תחפושת כלה זומבית: כלה שאתם חייבים למות עליה

 יש בקטלוג האימה דמויות שמעצם המהות שלהן הן נחשבות לסקסיות: חשבו לדוגמה על ערפדיות, שכמעט תמיד מזוהות עם חושניות. זומביות, איך נאמר את זה בעדינות, הן לא החלום הרטוב של הגבר הממוצע. למעשה, אם הייתה תוכנית בסגנון “חתונה ממבט הראשון” של עולם האימה, יכול מאוד להיות שהחתנים הזכרים לא היו מתים שלא לקבל את הזומבית. בדרך כלל זומביות הן מרוטשות ומכוסות בדם, ההליכה האיטית והמגושמת שלהן רחוקה מלהיות מושכת, ריח הגופה המרקיבה לא ממש מתכתב עם קולקציות הבשמים המומלצות האחרונות וגם התיאבון לאיברים בשר ודם הוא לא משהו שיעורר את הגבר הממוצע (גם אם זה יכול לחסוך לו כמה מאות שקלים, כי עם זומבית הרי אין טעם לצאת לדייט במסעדה). 

בכל זאת, “כלה זומבית” הוא מונח שכן יכול לעורר את הציפיות למשהו מיוחד, וזה בא לידי ביטוי בתחפושות. תחפושת כלה זומבית הוא מוצר יחסית מבוקש, ויש כמה דגמים מרשימים מאוד שאפילו מצליחים להיות סקסיים.

מחפשים את הכלה הזומבית המושלמת בסרטי האימה

אם בוחנים את ההיסטוריה של סרטי האימה, הרי שלא זכורות לנו יותר מדי דמויות של כלה זומבית. אחת הדוגמאות היותר מובהקות היא אמילי, הכלה-גוויה מ”חתונת הרפאים”, סרט האנימציה המעולה של טים ברטון. יש כמובן את “כלתו של פרנקנשטיין”, יצירת המופת מ-1935, בו מנסים ליצור למפלצת של פרנקנשטיין בת זוג ומגלים שמשהו השתבש איתה. הבעיה היא שמדובר כאן יותר במפלצת, ולא בדיוק בזומבית. כך גם לגבי כלות אחרות שאנחנו מכירים, כמו טיפאני – הלא היא כלתו של צ’אקי.

היו כמה סרטים שתיארו התפרצות מגפת זומבים דווקא באמצע חתונה, מה שכנראה צפוי להרוס אותה. זה קרה באופן די תמציתי בפתיח של “ברוכים הבאים לזומבילנד”, שמראה שההתפרצות אותו זן מוטנטי של הפרה המשוגעת שהפכה את מרבית האוכלוסייה לזומבים קניבלים, הייתה בן השאר בחתונה. “REC 3”, הסרט השלישי בזיכיון הספרדי שהוליד את יצירת המופת הראשונה ההיא, עוסק בהתפרצות המגפה באמצע חתונה.


Shop now for Witch costumes!


למה לחשוב על תחפושת כלה זומבית?

המסקנה היא שבניגוד לסוגים אחרים של תחפושות מפחידות מבוקשות היום, בעיצוב של אייקון אימה קלאסי (נניח, פרדי קרוגר או פניוויז) או דמות שזוכה להתעניינות עצומה בשנים האחרונות בזכות סרטים וסדרות (הדוגמה המובהקת היא תחפושת וונסדי אדאמס), תחפושת שלה כלה זומבית לא בהכרח מתכתבת עם אייקון ספציפי של עולם האימה. היא מתייחסת בעיקר לדימוי אימה מוכר מאוד, שאנחנו מכירים מזה עשרות שנים. כאן גם מסתתר אחד היתרונות הראשונים שלה, והוא שמדובר בתחפושת קלאסית שיכולה להתאים תמיד. היא לא תלויה באופנות, כמו ההצלחה של דמות ספציפית מסרט שהופכת לקצת נשכחת יותר אחרי כמה שנים. אם מוסיפים את זה לסמליות הנצחית של הכלה, מקבלים משמעות אחרת. או אם תרצו להיות קצת קיטשיים: אהבת נצח אמיתית, הנוצרת מהשילוב שבין רומנטיקה וגותיקה.

יש גרסאות שונות של תחפושות כלה זומבית, כמו שתוכלו להסיק מהסקירה שנביא כאן בהמשך. השורה התחתונה היא שהתחפושות האלה נחשבות למיוחדות וליצירתיות בזכות המראה שלהן, שנוטה להיות מושקע: התחפושת הולכת פעמים רבות יד ביד עם איפור מתאים וכמה אקססוריז, וזה הופך אותה למרשימה ולכזו שמציעה פתח ליצירתיות ולשדרוגים. כל “כלה” יכולה לבחור לעצמה את התחפושת המושלמת שלה, ולהתפרע בשלבים המאוחרים יותר עם איפור פנים וגוף.

כלה זומבית היא טוויסט מעניין לתחפושות הכלה המסורתיות וה”רומנטיות”, ואפשר גם לשלב אותה עם תחפושת זומבי מתאימה של בן הזוג. למעשה, יש אפילו כמה גרסאות של תחפושות שיכולות להתאים לקבוצה שלמה, כמו משפחה זומבית.


Shop Now


איך בוחרים תחפושת כלה זומבית?

אומרים שזה לא פשוט לבחור כלה זומבית, אם מסיבה מסוימת זה מה שאתם מחפשים. הבחירה של תחפושת כלה זומבית היא קצת יותר פשוטה, אבל עדיין יש כמה נקודות שכדאי מאוד להביא בחשבון בדרך למציאת התחפושת המושלמת. בין אם מדובר בתחפושת שהכלה בוחרת לעצמה או בהפתעה מבן או מבת הזוג שלה, כדאי להשקיע מחשבה בכמה בדיקות מוקדמות שיכולות להבטיח שהתחפושת תתאים בדיוק.

ההחלטה הראשונה היא לגבי הסגנון, שיכול להתאים לזה של הכלה המיועדת אבל גם להיות בניגוד מוחלט אליו, כי הרי התחפושות מאפשרות לנו לפרוץ גבולות ולהיות מישהו אחר למשך כמה שעות. במקרה שלנו, כמו שתראו בהמשך, יש תחפושות קלאסיות ואלגנטיות, ולעומת זאת כאלה שנחשבות לפרועות ולסקסיות יותר.

איכות וחומרים

עם כל העובדה שלא מתחתנים עם תחפושות של כלה זומבית, כן חשוב לשים לב שהתחפושת עשויה מחומרים נוחים שגם יבטיחו שהיא תישמר לפרק זמן ראוי. שימו לב ליצרן שעומד מאחורי התחפושות ולביקורות לגבי הדגם הספציפי, שאומרות פעמים רבות מה באמת מסתתר כאן מתחת לשורות. חומרים כמו פוליאסטר, בד וסוגים שונים של משי אמורים לעשות את העבודה.

גודל

אם אתן קונות את תחפושת הכלה הזומבית שלכן בחנות, אל תוותרו כמובן על לנסות אותה על הגוף שלכן.

מכיוון שברכישה באינטרנט אין ממש אפשרות למדוד את השמלה, חשוב לשים לב לטבלת המידות שאמורה להופיע באתרי היצרניות או החנויות המקוונות. אל תתספקו רק בהגדרות הכלליות של המידה (מדיום, אקסטרה לארג’ וכדומה), כי הן משתנות בין הדגמים והיצרנים השונים.

נוחות

בבחירה של שמלות כלה, חשוב מאוד להשקיע מחשבה בנוחות: זו הסיבה שכלות מחפשות שמלות שלא תהיינה לוחצות מדי, או אפילו מעדיפות מראש לבחור בכמה שמלות לכל אחד מהשלבים של הערב המאושר בחייהן (כי מה לעשות ששמלת הכלה המסורתית לא בהכרח תתאים לשלב הריקודים). הבחירה של תחפושת זומבית כלה היא קצת יותר פשוטה, אבל חשוב לנסות להתרשם מהנוחות של התחפושת לפני הקנייה.

החדשות הטובות הן שחלק מהדגמים מגיעים עם אפשרויות התאמה וכוונון, למשל רצועות אלסטיות. זה יכול להיות יתרון גדול מבחינת הנוחות שלכן או המסע ליצירת ההתאמה המושלמת עבור הגוף.

אביזרים

אקססוריז הם חלק בלתי נפרד מתחפושות, וזה נכון במיוחד במקרה של תחפושות כלה. רוב הדגמים מגיעים עם האלמנטים הבסיסיים, כמו שמלה והינומה, אבל יש כאלה שמציעים גם תוספות הכרחיות: זרי פרחים, לדוגמה. חשוב לבדוק מה בדיוק התחפושת כוללת, ולהצטייד מראש במה שעשוי לשפר את ההופעה עוד יותר, כמו תכשיטים או כתר לראש.

