הצינוק של ברלין: ביקור מהנה בעבר המדמם של העיר

ברלין היא יעד תיירותי אהוב ואטרקטיבי מאוד בהווה, אבל אי אפשר להתעלם מהעבר של העיר. במשך כ-800 שנות היסטוריה, החל מימי הביניים ועד למאה ה-20, ידעה ברלין אינספור רגעים אפלים ומצמררים. הצינוק של ברלין (Berlin Dungeon) לוקח אותנו למסע מצמרר, ולעיתים מפחיד ומשעשע, והוא לדעתנו אתר חובה לאנשים שהאימה זורמת בדם שלהם.

דם, מוות וייסורים

בדומה לאטרקציות דומות אחרות, המוכרת שבהן היא הצינוק של לונדון, גם בדאנגן של ברלין אתם יוצאים לסיור מהסיוטים שמשלב אימה, הומור וגם היסטוריה. במקרה הזה הוא נמשך כ-60 דקות ומשלב שחקנים מקצועיים מהתיאטראות של ברלין, שחזור של רגעים אפלים בהיסטוריה הברלינאית בעזרת בובות שעווה מאיימות, תפאורה מוקפדת ב-360 מעלות ואפקטים קוליים, וכמיטב המסורת – לא מעט הפחדות ורגעים מבהיליםבסך הכול יש במוזיאון הזה – ובהחלט אפשר לקרוא לו כך – כעשרה מופעים אינטרקטיביים, שלדעתינו מצליחים להיות אפקטיביים ומוצלחים בהשוואה לרוב האטרקציות הדומות בסגנון הזה.

זה מתחיל עם המעלית (Elevator of Doom) שתיקח אתכם למעמקי האדמה, בו במקרה הזה אל תא העינויים (Torture Chamber). בהמשך המסע תעברו דרך המנהרות הסודיות המאיימות של ברלין מהמאה ה-17 ובקריפטה תת קרקעית, תיקחו חלק במשפט בו תתחננו שאחד המשתתפים לא יוצא להורג, תצפו בשחזור של הוצאה להורג “בכיכובו” של אחד המשתתפים שיישב בכיסא עינויים, תפגשו רופא שמטפל בנפגעי מגיפת המוות שפקדה את אירופה במאה ה-14 בצורה ייחודית, תעלו על מתקנים נוסח רכבות השדים (כולל נפילה של כ-12 מטר באפילה מוחלטת) ותפגשו כמה מהדמויות הידועות ביותר לשמצה בהיסטוריה של העיר: למשל הרוצח הסדרתי הגרמני קארל גרוסמן, שהיקף רציחותיו לא ידוע אבל אין ספק שמדובר במקרים מזוויעים של ביתור נשים, ואולי גם מכירה של הבשר שלהן בדוכן הנקניקיות ובשוק הבשר השחור. או את האישה בלבן”, מסיפור העם המצמרר שמסופר בעיר עוד מהמאה ה-17.

לפניכם סרטון המציג חלק מהאטרקציות של הדאנג’ן של ברלין:

המחירים והחבילות העיקריות לצינוק של ברלין

הצינוק של ברלין פתוח מדי יום בין השעות 11:00 ל-19:00 (נכון לאוקטובר 2022), כאשר הכניסה האחרונה היא בשעה 18:00. חשוב לשים לב שהשפה בהחלט עשויה להשפיע על חוויית הביקור שלכם. במילים אחרות: חלק גדול מהסיורים שיוצאים כאן הם בגרמנית בלבד, כך שהתייר הישראלי הממוצע יוכל אולי לקבל חלק מהחוויה אבל יפספס צדדים אחרים בה. אנחנו ממליצים בפה מלא לבדוק מתי יש סיורים באנגלית, ולקבוע את מועד את הביקור שלכם בהתאם. נכון לעכשיו סיורים באנגלית מוצעים מדי יום בשעות 12:30, 14:30 ו-16:30

מומלץ מאוד לקנות מראש את הכרטיס לצינוק של ברלין, מפני שהוא יכול לחסוך לכם את התורים (שעשויים להיות ארוכים). מה שחשוב לא פחות הוא שהכרטיס הוא מקנה באופן אוטומטי שעה לביקור, במועד הנבחר על פי הזמינות, אבל כמובן שיש לכם גמישות. דרך האתר הרשמי ניתן לבחור מועד ספציפי לביקור וגם לשנות את מועד הביקור עד חמש פעמים – וזה עשוי להידרש במצבים בהם האטרקציה סגורה עקב מגבלות תיירות או סיבות אחרות, במקרים בהם אחד המזמינים חולה וכן הלאה.

לאחר שבוחרים נקודת זמן לביקור חשוב להקפיד להגיע לפחות עשר דקות לפני, אבל לא אמורה להיות לכם בעיה. ברלין דאנגן ממוקם באזור מרכזי ונגיש מאוד של העיר המאוד נגישה הזו, בסמוך להאקשה מרקט ולכיכר אלכסנדרפלאץ.דרך האתר הרשמי תוכלו לבחור אחד מבין שלושה סוגי כרטיסים:

  1. כרטיס כניסה לצינוק של לונדון26 אירו למבוגר (מעל גיל 15) ו-19 אירו לילד בגיל 14-10. הכרטיס אינו כולל אירועים מיוחדים דוגמת המופע של ליל כל הקדושים. את הכרטיס ניתן לקנות דרך GetYourGuide, באתר Viator או באתר הרשמי. נכון למועד הבדיקה שלנו המחירים בין האתרים השונים זהים, אבל אנחנו ממליצים לכם לעשות הצלבה ולבדוק ספציפית אם משהו משתנה לקראת הביקור שלכם בעיר
  2. כרטיס המקנה כניסה לאטרקציה יחד עם גישה דיגיטלית לכל התמונות שלכם שמצולמות במהלך הביקור – 28 אירו למבוגר (מעל גיל 15), 21 אירו לילדים בני 14-10
  3. כרטיס כניסה לצינוק כולל המופעים המיוחדים של האלווין בחודש אוקטובר (החל מהשעה 14:00 מדי יום) – 29.5 אירו למבוגר (מעל גיל 15), 22.5 אירו לילדים בני 14-10

אפשרות מומלצת מאוד, שיכולה להוזיל לכם את העלויות בצורה די משמעותית, היא לקנות כרטיס המשלב כמה אטרקציות מהתפריט הרחב מאוד של ברלין:

  • הצינוק של ברלין ומוזיאון השעווה מדאם טוסו בברלין38 אירו למבוגר, 28 אירו לילד
  • הצינוק של ברלין ואקווריום Sea Lifeמחיר של 34 אירו למבוגר ו-26 אירו לילד
  • הצינוק, מדאם טוסו והאקווריום46 אירו למבוגר, 35 אירו לילד
  • הצינוק, מדאם טוסו ואוטובוס התיירות Big Bus העובר בין אטרקציות בעיר – 60 אירו למבוגר, 40 אירו לילד


באופן לא מפתיע, הצינוק של ברלין לא מיועד לכל אחד. מבחינה מעשית הגיל המינימלי להשתתפות בחוויה הוא 8, אבל ההמלצה היא לגיל של 10 לפחות (עד גיל 14 יש צורך בליווי של אדם מבוגר). החוויה אינה מתאימה לאוכלוסיות רגישות: נשים בהריון, אנשים הסובלים ממחלות לב או מאפילפסיה וכן הלאה. המקום כן יכול להתאים לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים, למעט מספר אטרקציות שאינן מונגשות ועם סייג אחד – על הכיסאות לא להיות חשמליים. אנשים המתקשים בהליכה יכולים לבקר, אם כי חשוב שהם יביאו בחשבון את העובדה שלאורך המסע שנמשך כשעה יש רק מעט מקומות ישיבה.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *