תחפושת ערפדית היא קלאסית ועל זמנית… כמו ערפדים

עולם האימה מלא ביצורים שמפחידים אותנו כבר מאות שנים, אם לא יותר. ערפדים הם הדוגמה המובהקת לכך. מספרים שהם נוצרו, במיתולוגיות שונות, כדי לאפשר לנו להתמודד עם הפחד מהמוות – כי אחרי הכול אלו הם יצורים שאמורים להיות נצחיים (כל עוד לא תוקעים להם יתד בלב, כמובן. שמעת, באפי?). מאז סרטי הערפדים הקלאסיים הראשונים, בראשם יצירת המופת האקספרסיוניסטית הגרמנית “נוספרטו” שהציגה את הרוזן אורלוק ובנתה את היסודות לסרטי הערפדים, המפורסמים שבהם מציגים את דמותו של הרוזן דרקולה על הגרסאות השונות שלו. כמובן שהיו הרבה ניסיונות לחשוף את עולם הערפדים לקהל צעיר, כשהדוגמה המובילה היא סדרת ספרי “דמדומים”, שהולידה סדרה של שישה סרטים מאוד מטופשים שגרפו יותר מ-3.5 מיליארד דולר ברחבי העולם.

השורה התחתונה ברורה: גם אם (עדיין) אין ערפדים במציאות, סביר מאוד להניח שנתקלנו בהם בסרטים, בספרות… וגם בחנויות התחפושות. מהבחינה הזו, תחפושת ערפדית יכולה להיות אחת הבחירות המוצלחות ביותר של אישה או אפילו ילדה, תחפושת על זמנית כמעט כמו הייצור שהיא מבטאת. 


Shop now for Vampire costumes!


מהם היתרונות של תחפושת ערפדית?

יש תחפושות מפחידות שהן טרנדיות, כלומר, כאלה שצצות פתאום בשנה אחת או יותר: בחלק גדול מהמקרים עקב תוכנית טלוויזיה או סרט (לדוגמה, תחפושת וונסדי אדאמס שנחשבת לאחד הלהיטים הגדולים של השנים האחרונות, מאז הסדרה של נטפליקס). תחפושת ערפדית לא מקיימת את התנאי הזה, לטוב ולרע. זוהי אחת הבחירות המבוקשות בקרב נשים – וגם גברים – שמחפשים תחפושת מפחידה שפשוט אי אפשר לפספס איתה. תחפושות ערפדית הן רלוונטיות כמעט תמיד, והן פונות למכנה משותף רחב מאוד של נשים.

תחפושת ערפדית לא דורשת “תרגום”, כי די פשוט להעביר לאחרים למה התכוונתן להתחפש. היא עשויה ליצור מראה נחשק ומסתורי, בדומה לאופן שבו אנחנו תופסים ערפדים וערפדיות היום. התחפושת בהחלט נוטה להיות מושקעת, עם לא מעט אלמנטים שיכולים להרכיב אותה, מה שמסביר עוד יותר למה היא מבוקשת ומתקבלת כמעט תמיד באהבה ובקריאות התפעלות של כלל הנוכחים.

תחפושת ערפדית

סוגים שונים של תחפושת ערפדית

יתרון משמעותי הוא שאפשר למצוא כיום מגוון סגנונות ועיצובים של תחפושת ערפדית, ככה שהבחירה בסופו של דבר היא שלכן. יש תחפושות שמתכתבות עם מראה הערפדית הקלאסי, שגדלנו עליו באינספור סרטים וסדרות טלוויזיה. אחרות מעניקות טוויסט מודרני או מיוחד לתחפושת, מה שעשוי לייחד אותה.

ערפדית בכל גיל: קהל היעד של תחפושת ערפדית

באופן שדי מתכתב עם ההיבט האלמותי של ערפדיות, תוכלו למצוא כיום תחפושות מפחידות של ערפדית המתאימות כמעט לכל גיל. זה מתחיל עם תחפושת ערפדית לילדות, שיכולה להיות אפילו לפעוטות. לא בטוח שזו תהיה הבחירה המובנת מאליה במקרה של הורים, שנוטים לבחור עבור הילדות הקטנות תחפושות שהן, איך נאמר, קצת יותר ידידותיות ופחות מפחידות: בעלי חיים, מיקי מאוס, חד קרן וכדומה. 

בכל זאת, עבור הורים שמתחברים לסרטי אימה או סתם אוהבים את המראה הדי מדליק של תחפושות הערפדיות לקטנות, זו יכולה להיות בחירה מעניינת. תחפושת ערפדית לילדות תקבל בדרך כלל מראה קלאסי או אפילו מלכותי, שנראה כאילו יצא מרומן גותי. במקרה של תחפושת ערפדית לנערות, לעומת זאת, יכול להיות שהמראה כבר יהיה שובב יותר ומודרני יותר.


Kids Royal Vampire Costume - תחפושת ערפדית לילדות בסגנון מלכותי

לקניית תחפושת ערפדית לילדות

הבחירה הנפוצה ביותר, מטבע הדברים, היא תחפושת ערפדית לנשים. כאן תמצאו מגוון רחב מאוד של סגנונות שמתאימות לכל אחת, בהנחה שהגודל כמובן מתאים. תחפושת ערפדית לנשים אידיאלית למי שמעוניינת לנכס לעצמה את כל היתרונות של התחפושות האלה, ולקבל מראה קלאסי ומיוחד. ההחלטה למצוא תחפושת מהסוג הזה היא רק נקודת ההתחלה, ותוכלו לחלק אותה לקבוצות שונות לפי הסגנון, הגודל, המחיר, החברה המייצרת וכן הלאה.

תחפושת ערפדית לנשים

לקניית תחפושת ערפדית לנשים

תחפושת ערפדית סקסית

יש מקרים שיצרני התחפושות, עושה רושם, צריכים לעבוד קשה או להפעיל את הדמיון כדי להפוך תחפושת מפחידה לסקסית: כי הרי פרדי קרוגר או פניוויז, לדוגמה, הם לא דמויות נשיות (ובטח שלא כאלה שנחשבות לסקסיות). במקרה של תחפושת ערפדית, נראה שהמשימה הזו פשוטה הרבה יותר. גדלנו על סרטים בהם הערפדיות וגם הערפדים הם יצורים מיניים וחושניים, שרואים את נשיכת הצוואר של הקורבנות כפעולה כמעט אירוטית, שמשולה לפעמים לסקס.

הציפיות שלנו היו שאפשר יהיה למצוא די בקלות תחפושת של ערפדית סקסית, וזה באמת המקרה. בערך, כי לא תמיד ברור במבט ראשון למה התכוון המשורר (או במקרה הזה מעצב התחפושות). תחפושות מגיעות בשמות שנים שלא כוללים רק את המילה “ערפדית”, אלא מונחים כמו “נסיכת האופל”. במקרים שונים ברור לנו שזו סוגיה של זכויות יוצרים, כאן לא ידוע אם זו הסיבה. כך או כך אין ספק שהתחפושות האלה כוללות אלמנטים שנחשבים לסקסיים, כמו בגדי עור צמודים ושחורים, גלימה וכמובן שגם מחשוף נדיב.

תחפושת ערפדית סקסית לנשים

לקניית תחפושת ערפדית סקסית

המידות כן קובעות

כשקונים תחפושת, ובטח באינטרנט, חשוב לבדוק היטב מה המידה שלה. החדשות המעודדות הן שהתחפושות המבוקשות יגיעו במגוון רחב של מידות, ככה שכל אישה או ילדה תוכל לבחור את המידה המתאימה לה ביותר. מומלץ מאוד לא להסתפק בהצהרה של היצרנית, אלא לעבור על טבלת המידות ולראות מהם הגדלים (כן, כולל מדידות במידת הצורך). רצוי בהמשך לכך גם לנסות לקרוא ביקורות, כי לפעמים הן מצביעות על כך שהמידות של תחפושת הן שונות ממה שאפשר היה לצפות, לכאן או לכאן.

בשנים האחרונות, היצע התחפושות הפך לרחב יותר גם בכל הנוגע למידות – ורואים את זה גם במקרה של תחפושות של ערפדיות. אם בעבר היה קשה למצוא תחפושות במידות שאינן סטנדרטיות, היום זה אפשרי. יש תחפושות שמגיעות מראש בגדלים שונים הנחשבים למעט גדולים יותר, כמו Plus Size. זאת כמובן לצד האפשרות ליצור תחפושת בהתאמה אישית מלאה, מה שיכול ליצור תוצאה מושלמת אבל סביר להניח יהיה כרוך בתג מחיר גבוה יותר.

תחפושות במידות שונות

אביזרי ערפדית: חלק בלתי נפרד מההופעה שלכן

עם כל הכבוד ללבוש של הערפדיות, ברור שתחפושת ערפדית מוצלחת לא מסתכמת בו. המפתח לתחפושת המושלמת נמצא לפעמים בפרטים הקטנים, שיכולים במקרה הזה להיות חדים. יש כמה אביזרים שמתאימים כמו כפפה ליד לתחפושות של ערפדיות, ביניהם:

🧛‍♀️ ניבים

🧛‍♀️ “דם ערפדים”

🧛‍♀️ גלימות ושכמיות

🧛‍♀️ כפפות

🧛‍♀️ תכשיטים ואבני חן

🧛‍♀️ קולרים ושרשראות (שעשויים להעניק לתחפושת מראה שובב יותר)

🧛‍♀️ מקלות הליכה, ליצירת מראה ויקטוריאני

Women's Vampire Wig - פאה. אביזרים לתחפושת ערפדית

לקניית אביזרים לתחפושת ערפדית

סוגיה חשובה אחרת היא איפור ערפדית, שיהיה מטבע הדברים בגוון אדום מאוד. גם כאן השמיים הם הגבול מבחינת האפשרויות, כאשר האיפור יכול לסמל כתמי דם (בעיקר באזור הפנים), להיות בעל סגנון גותי יותר וכן הלאה. תוכלו למצוא די בקלות מדריכים שמראים אופציות שונות של איפור ערפדיות – כמו מראה חמוד, סקסי, קלאסי, גותי וכן הלאה – אותו תוכלו להתאים לסגנון של התחפושת הנבחרת.

איפור ערפדית

כאן תוכלו לראות כמה מדריכי איפור לתחפושת הערפדית שלכן:

כמובן שלא קשה למצוא גם סרטוני וידאו שמראים איך ליצור איפור ערפדית, צעד אחרי צעד. הנה למשל סרטון שמדגים איפור ערפדית בשלושה סגנונות:


 תוכלו למצוא גם סרטונים שמסבירים איך אפשר ליצור לבד אביזרים לתחפושת, כמו הסרטון הפופולארי הבא (כ-28 מיליון צפיות) שמדגים איך ליצור ניבים:

מחפשות מוצרי ערפדים נוספים? נסו את ההצעות האלה: