מחבואים בחשיכה תל אביב: משחק חווייתי שיחזיר אתכם לילדות

לכל אחד יש את משחקי הילדות שלו. גם אני העברתי שעות על גבי שעות במשחקי חברה, כמו תופסת ומחבואים. אלא שבגיל מסוים, כשגיליתי את חיבתי לעולם האימה, החלטתי לעשות טוויסט מסוים. מחבואים אצלנו הפך למשחק שכבר ראיתם אולי בסרטי אימה (לדוגמה, “משחקי רצח” החביב משנה שעברה). כשההורים לא היו בבית, סגרנו את כל האורות והחלונות. שחקן אחד חיפש את שאר המשתתפים, בחשיכה מוחלטת, כשרק האור של הפנס מהיר. המתחבאים מצידם, יכלו לבחור בין לנסות להמשיך להתחבא לבין להבהיל את המחפש. הקונספט כאן כמובן לא חדש, אבל הוא העביר לנו שעות ארוכות ופיתח את היכולות שלנו להסתתר מרוצחים סדרתיים ומפולשים בלתי רצויים שנכנסים לבית באמצע הלילה – כישורים חשובים לכל אדם ב-2023.

כששמעתי על אטרקציות בשם “מחבואים בחשיכה”, שפועלת היום בתל אביב (אל תתבלבלו עם חדר הבריחה בעל אותו השם בראשון לציון, אליו נגיע אולי בעתיד), חזרתי לאותם משחקי ילדות. אז האם מצאנו הפתרון לחובבי אימה שרוצים להעביר כמה שעות של פחד, כיף והרבה מאוד נוסטלגיה? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.

מחבואים בחשיכה תל אביב

מחבואים בחשיכה בתל אביב מוגדר בתור “משחק פעולה שבו החושים פועלים אחרת”. הרעיון הוא שלקחו כמה ממשחקי הילדות האהובים עלינו – במקרה הזה, מחבואים, תופסת ופרה עיוורת – ושילבו אותם עם הקונספט הלוהט של משחקי אסטרטגיה וחדרי בריחה. המשמעות היא שכדי לעמוד באתגר צריך לחשוב מחוץ לקופסה, לתכנן אסטרטגיה, לעבוד בשיתוף פעולה וכן הלאה. השילוב הזה הוא די ייחודי ומוצלח מאוד, אם נסתמך על מאות הביקורות החיוביות שהאטרקציה זוכה להן באינטרנט.

המשחק נעשה, כמו שבטח כבר הבנתם, בחשיכה כמעט מוחלטת, במבוך ששטחו יותר מ-120 מ”ר. המשתתפים נתקלים במלכודות, צדים, מתחבאים ופותרים חידות כדי להתקדם, כאשר יש מגוון מקומות מסתור, מעברים סודיים והפתעות אחרות לאורך הדרך. 

תוכלו לבחור בין שלושה מסלולים, או כמו שמכנים את זה באתר הרשמי של האטרקציה, “תסריטי משחק”. בכל אחד מהם יש התאמות ברמת העלילה, המשימה והאפקטים המיוחדים של תאורה וקול:

Load WooCommerce Stores in 249ms!
  • משמר הלילה – משחק קבוצתי המבוסס על בריחה מ”ציידי האפלה”. מתאים לקבוצות של 35-4 משתתפים, החל מגיל 12
  • ליצנים רוצחים – גרסה מפחידה, שמביאה בחשבון את הפחד שיש לרבים מאיתנו מליצנים (במיוחד כשהם מנסים להבהיל אותנו). מיועד למשתתפים מגיל 16 ומעלה, בקבוצות שגודלן נע בין 4 ל-20 שחקנים
  • מחבואים KIDS – מבוך “מעורפל”, לא חשוך או מפחיד מדי, שמתאים לילדים בגילי 12-8. שימו לב שמספר המשתתפים המינימלי למשחק עומד על שמונה, מה שאומר שהפעילות מתאימה מאוד לימי הולדת ולימי כיף

כמה עולה ביקור במתחם מחבואים בחשיכה תל אביב?

בדומה לרוב האטרקציות האחרות בסגנון, ובעיקר חדרי בריחה מפחידים, גם במקרה של מחבואים בחשיכה תל אביב המחיר שמשלם כל שחקן תלוי בכמות המשתתפים: ככל שיש יותר שחקנים, כך תשלמו פחות. נכון לנקודת הזמן הנוכחית (2023), המחיר באמצע השבוע לאדם הוא 80 ש”ח (בקבוצה של 10-4 שחקנים), 70 ש”ח לאדם (20-11 שחקנים) או 65 ש”ח לאדם (21 שחקנים ומעלה). בסופי שבוע ובחגים המחיר אחיד ועומד על 80 ש”ח לאדם, בלי קשר לכמות המשתתפים.

המקום מציע 10% הנחה לחיילים ולסטודנטים, בהצגת תעודה מתאימה, במשחקים עם קבוצות של שישה משתתפים לפחות.

קופת BRAVO!

איך מזמינים כרטיסים?

מומלץ מאוד לתאם מול המקום מראש, באמצעות דרכי יצירת הקשר המפורטות או טופס הפנייה באתר. חשוב להגיע כמובן בזמן – המארגנים ממליצים על 15-10 דקות לפחות לפני המועד שנקבע – בנעליים נוחות ובבגדים מתאימים. מעבר לעובדה שיש גיל מינימלי להשתתפות במסלולים השונים, 

מחבואים בחשיכה תל אביב פחות מומלץ לאנשים הסובלים מקשיי התניידות, בגלל שיש בו מעברים נסתרים וצרים שלא נגישים לכיסאות גלגלים. בדומה לאטרקציות אחרות הפועלות בין השאר על אפקט הפחד, הוא גם לא ממש מומלץ עבור נשים בהריון מתקדם.

ניתן לערוך כאן גם ימי הולדת, ערבי גיבוש לחברות, מסיבות רווקים ורווקות בעוד. במקום מציעים כמה חבילות, הכוללות משחק בן שעה, חדר אירוח ותוספות שונות, כמו פיצות, שתייה קלה וחמה ועוד. מידע נוסף על החבילות והאפשרויות תוכלו למצוא באתר הרשמי של האטרקציה. 

מחבואים בחשיכה – כל מה שחשוב לדעת

כתובת: אלנבי 132, תל אביב

טלפון: 03-7220010

מידע נוסף תמצאו באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של האטרקציה.