אימה בחלון ביתכם: חיות מחמד צ’יה בהשראת עולם האימה

יש כמה דברים שאני ממש גרוע בהם, אני מודה: בישול, למשל, או ריקוד. גידול צמחים מקבל מקום מפוקפק מאוד ברשימה הזו. למעשה, אם הצמחים היו רואים סרטי אימה, אני בטוח שהייתי אחד מאייקוני האימה הגדולים ביותר עבורם, ברמה של פרדי קרוגר או מייקל מאיירס. הסיבה היא שזה פשוט קורה יותר מדי. אחת לכמה חודשים אנחנו קונים או מקבלים עציץ עם צמח כלשהו, בין אם בביקור בחווה, בפעילות בחיק הטבע או בביקור במשתלה. למרות שאני מנסה להבין את ההוראות העיקריות, אני תמיד מפספס משהו או פשוט לא עומד בזמני ההשקיה הלא ממש קפדניים. הצמחים שלי נרצחים בזה אחר זה כמו בני נוער טיפשים בתפקידי משנה בסרטי סלאשרים. בשבוע שעבר אפילו גיליתי שאחד העציצים קפץ מאדן החלון אל המכונית של השכן, לכאורה בגלל הרוח החזקה שנשבה באותו יום. בולשיט! אני כמעט בטוח שהוא חשש מהגורל הצפוי לו ורצה לשים קץ לחייו אחת ולתמיד, ולא למות בייסורים עקב צמא, הרעבה או איך שלא קוראים לזה.

על פניו, אני לא האדם שכדאי לטובת כולם שיקנה את המוצרים הבאים בסקירה שלנו: חיות צ’יה (Chia Pets) בהשראת דמויות ואייקונים מעולם האימה. אלא אם כן יקרה כאן נס, ויתברר שהצמחים האלה – כמו נבלי אימה בקולנוע – יתגברו על כל ניסיון להרוג אותם. או אפילו ישרדו את ניסיונות הגידול המרושלים שלי. 

מה זה בכלל חיות מחמד צ’יה?

יכול להיות שראיתם מדי פעם תמונות של חיות מחמד צ’יה, או פשוט צ’יה פטס, ולא הבנתי בדיוק במה מדובר. אז ככה: חיות מחמד צ’יה הם פריטים עיצוביים הכוללים פסלון או מיכל, שנועד לתמוך בצמיחת זרעי צ’יה. הקונספט הוצג לראשונה בשנות ה-70 וצבר פופולריות כדרך מהנה ואינטראקטיבית לגדל צמחים בתוך הבית. בשנים האחרונות אפשר לראות שהם עושים קאמבק, אולי בזכות המהפכה הבריאותית שאנחנו עדים לה.

צ’יה פטס הפכו להיות ופריטי אספנות פופולריים במהלך השנים, ובמקרים מסוימים גם פריט לאספנות: לא תמצאו כאן אנשים שעושים עשרות ומאות דגמים, כמו במקרה של דמויות פאנקו או פיגרס, אבל בהחלט המכורים לדבר יוכלו לנסות לגדל כמה צמחים במקביל. בעוד שהמטרה העיקרית של חיות מחמד צ’יה היא דקורטיבית, הן יכולות לשמש גם כפרויקט גינון מהנה, במיוחד עבור ילדים או כל מי שמעוניין לגדל צמחים בתוך הבית במינימום מאמץ. זרעי צ’יה ידועים בסגולותיהם הבריאותיות. בין השאר, נמצא כי זרעי צ’יה עשויים להאט את תהליך ההזדקנות של הגוף, לשפר את פעילותה של מערכת העיכול, לתרום למראה העור, לשפר את בריאות הלב, לחזק את עצמות הגוף והשיניים – והרשימה עוד ארוכה. עם זאת, לא כל חיות המחמד של צ’יה מכילות זרעים שניתן לצרוך כמזון עקב צורך ההכנה שלהן, אז שימו לב.

אפילו רוצחים סדרתיים יכולים לגדול. לכאורה

למרות שלכל צמח יש את החוקים משלו וההנחיות (שבמקרה שלי, לא עומדים בהן), יש כמה קווי דמיון בין הצמחים השונים. כדי להשתמש בחיית מחמד צ’יה, כל מה שצריך לעשות בדרך כלל הוא להשרות את זרעי הצ’יה במים, עד שהם יוצרים חומר דמוי ג’ל. לאחר מכן, מפזרים את הזרעים על פני השטח של “חיית המחמד” ומשקים אותו בקביעות, לפי ההוראות. תשמחו אולי לשמוע שבחלק מהדגמים ובאופני הגידול, אפשר לאחר שלב מסוים לשתול מחדש את “החיות” עם זרעי צ’יה טריים חדשים, או אפילו להתנסות עם זרעי צמחים אחרים, כמו בזיליקום.

Load WordPress Sites in as fast as 37ms!

מה שמדליק כאן הוא שברגע בו הזרעים מקבלים לחות, הם נובטים וגדלים לכיסוי ירוק דמוי דשא על פני ה-Chia Pet, מה שמקנה לו מראה ייחודי ו”שעיר”. למרות שבאתר הזה אנחנו מתמקדים מטבע הדברים בעיצובים בהשראת אימה, ברור שבמקרה של חיות מחמד צ’יה התמונה ממש לא מסתכמת בהן. חיות מחמד צ’יה מגיעות בצורות ועיצובים שונים: הלו קיטי, ברק אובמה, דוק בראון מ”בחזרה לעתיד”, אלף, קיפוד קוצני ועוד. 

למה לגדל חיות מחמד צ’יה מפחידות?

בעוד שחיות מחמד צ’יה ידועות בדרך כלל בעיצובים הרגועים והקלילים שלהן – אל תשכחו שבכל זאת מדובר כאן בצמחים, שאמורים להכניס ממד של חמימות וטבע לבית – התמונה יכולה להיות שונה לחלוטין. תוכלו למצוא דגמים שונים חיות מחמד צ’יה שמתאימות כמו כפפה ליד לחובבי האימה, שנהנים מאסתטיקה אפלה יותר או רוצים להביע את אהבתם לז’אנר ולאבני היסוד שלו בכל דרך אפשרית. חיות מחמד צ’יה בהשראת האימה מציגות לעתים קרובות דמויות או יצורים מסרטי אימה, תוכניות טלוויזיה או נושאים מפחידים אחרים. 

חיות המחמד של צ’יה האימה הללו מציעות טוויסט ייחודי לקונספט צ’יה חיות מחמד המסורתי, ומושכות לחובבי ז’אנר האימה או ליחידים שנהנים לאסוף פריטים לא שגרתיים ומקאבריים. הם יכולים להיות דרך מהנה ומוזרה לשלב גינון עם אהבה לסרטי אימה או עיצוב מדליק.

מגוון האפשרויות כאן הוא לא אינסופי, אבל בהחלט קיים. ייתכן שתתקלו בצ’יה חיות המבוססת על דמויות אימה איקוניות כמו פרדי קרוגר מ”סיוט ברחוב אלם”, צ’אקי מ”משחק ילדים”, או אפילו מפלצות מפורסמות כמו המפלצת של פרנקנשטיין או דרקולה. חיות מחמד צ’יה בהשראת עולם האימה שומרים על אותו רעיון כמו חיות מחמד צ’יה מסורתיות, כאשר זרעי הצ’יה הנובטים יוצרים את ה”שיער” האופייני על הפסלון. יש מקרים, עם זאת, בהם מה שיצמח הוא אובייקט אחר הקשור לדמות או לטקסט שהיא מגיעה ממנו, כמו שתראו בחלק מהדוגמאות שנציג כאן.

Click Bank Ad - Fat Burning Ritual

הקטלוג של חיות מחמד צ’יה

חיית מחמד צ’יה בדמות צ’אקי – לא משחק ילדים

כפי שלמדתי במהלך השנים, גידול צמחים אינו משחק ילדים. אבל עם המוצר הזה, זה יכול להיות. Chucky Chia Pet מאפשר לכם לייצר את זרעי הצ’יה על ראשה של הבובה המפחידה האהובה עלינו (טוב, אחת המועדפות) במקום השיער האדום הטיפוסי. אחד הדברים הכי מדהימים כאן הוא שהדמות מכילה שני צידי ראש: הראשון הוא הפנים השלווים יותר של “A Good Guy”, בעוד שבצד הנגדי, תראה הרבה צ’אקי מפחיד עם כל הצלקות.

כמו רוב הפריטים בסקירה זו, Chucky Chia Pet מכיל אדנית חרס, מגש טפטוף מפלסטיק וחבילות זרעי צ’יה, המתאימות לשלוש נטיעות. אתם יכולים לצפות שצ’אקי יגדל לגודלו המלא תוך 2-1 שבועות בלבד, ותוכלו להחליף אותו בסוגים אחרים של זרעים.

קנו ב-Amazon

קנו ב-Fun.com


צ’יה פט פניוויז: כי כולם צריכים לגדול

Pennywise Chia Pet, המבוסס על הליצן המפחיד האהוב עלינו מהזיכיון “IT”, הוא תוספת מענגת ומסמרת שיער ל-Chia Pets. חיית המחמד הייחודית הזו מציעה איזון מושלם בין שעשוע וצמרמורת, מה שהופך אותה למתנה אידיאלית לכל אירוע, ללא קשר לגיל. ישנן שתי גרסאות עיקריות כולל דמות הליצן, המבוססת על העיצוב מהסרטים האחרונים: אחת מהן סולידית (עד כמה שצ’יה פט של פניוויז), והשנייה “צורחת”, תוך שהיא מראה את שיניו המפורסמות.

חיית מחמד צ’יה בעיצוב פניוויז מספקת חווית גינון קלה ומשעשעת. עם חבילות זרעי הצ’יה הכלולים, אדנית החרס ומגש הטפטוף מפלסטיק, אפשר לבצע גם כאן שלוש שתילות. הוראות הטיפול די בסיסיות, ואתה יכולים להיות עדים לשינוי של חיית המחמד Pennywise Chia שלך תוך 1-2 שבועות בלבד כשהיא מפתחת פרווה שופעת וירוקה הדומה לשיער של דמות האימה האייקונית. המוצר הזה לא יצוף, אבל אתם יכולים לצפות לצמח ירוק מקסים.

קנו ב-Amazon

קנו ב-Entertainment Earth


הצעקה האחרונה: צ’יה פט של גוסטפייס

Ghostface Chia Pet - Entertainment Earth

אחת התוספות החדשות ביותר של אוסף חיות המחמד של צ’יה האימה היא Ghostface Chia Pet. העציץ הזה, שנעשה בעבודת יד, מאפשר לך להביא את הדמות האייקונית של גוסטפייס מסדרת סרטי “צעקה” לחיים בצורה מהנה ויצירתית. בין אם אתה מעריץ מסור של הזיכיון נהנה מהריגוש של עיצוב בנושא אימה, Ghostface Chia Pet היא בחירה פנטסטית. הוא מספק דרך ייחודית ומושכת לבטא את אהבתך לסרטים תוך הוספת מגע של ירק לחלל שלך. 

עם ההוראות המצורפות, אתם יכולים לגדל במהירות שכבה מלאה של נבטי צ’יה על חיית המחמד שלך Ghostface Chia תוך 1-2 שבועות בלבד.

קנו ב-Entertainment Earth


צ’יה פט של וונסדיי אדאמס

Wednesday Addams Chia Pet - Entertainment Earth
וונסדי אדאמס היא דמות סופר פופולארית היום, הודות לתוכנית הפופולרית של נטפליקס בכיכובה של ג’נה אורטגה. מסיבה זו, ובהתבסס על הייחודיות והמוזרה של הדמות, לא תופתעו לשמוע על שני הפריטים האלו של וונסדי צ’יה פט, שהושקו ממש לאחרונה. יכול להיות שהם יהיו פחות מבוקשים מתחפושות וונסדיי שסקרנו לא מזמן, אבל עדיין מדובר במוצרים מדליקים.