מחיר

מחיר תחפושת משתנה בין הדגמים השונים, ויעמוד בדרך כלל על כמה עשרות דולרים לדגם. אפשר להגדיר מראש סכום שמעוניינים להקדיש לקנייה, אבל מההתרשמות שלנו המחירים כאן הם בהחלט שפויים, אפילו ביחס לתחפושות מפחידות אחרות.


Soulmate Sketch Banner


תחפושות כלה זומבית מדליקות שמצאנו

עברנו על האתרים הגדולים בהם תוכלו למצוא היום תחפושות מפחידות, או תחפושות בכלל, ומצאנו כמה דגמים מרשימים מאוד. שימו לב שלחלק מהם ניתן למצוא וריאציות שונות, וכאמור – את התחפושות אפשר לשדרג לפעמים עם איפור, אפקטים מיוחדים ואקססוריז תואם.

תחפושת כלה זומבית קלאסית

תחפושת כלה זומבית קלאסית
את הסקירה אנחנו מתחילים עם התחפושת הבאה, שמציגה את הכלה הזומבית שלנו במלוא תפארתה. המראה שתקבלו כאן הוא קלאסי ומעודן באופן יחסי, כך שהתחפושת כן מצליחה להעביר את המסר ולהסביר מה היא מייצגת, אבל מצד שני לא נוטה להיות מפחידה או מגעילה מדי. השמלה הכסופה-האפורה הזו, בעלת מראה מרופט אבל יוקרתי מצד שני, כוללת מחוך קטיפה בעיטור פנינים (מזויפות, כמובן), כיסוי תחרה ורשת שמשלימים את המראה האלגנטי – לפחות אם מתעלמים מהצדדים המרופטים ומכתמי הדם העדינים, שמודפסים על גבי השמלה לצד ורד מבד וטקסטורות שנראות כמו גולגולות. התחפושת מגיעה עם סרט ראש בשילוב הינומה תואמת וזר פרחים אדום, ליצירת המראה הרומנטי המדמם.

השמלה המדליקה הזו עשויה משילוב בין 100% פוליאסטר, קטיפה, סאטן, תחרה וטול (סוג אריג נוסף). היא כוללת שרוולים קצרים עם שכבות תחרה וחצאית, משילוב בדים, שמגיעה כמעט עד הרצפה. את התחפושת תוכלו לבחור באחד מבין שלושה גדלים – מדיום, לארג’ או אקסטרה לארג’ – ומומלץ מאוד לעבור על טבלאות המידות באתרים השונים כדי לראות מה יכול להתאים לכן בדיוק.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com

לקנייה ב-Amazon


תחפושת כלה זומבית סקסית

תחפושת כלה זומבית סקסית

יכול להיות שמהפתיחה של הכתבה הזו קיבלתם איכשהו את הרושם שאנחנו חושבים שכלות זומביות, בגדול, הן לא ממש סקסיות. אנחנו עומדים מאחורי הקביעה הזו, אבל שמחים לגלות שבעולם התחפושות יש דגמים שמוכיחים את ההפך. טוב, כנראה שבעולם בו תמצאו תחפושות סקסיות של פרדי קרוגר, דחלילות, ליצניות, שדות ומומיות, זה לא צריך להפתיע.

תחפושת כלה זומבית סקסית כוללת שמלה, כמיטב המסורת צמודה, קצרה וחשופה יותר, יחד עם הינומה תואמת שמציעה סרט שחור וגולגולת. השמלה עשויה משילוב של פוליאסטר (97%) ובד סינטטי אלסטי במיוחד בשם ספנדקס (3%), וכוללת מחוך עם טקסטורה המדמה תפרים וגולגולת, קו מכפלת משונן לחצאית, סרטים בצד השמלה ועוד. הדגם מגיע באחד מבין חמישה גדלים: אקסטרה סמול, סמול, מדיום, לארג’ ואקסרה לארג’. 

