים אחרים בישראל, גם כאן זהו חדר בהשתתפות שחקני תיאטרון מקצועיים. המשמעות היא שזהו למעשה שילוב, לפי הביקורות וההתרשמות שלנו מוצלח מאוד, בין חדר בריחה לבין הצגת תיאטרון (“תיאטרון אימרסיבי”, כפי שמגדירים ברשת אסקייפ רום). השחקנים הם חלק בלתי נפרד מהסיפור ומפיתרון החידות. זו הסיבה בגינה החוויה של ג’ק המרטש חדר בריחה מעט יותר ארוכה מהמקובל – אתם תשהו בחדר עד 75 דקות, ולא 60 דקות כמו בחדר “רגיל” – וכן, גם המחירים של חדר הבריחה הזה הם מעט גבוהים יותר.

מה אומרים הבורחים על ג’ק המרטש חדר בריחה?

כפי שציינו, חדר בריחה ג’ק המרטש נחשב לאחד המוערכים בישראל – וממש לא רק בגיזרת חדרי הבריחה המפחידים. ההשקעה ניכרת כאן בכל פרט. חדר הבריחה הזה מתפרש על פני קומה שלמה, וניכרת ירידה לפרטים הקטנים ביותר ברמת התפאורה, האיבזור, האפקטים, הסאונד וכן הלאה. המקימים הצליחו כאן ליצור אווירה שמדמה מאוד את לונדון הוויקטוריאנית של המאה ה-19, וזו ממש לא משימה פשוטה.

ומה בנוגע לחידות? יש שיטענו שהחידות הן לא העיקר כאן, מכיוון שמדובר כאמור בחוויה שחורגת מגבולות חדרי הבריחה הסטנדרטיים. כך או כך, החידות של ג’ק המרטש אסקייפ רום, מההתרשמות שלנו, הן בהחלט מקוריות, יצירתיות וחשוב לא פחות: די מגוונות. דרגת הקושי שלהן נוטה להיות בינונית עד קשה, לפי רוב הביקורות, כך שהחדר יכול להתאים למנוסים או לאנשים שהקילומטראז’ שלהם בעולם חדרי הבריחה לא ארוך מדי. לא בטוח שהוא מתאים להיות חדר הבריחה הראשון שלכם, אבל גם אנשים שלא בהכרח ביקרו בעשרות חדרי בריחה יוכלו להסתדר כאן ולהעריך אותו.

שאלה נוספת שאנחנו צריכים לשאול, מכיוון שמדובר אחרי הכול באתר המוקדש לאימה, היא עד כמה חדר בריחה ג’ק המרטש הוא באמת מפחיד. החדר עצמו, כפי שמציינים מפעיליו, לא מיועד כמובן לילדים או לאנשים רגישים במיוחד: נשים בהריון, חולי אפילפסיה, אנשים הסובלים מקלסטרופוביה וכן הלאה. מבחינה מעשית ילדים ובני נוער עד גיל 16 יכולים להיכנס לכאן רק בליווי מבוגר, וילדים עד גיל שש נכנסים ללא תשלום, אבל אנחנו ממש לא בטוחים שזה כדאי. החדר בהמשך לכך לא מונגש לבעלי מוגבלויות או למתקשים בתנועה, בין השאר מכיוון שהוא מכיל מעברים צרים ובחלק מהנקודות גם צורך בהתכופפות.חדר בריחה ג’ק המרטש – מידע כללי

את ג’ק המרטש חדר בריחה תמצאו ברחוב הלפיד 6 בפתח תקווה, כחלק מהמתחם של רשת אסקייפ רום הכולל גם את החדר עטור השבחים “הויקינגים” (שלא ממש משתייך לקטגוריה של חדרי בריחה אימתיים). החדר פועל בכל אחד מימות השבוע, באחד מבין חמישה מרווחי זמן: 16:30, 18:15, 20:00, 21:45 ו-23:30. יש חניה במקום.

החדר מיועד ל-10-3 משתתפים. בדומה לחדרים אחרים, גם כאן המחיר פר שחקן משתנה על פי מספר המשתתפים, כאשר ככל שהמספר שלהם גדול יותר – כך המחיר היחסי שכל שחקן משלם יורד. 

נכון לשנת 2023, אלו הם המחירים של ג’ק המרטש אסקייפ רום:

  • שלושה שחקנים: 150 ש”ח לאדם
  • ארבעה שחקנים: 140 ש”ח לאדם
  • חמישה שחקנים: 130 ש”ח לאדם
  • 10-6 שחקנים: 120 ש”ח לאדם

*חיילי חובה / שירות לאומי זכאים להנחה של 10 ש”ח בהצגת תעודה

* בתיאום מראש, ניתן לקיים משחק גם בשפה האנגלית


500x500 Tikis Affiliate Banner


לא מצאנו הנחות לחדר הבריחה הזה במועדוני הלקוחות ובכרטיסי האשראי השונים, אבל בכל זאת תוכלו להוזיל קצת את העלויות. חברי מועדון Escape Club, מועדון ההטבות והמבצעים של רשת אסקפיים רום (ההרשמה בחינם), זכאים להטבות שונות: הנחה של 5 ש”ח על המשחק הראשון ברשת, עד 25 ש”ח הנחה עבור משחק (החל מהמשחק השני) ו-50 ש”ח מתנה למימוש בכל אחד מחדרי הרשת במהלך חודש יום ההולדת.

במתחם עצמו ניתן לערוך גם אירועים שונים, דוגמת ערבי חברה, ימי גיבוש, ימי הולדת, מסיבות רווקים ורווקות וכן הלאה. האירועים כוללים, מלבד השהות בחדר הבריחה, גם שהות בחדר VIP לפני ואחרי הפעילות, שתייה קלה וחמה, כיבוד, שולחן הוקי אוויר ועוד. בהזמנה מראש, אפשר גם להזמין שירותי קייטרינג.

לפרטים נוספים ולהזמנת חדר בקרו באתר של רשת אסקייפ רום.