ההבדל בין הפריטים הללו לבין רוב הפריטים בקטגוריה זו הוא שאתה לא מגדל את שיער הדמות (עם הצמות הארוכות, במקרה הזה) אלא שני עיצובים שונים שמתקשרים לעולם הרחב יותר של וונסדי אדאמס בפרט ומשפחת אדאמס בכלל: בראשון, תראו את וונסדיי אוחזת בקופסה שבה גדלים הזרעים. העיצוב השני כולל יד גדולה שנוגעת בבסיס של ירוק. אולי אין לצמח הזה ריקוד מוזר משלו, אבל זה יופי של פריט לבית או למשרד שלכם

קנו ב-Entertainment Earth


ג’ק סקלינגטון בגרסה הצמחית

אנחנו פשוט מתים על “הסיוט לפני חג המולד” והגיבור שלו, ג’ק סקלינגטון. אנחנו מכירים הרבה מוצרים המבוססים על הזיכיון הזה, כפי שניתן לראות מהמאמר שלנו של פריטי עיצוב המבוססים על הסרט האייקוני הזה או בכמה סקירות דומות שנעשה בעתיד. השנה הנוכחית, בה הסרט המפורסם חוגג 30 שנה, יכולה להיות סיבה מצוינת להצטייד בפריט השלדי הזה.

 Jack Skellington Chia Pet הוא אדנית דקורטיבית המאפשרת לך לגדל את הגיבור האהוב עם “טוויסט” ירוק על הראש שלו, להבדיל מהקרחת המסורתית המזוהה איתו. חיית המחמד שלך ג’ק סקלינגטון צ’יה מתעוררת לחיים, כמו רוב הדגמים האחרים בסדרה, תוך כמה ימים. היא מגיעה לפוטנציאל הצמיחה המלא שלה תוך 1-2 שבועות, בהתאם להוראות הפשוטות שמגיעות יחד עם המוצר. גם כאן הפריט מגיע עם חבילת זרעי צ’יה שיכולה לשמש לשלוש נטיעות ועם האפשרות להמיר בשלב מסוים את זרעי הצ’יה בנבטים אחרים.

קנו ב-Amazon

קנו ב-Fun.com


הלילה שהוא גדל: צ’יה פט מייקל מאיירס


מייקל מאיירס הוא אחד מאייקוני האימה הטובים ביותר, כך שלא מפתיע שתמצאו עשרות פריטים בעיצוב שלו או בסביבה של העולם של הזיכיון: חשבו, למשל, על מייקל מאיירס Funko Pops שכתבנו עליו לא מזמן, משחק לוח המבוסס על הסרט הראשון בזיכיון המצליח ופריטים נוספים שבוודאי נסקור בהמשך. 

אם אי פעם דמיינתם איך ייראה הרוצח השקט עם ראש צ’יה ירוק – כי למי זה לא קרה? – הפריט הבא יכול להתאים לכם כמו מסכה חיוורת לפנים. מייקל מאיירס צ’יה פט המרשים הזה, עם המסכה המפורסמת ודם שיוצא מעיניו, הוא בהשראת הדמות של מייקל בסרט השני בסדרת “ליל המסיכות”. זוהי תוספת נהדרת לכל חובב אימה.

קנו ב-Amazon


“מממייייםםם”, גרסת הצ’יה


החדשות הטובות הן שחיות מחמד של זומבי צ’יה – אחת מחיות המחמד הנחשקות ביותר של צ’יה אימה – אולי לא מחפשות בשר אדם או “BBBBrrrraaaiiinnn” אלא מים ומיקום בטוח. אתם יכולים למצוא סוגים שונים של זומבים של צ’יה חיות מחמד, וכדמות אלמותית הם אולי יוכלו לשרוד את הרגלי הקטילה של כותב שורות אלה.

מצאנו שלושה עיצובים מדהימים של חיות מחמד צ’יה של זומבי: הראשון הוא בצורת יד שיוצאת מהאדמה, בדיוק כמו שרואים בעשרות סרטי זומבים (והסוף של “קארי”, אבל זה משהו אחר). עיצוב מעניין אחר הוא של זומבי שנגרר על הדשא, או לפחות על משטח הצ’יה שאתה מגדל. לצד זה תוכלו למצוא גם ראש זומבי.