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com

לקנייה ב-Amazon


כלה זומבית מדממת

ממשיכים עם תחפושת נוספת שאפשר להגדיר כ”חושנית”. השורה התחתונה היא שהתחפושת הזו, שכוללת כמיטב המסורת שמלה והינומה, מציעה הדפסים של כתמי דם על כל אחד מהחלקים שלה, במראה קצת יותר מדמם מהדגמים הקודמים שסקרנו כאן. המראה החושני מושג בעיקר בזכות העיצוב של השמלה, הכולל כתפיים חשופות יחסית עם רצועות כתף מתכווננות, מכפלות משופשפות ואורך קצר יחסית, שחושף את הרגליים. התחפושת כוללת רוכסן לסגירה אחורית ומיועדת לכביסה ידנית בלבד.

ואגב, תוכלו למצוא מאותה הסדרה גם תחפושת של אחות מדממת, בערך באותו עיצוב, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת.

לקנייה ב-Amazon


תחפושת “אמילי” מ”חתונת הרפאים”

תחפושת אמילי מחתונת הרפאים

זוכרים את אמילי, שפתחנו איתה את הכתבה? אז אם אתם מכורים לסרטים של טים ברטון ואוהבים את הדמות של הכלה-הגוויה, שגיבור הסרט בטעות מניח את טבעת הנישואין שלו על האצבע שלה ובכך הופך לבעלה בארץ המתים,, תשמחו להכיר את התחפושת החדשה הבאה. היא הייתה זמינה לאחרונה להזמנה מוקדמת ושצפוייה להגיע למדפים הווירטואליים ממש בקרוב. 

תחפושת אמילי, ברישיון רשמי של הסרט האהוב, כוללת פלג גוף עליון העשוי מתחרה, ללא שרוולים, בעיטור של צלעות חשופות באזור החזה (כי בכל זאת מדובר בכלה שמגיעה מהמתים). על גבי קו המותניים, בצורת האות האנגלית “V”, תמצאו סלסולים בגוון תכלת. יש עיטורים מודפסים תואמים גם בחצאית עצמה, כשרכיבים אחרים הם זוג כפפות כחולות (שלא מכסות את האצבעות), כתר פרחים וכמובן שגם הינומה מחוברת. למיטב הבנתנו השמלה אינה מגיעה עם הפאה הכחולה המסורתית, אבל גם במקרה הזה תוכלו למצוא כזו פאה די בקלות.

לקנייה ב-HalloweenCostumes.com


איך אפשר בלי איפור?

קצרה היריעה מלפרט כאן על אומנות האיפור, במקרה של כלות זומביות (ובכלל). ממש על קצה המזלג, נציין שאיפור לתחפושות מהסוג הזה יכול לעשות את ההבדל ולהפוך את התחפושת ל”וואוו” אמיתי, בעוד שללא איפור יכול להיות שאנשים יתקשו להבין את הקונספט (כי הרי לא כל כלה מדממת היא זומבית). יש שאומרים שהמפתח להצלחה של תחפושת כלה זומבית נמצא בפרטים הקטנים, אם כי הדגמים שסקרנו כאן הם יופי של נקודת פתיחה ויעשו עבורכם את הרוב המוחלט של העבודה, לדעתנו לפחות.

רוצים בכל זאת תחפושת ייחודית עם טאץ’ אישי? עם קצת מאמץ ויצירתיות אפשר להוסיף אלמנטים שמשדרגים את התחפושת, כמו כתמי דם מזויף, גוון עור חיוור באופן יחסי, עצמות חשופות, עיגולים שחורים מתחת לעיניים, צלקות, תפרים וכן הלאה. בחירה די הגיונית היא לבקר אצל מאפרת מקצועית, אם כי זה צפוי לעלות לכן כמה מאות שקלים. לכן יש כאלה שמעוניינות לעשות את זה לבד, ומדובר במשימה שהיא בהחלט אפשרית.

האינטרנט יכול להיות מקור השראה מצוין, עם תמונות של איפור מתאים או תחפושות שלמות, מדריכים מפורטים (גם בווידאו!) שמראים איך עושים את זה צעד אחר צעד וכן הלאה. הנה למשל מדריך בעברית, כשמיותר לציין שבאנגלית תמצאו עשרות רבות של מדריכי וידאו מצוינים:

המסקנה שלנו היא ברורה: זה נראה די פשוט לקנות או אפילו להרכיב תחפושת של כלה זומבית. כי גם אם כנראה לא תרצו להתחתן עם כלה כזאת, זה יכול להיות נחמד להפוך אליה למשך כמה שעות.