אף אחד לא יצחק עליכם עם דמות פאנקו פופ של קארי

“קארי” מקבל מקום של כבוד ברפרטואר האימה. קודם כל, זה הספר הראשון שכתב גאון האימה סטיבן קינג (ב-1973), והספר הראשון שלו שעובד לסרט. הגירסה של בריאן דה פלמה מ-1976, בכיכובה של סיסי ספייסק, מציגה את הסיפור שהפך לקלאסיקה: על אותה ילדה דחויה וביישנית, בשלבים הראשונים של ההתבגרות (כן, אנחנו מתכוונים אליך, סצנת מחזור קריפית!), שמקבלת כוחות על טבעיים ומשתמשת בהם כדי לנקום בבני כיתתה, אחרי שחוותה השפלה שכוללת הרבה מאוד דם חזירים שנשפך עליה. זה סרט משפיע מאוד, שגם כולל את אחת הגרסאות המוקדמות ביותר של ג’אמפ סקייר בסרט חשוב. הסצנה לקראת סוף הסרט בה היד של דמות כלשהי יוצאת מהקבר, שהשפיעה כמובן על אינספור סרטים אחרים (כולל על הסיום של “יום שישי ה-13”), מצליחה להפתיע ולהבהיל אותנו עד היום. לכך אפשר להוסיף הרבה מאוד פרשנויות וניתוחים, על החברה, תהליך ההתבגרות, מיניות וכמובן שגם הדת, שבאה לידי ביטוי בדמות האם הקשוחה – ואולי המעט משוגעת – שמפצירה בקארי להימנע מחיי חברה ולוותר על הנשף.

אבל למה אנחנו מספרים לכם על כל זה? פשוט מאוד: חובבי האימה ישמחו בוודאי למוצרים בהשראת קארי, שירכיבו את קטלוג האימה שלהם. כשנתקלנו במוצרים של פאנקו פופ בהשראת קארי, כולל מוצר חדש וזוהר במיוחד, לא יכולנו להתעלם מכך. 

היופי המדמם של קארי

אם אתם לא נמנים על אספני האימה או פספסתם איכשהו את הסקירה שלנו על מוצרי פאנקו פופ בהשראת האימה, נספר שמדובר בפריטים מבוקשים מאוד של חברת Funko. מדובר בעצם בדמויות קטנות מאוד עשויות ויניל, שנעשו בהשראת דמויות מסרטים, אנשים אמיתיים ושאר הפתעות, עם מאות ואפילו אלפי מוצרים בקטלוג, שרק הולך ומתעדכן משנה לשנה. הפאנקואים בולטים בראשים הגדולים שלהם, בגוף הקטן ובטוויסטים הקטנים שמעבירים את האופי של הדמות עליה הם מבוססים. בגזרת האימה תמצאו כמה הפתעות מיוחדות, כמו דמויות מדממות, כאלה שזוהרות בחושך או מגיעות עם אביזרים רלוונטיים.

הפופולאריות העצומה של בובות פאנקו מצד אחד, ושל קארי מהצד האחר, מסבירה מדוע תוכלו למצוא דמויות פאנקו גם שלה. חשוב לשים לב שאנחנו מתכוונים כאן בעיקר לייצוג שאנחנו מכירים יותר מאותה יצירת מופת של בריאן דה פלמה, ולא הגרסאות המאוחרות יותר. בין השאר, הזיכיון כולל סרט אימה די מיותר משנת 1999 בשם “הזעם: קארי 2” (בלי סיסי ספייסק), רימייק טלוויזיוני משנת 2022 בכיכובן של אנג’לה בטיס ופטרישיה קלארקסון שדווקא זכה לשבחים, ועוד גרסה לא רעה בכלל מ-2013 בה קלואי גרייס מורץ’ נכנסה לנעלי קארי וג’וליאן מור גילמה את האם המרושעת שלה.

וכן, גם קארי זכתה לעיבודים בתיאטרון. לא יצא לנו לראות המחזמר “קארי”, שהופק בברודווי בשנת 1988. האמת היא שכמעט לאף אחד לא יצא לראות אותו. הוא שרד חמש הצגות בלבד והורד בבושת פנים, אחרי שזכה לביקורות מזוויעות. מספרים שב-2012 יצאה גרסת מחזמר נוספת, הפעם באוף ברודווי, שכללה שירים חדשים ועיבודים מחודשים לשירים שההפקה הקודמת חירבה. כאן הביקורות היו דווקא חיוביות הרבה יותר.

Load WooCommerce Stores in 249ms!

פאנקו פופ קארי: הדגמים העיקריים

Carrie Funko Pop! (Telekinesis) Vinyl Figure #1247 - פאנקו פופ קארי


בניגוד לחלק מאייקוני האימה הגדולים, היצע הדגמים של בובות פאנקו קארי הוא די מצומצם. באופן מסורתי, מדובר על דגם אחד אבל מיוחד מאוד. הגירסה הספוגה מדם (לפחות ויזואלית) של קארי, זכר לאותו נשף סיום שהשתבש, בולטת בגוון הארגמן שלה המנוגדת לשיער הבהיר ולשמלת הנשף הלבנה. היא מגיעה בגובה של כ-3.73 אינץ’, כלומר כ-9.5 ס”מ, מה שאומר שלא יהיה לכם קשה מדי למצוא לה מקום על המדף או השולחן – בדרך כלל בסמוך לדמויות פאנקו אחרות, כמובן. כי מי שמתחיל עם דמויות פאנקו, מפתח כמעט תמיד קולקציה די מרשימה.

אחד הדברים המגניבים ביותר עם דמויות הפאנקו, במיוחד בסדרה המבוססת על סרטים (Funko Pop! Movies), הוא שהן מצליחות ללכוד עם מינימום אמצעים את המאפיינים המרכזיים של הדמות. במקרה הזה, הדמות של קארי משיטה את ידיה השמאלית, כמי שעומדת לחולל טבח של ממש בנשף הסיום. אבל לא נעשה לכם כאן ספוילרים.

לקנייה ב-Amazon

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Fun.com


המראה הזוהר של בובת פאנקו קארי

Carrie Black Light Funko Pop! Vinyl Figure #1436 - Entertainment Earth Exclusive
לאחרונה, התבשרנו על תוספת מרשימה מאוד לקטלוג של דמויות פאנקו פופ של קארי, והיא גירסה זוהרת בחשכה. מדובר בדמות ויניל שנראית זהה כמעט לחלוטין לבסיסית: כלומר, היא מעוצבת באופן דומה ובעלת אותם ממדים, פחות או יותר. ההבדל העיקרי הוא שמדובר בדמות מסדרת Black Light Pop, מה שאומר כאמור שהיא זוהרת בחשכה. כתוצאה מכך הגוונים שלה שונים, ומשלבים בין צהוב, ורוד וסגול.

ככל הידוע לנו, נכון לעכשיו Carrie Black Light Funko Pop! זמינה לרכישה מוקדמת דרך אתר Entertainment Earth, המתמקד בפריטי אספנות שרבים מהם משתייכים לעולם האימה. מהרו להזדרז, כי מדובר במהדורה די מוגבלת. לא פורסם כמה יחידות בדיוק ישווקו, אבל ההנחה היא שלא תהיה כמות אינסופית (אלא אם מדובר יהיה בלהיט היסטרי, אבל זה כבר סיפור אחר).

לקנייה ב-Entertainment Earth