תחפושת דחליל: קלאסי, מפחיד ומתאים לכל אחד

כשאתם שומעים את המילה “דחליל”, על מה אתם חושבים? אם אתם חיים סרטי אימה, וגם קראתם את הסקירה שלנו על סרטי דחלילים מפחידים, אתם בטח יודעים שהדמות הזו יכולה להפחיד יותר מאשר ציפורים. למעשה, על רקע התפיסה המקובלת שדחלילים הם כבר לא האמצעי המרכזי והמומלץ ביותר להרחיק ציפורים (בין השאר, מכיוון שהציפורים מבינות מהר מאוד שזה לא בן אדם אמיתי), אפשר לטעון שאפקט הפחד שלהם יכול לעבוד בעיקר על אנשים, או אם תרצו – בעיקר בתור תחפושת, כי רובנו הרי לא מתלבשים ביום יום כמו דחליל. 

תחפשות דחליל היא בחירה קלאסית למי שמחפש תחפושת מפחידה שתתאים תמיד, ולא בהכרח תהייה תלויית תקופה או אייקון אימה כלשהו. למרבה השמחה, יש כיום מגוון רחב של תחפושות דחליל מפחידות שמתאימות לבני כל הגילים, ככה שהבחירה היא רק שלכם.

תחפושת דחלילים מפחידים

למה בכלל לקנות תחפושת דחליל?

תחפושות דחליל הן בחירה מצוינת למי שמחפש תחפושת אימה מכמה סיבות. שימו לב שאנחנו נתייחס כאן מראש לתחפושות הנחשבות למפחידות, עם הבעות מאיימות של הדחלילים, כלי רצח וכדומה, ופחות לתחפושות נוסח הדחליל החמוד ההוא מ”הקוסם בארץ עוץ”. כמו כן, אנחנו ממליצים מאוד להשתמש בדחלילים בתור תחפושת בלבד, ולא לחשוב בשום אופן על לגעת בתחפושת, לרקוד איתה או לקיים איתה יחסי מין – לתשומת לבה של אחת בשם מיה גות’.

תחפושת דחליל, קודם כל, היא בחירה מעניינת, מרשימה ויזואלית וכזו שיכולה בהחלט להיות מפחידה. הדחליל יכול להיות מאיים מעצם המהות שלו, מה גם שיש הרבה מאוד אקססוריז שיכולים להשלים את התחפושת. למרות שאנחנו נתייחס כאן בעיקר לתחפושות מוכנות מהארסנל הרחב הזמין באינטרנט, יש כמובן גם אפשרות להכין תחפושת משלכם. בהשוואה לחלק מסוגי התחפושות האחרות, מדובר במשימה שהיא בהחלט ברת ביצוע ולא דורשת חומרים מיוחדים או כישורים מורכבים. בגדים ישנים, קש ואביזרים משלימים די בסיסיים יכולים להספיק, כל עוד יש לכם מידה מספקת של יצירתיות וסבלנות.

אם אתם מחפשים נוחות בתחפושת המאיימת שלכם, דחליל יכול לעשות יופי של עבודה. למרות שכל תחפושת לגופה, בחלק גדול מהמקרים היא עשויה מחומרים קלים ונוחים ללבישה, דוגמת פשתן או כותנה. עם כל המסורבלות של דחלילים ברמה הכללית, רוב התחפושות דווקא יכולות לאפשר לכם להתנייד בצורה יחסית פשוטה, או רחמנא ליצלן גם לרקוד (אם אתם נמצאים במסיבת פורים או האלווין שווה במיוחד).


Kinguin: Everybody plays.


תחפושת דחליל לכל דורש

יתרון משמעותי של תחפושות דחליל הוא שהן מתאימות למכנה משותף רחב מאוד של אנשים. ההבדלים בין התחפושות קיימים ברמת העיצוב הספציפי, אבל החלוקה העיקרית היא למידות או לאוכלוסיות יעד. התחפושות מגיעות בשלל עיצובים וצורות, ככה שאתם יכולים להתאים מה בדיוק אידיאלי עבור ההופעה שלכם.

תחפושת דחליל מפחיד לגבר

תחפושת דחליל מפחיד לגבר


גברים פשוט מתים על תחפושות מפחידות. מעבר לעובדה שגברים רבים נוטים לבחור באייקוני האימה האהובים עליהם – שהם, במקרה או שלא, גבריים – תמצאו מגוון רחב של אובייקטים מפחידים, כמו דחלילים.

בדיקה קצרה באינטרנט הראתה לנו כמה סוגים מדליקים מאוד תחפושת דחליל לגבר, עם כמה מאפיינים ייחודיים (מלבד הגודל, כמובן). תחפושת דחליל מפחיד לבני המין החזק תאופיין תכלול בחלק גדול מהמקרים שק יוטה, המחליף את השמלות והחצאיות שתמצאו בתחפושות המקבילות לנשים. תמצאו בה אלמנטים “גבריים” אחרים, כמו כובע, מגפיים או קרס, כאשר המראה בגדול הוא לא חושפני מדי, אלא על טהרת הקשוח והמפחיד.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com


תחפושת דחלילה מפחידה לנשים

תחפושת דחלילה מפחידה
דחליל, בגרסת האימה שו, מקושר בעיקר עם יצורים גבריים. נסו לעבור על סרטי האימה האחרונים שראיתם, שכללו את אותה בובה מפחידת ציפורים, ונסו להיזכר אם ראיתם מתישהו דמות דחליל שמזכירה אישה במראה או במבנה שלה. בעולם התחפושות, כמו עולם התחפושות, השמיים הם הגבול. מצאנו כמה דגמים סופר מדליקים של תחפושת דחליל לנשים, עם פאות ארוכות בגוונים שונים, חצאיות ואלמנטים נוספים.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com


תחפושת דחלילה סקסית

תחפושת דחלילה סקסית

אי אפשר לדבר על תחפושות לנשים ולא להתייחס לצד הסקסי שלהן, שקיים גם במקרה של תחפושות מפחידות. באתר סקרנו כבר את התחפושות הסקסיות של פרדי קרוגר, ולמרבה השמחה (של הגברים והנשים כאחד) יש גם בגזרת הדחלילות תחפושות חושניות ואפילו חושפניות: אתם יודעים, עם חצאית, מחשופים וכן הלאה. גם אם בחלק מהמקרים שמות התחפושות האלה נראים כאילו הם שמורים למחוזות אחרים – למשל, “תחפושת אשת הקציר הלוהטת” או “דחלילה חצופה” – בפועל אלה תחפושות לגיטימיות לחלוטין, ואפילו מרשימות.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com


תחפושת דחליל לילדים

תחפושת דחליל מפחיד לילדים

אפשר לכתוב הרבה מאוד על הייחודיות, היתרונות וגם החסרונות של תחפושות מפחידות לילדים. אין ספק שהיצע התחפושות האלה בהחלט מרשים, וזה נכון גם במקרה של הדחלילים. חיפוש קצר באינטרנט הראה לנו לא מעט דגמים חביבים של תחפושת דחליל לילדים, אפילו מפחידות מאוד, שמזכירות  מאוד את התחפושות למבוגרים. חלק גדול מהדגמים מגיעים עם האקססוריז הנדרשים, אבל חשוב לקרוא את תיאור התחפושת ולראות מה היא כוללת. 

כמובן שבמקרה הזה, הגודל הוא אחד הפרמטרים העיקריים שצריך להביא בחשבון. לפני שאתם קונים תחפושת לילדים, ובטח אם אתם עושים את זה דרך האינטרנט, חשוב לשים לב למידות ולא להסתמך על זה שתחפושת ילדים תתאים גם לקטנים או לקטנות שלכם. ברוב האתרים הגדולים תוכלו לבחור בין כמה מידות וגם לראות טבלאות מידות, באינץ’ או בסנטימטר. אל תתעצלו לבצע את הבדיקות והמדידות הדי בסיסיות, כי הן יכולות לחסוך לכם הרבה מאמצים, כספים וכאבי ראש.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com


תחפושת דחליל לתינוקות

תאמינו או לא, אבל אפשר למצוא גם תחפושת דחליל לתינוק. החדשות הרעות (או הטובות, תלוי איך מסתכלים על זה) היא שמהבדיקה שעשינו, נוצר הרושם שתחפושות מהסוג הזה הן לא בהכרח מפחידות כמו הדגמים האחרים שסקרנו כאן. ברוב המקרים תחפושות דחליל לתינוקות הן מהסוג החמוד יותר – עד כמה שדחליל יכול להיות חמוד – אבל עם קצת חיפוש ומאמצים תוכלו למצוא גם תחפושות שיכולות לעשות סיוטים לחברים בגן של הילד או הילדה שלכם, או לבחור באיזה טוויסט רצחני שמוציא צד אפל לתחפושת ידידותית קיימת.

אז מה זה בעצם אומר? פשוט מאוד: שעם קצת מאמץ, אתם יכולים לבחור בתחפושת דחליל קבוצתית, או אפילו משפחתית. העובדה שחלק מהדגמים מגיעים עם מגוון רחב של גדלים ומידות הופכת את החזון הזה לאפשרי.

האביזרים שאף תחפושת לא שלמה בלעדיהם

עבור מי שרוצה ליצור תחפושת המזכירה דחליל במינימום מאמץ, או לשדרג תחפושת קיימת, יש כמה אביזרים מדליקים מאוד. אם ראיתם סרטי אימה בנושא, או סתם אתם מכירים תחפושות דומות, אתם יודעים בטח למה לצפות: כובע קש, פאה של דחליל, מגפיים, קלשונים וכן הלאה. יש גם יופי של מסכות, שיוכלות לשדרג תחפושת קיימת (לא תמיד היא תגיע הרי עם כל האביזרים הנדרשים) או להתאים למי שרוצה להתחפש עם מינימום מאמץ והוצאות.

כשאתם באים לקנות תחפושת דחליל, מומלץ מאוד שתשימו לב בדיוק עם מה היא מגיעה, מה דורש תוספת תשלום והאם ניתן לבצע את הרכישה דרך אותו אתר או חנות. אל תסתמכו אך ורק על התמונה שאתם רואים באתר, כי לפעמים היא כוללת אביזרים שלא מהווים חלק אינטגרלי מהתחפושת, או לפחות דורשים תוספת תשלום כלשהי.