מה אנחנו יודעים על מייגן 2, ההמשך של הלהיט ההיסטרי?

אחת לכמה שנים, זה קורה. דמות כלשהי מעולם האימה נעשית פופולארית, ובשנים האחרונות גם ויראלית. מדי, אנחנו מתחילים לראות כמה מגמות שקורות במקביל. קודם כל, מתחילים לדבר על סרט המשך, שבהרבה מקרים גם ייצא לפועל. בד בבד אנחנו רואים מגוון רחב של מוצרים ומרצ’נדייז על פי אותה דמות, שרק מעלים את הציפיה. 

אין ספק שמייגן (או במקור: “M3GAN”), אותה בובה רובוטית רצחנית – תוצר של AI – היא אחד השמות החמים בשנים האחרונות. אחרי ההצלחה האדירה של “מייגן” מ-2022, בקופות וגם על ידי המבקרים, זו הייתה רק שאלה של זמן עד שנקבל סרט המשך. אז החדשות הטובות הן שיש סרט המשך שנמצא כרגע בעבודה, בשם “מייגן 2.0”, ואפילו ספין אוף שלוקח את הפרנצ’ייז לכיוון מפתיע מאוד. הנה כל מה שאנחנו יודעים על מייגן 2, כשהשורה התחתונה היא ברורה: כנראה שיש למה לחכות.

פוסטר נוסף של מייגן 2.0

כך מייגן עשתה היסטוריה

האמת היא שזו הייתה רק שאלה של זמן עד שקיבלנו את הבשורה על סרט המשך ל”מייגן”. הסרט שהושק בתחילת 2023, בתקציב של 12 מיליון דולר, גרף יותר מ-180 מיליון דולר ברחבי העולם. זה נתון מפתיע מאוד על רקע העובדה שהסרט יצא למסכים ברוב העולם בתחילת חודש ינואר, תקופה שנחשבת לחלשה באופן יחסי. למעשה, למעט “מייגן”, בדרך כלל סרטי האימה המופצים בתקופה הזו של השנה הם כאלו שלחברות המפיקות או המפיצות אין יותר מדי ציפיות, או אם תרצו: יש להן סרטים משמעותיים יותר בקנה.

כשבוחנים את הסרט, או את מה שקרה לפניו, אפשר להבין יותר את ההצלחה. “מייגן” הוא לא סרט מושלם, רחוק מכך. אבל הוא זכה לביקורות מצוינות מהמבקרים, עם כ-93% ביקורות חיוביות ב-Rotten Tomatoes וציון מבקרים משוקלל (Metascore) של 72% דרך Metacritic. הסרט עשה הרבה מאוד באזז, בעיקר (אבל לא רק) בזכות אותה סצנת ריקוד סופר ויראלית שכתבנו עליה כבר באתר

מייגן הפכה לדמות מוכרת מאוד, יש שיגידו אפילו אייקון בהתהוות. מאז שהסרט התפוצץ אנחנו רואים יותר ויותר מוצרים המבוססים על הדמות של מייגן, כמו דמויות פאנקו פופ, אקשן פיגרס (אפילו בובה בגודל כמעט טבעי), וכמובן שגם תחפושות.

מי ישחק במייגן 2?

ההכרזה הראשונה על סרט ההמשך של מייגן הגיעה מהר מאוד, אחרי שביוניברסל סטודיו הבינו את גודל ההצלחה של הסרט. עם הזמן התמונה לגבי ההמשך התחילה להתגבש, כשתחילה פורסמו השמות היותר מוכרים. בדומה לסרט הראשון, הבמאי יהיה ג’רארד ג’ונסטון, ואת התסריט תכתוב שוב אקלה קופר, גם היא עסוקה מאוד בקולנוע האימה בשנים האחרונות (“מורעל”, “הנזירה 2” ועוד). 

הקאסט של “מייגן 2.0” עדיין לא פורסם במלואו, אבל יש כבר כמה שמות ראשונים. אליסון ווילימאס הנהדרת (“שלמות”, “תברח”) תחזור לגלם את ג’מה, מהנדסת הרובוטיקה שיוצרת את מייגן. ויולט מקג’רו תגלם פעם נוספת את קיידי, האחיינת של ג’מה שנקשרת למייגן ומגלה שהבובה נהיית קצת אובססיבית אליה, באופן רצחני. 

חובבי מייגן ישמחו לשמוע שגם הצוות שהרכיב את הבובה נשאר. בסרט הראשון, כזכור, אמי דונלד גילמה את הבובה (וכן, גם רקדה את הריקוד המפורסם ההוא), וג’נה דיוויס הצעירה הייתה אחראית על הדיבוב. שתיהן צפויות לחזור לסרט ההמשך.

בינתיים התבשרנו על שם חדש אחד בקאסט, והוא השחקנית האוקראינית איבנה סאקנו, שאתם אולי מכירים מ-Let it Snow, מותחן האימה בשלג הבינוני משנת 2020.Horror Costumes


מהי העלילה של מייגן 2.0?

נכון לכתיבת שורות אלה, עדיין לא פורסם במה בדיוק יעסוק סרט ההמשך. כזכור, הסרט הראשון הסתיים בסוף די אופטימי (אבל מאכזב מאוד ברמה העלילתית, לדעתי), אבל כזה שרחוק מלסתום את הגולל על הדמות החביבה של מייגן. לפני כמה חודשים היו שמועות על כך שהסרט יכלול בובה נוספת, אבל עדיין אין לנו אימות לכך. יכול להיות שרמז משמעותי לכך הוא אחד הפוסטרים הרשמיים של הסרט שפורסמו, שמציג את מייגן יושבת עם כל מיני בובות תמימות, של פיל וחיות אחרות, יחד עם הטאגליין “החברות התפתחה” (Friendship Has Evolved).

פוסטר של מייגן 2 (או ליתר דיוק: מייגן 2.0)

ואגב, אם ראיתם מתישהו בפייסבוק, באינסטגרם או ברשת חברתית אחרת פוסטר של מייגן נגד צ’אקי, דעו לכם שזה בסך הכול תוצר ב-AI שהפך די ויראלי. לא צפוי סרט כזה, לפחות בינתיים, למרות שמפגש בין שתיים מהבובות המשמעותיות של קולנוע האימה יכול להיות מדליק מאוד.

מייגן 2 מגיע! מתישהו…

אחרי ההכרזה הראשונה על “מייגן 2.0”, עלתה בוודאי שאלה אחת אצל חובבי האימה: מתי בדיוק הסרט יגיע למסכים. האמת היא שלגבי הסוגיה הזו, קשה עדיין לספק תשובה. ההכרזה הראשונית הייתה שהסרט יעלה למסכים בארצות הברית ב-17 בינואר 2025, בערך שנה אחרי הסרט הראשון. אחר כך קיבלנו (בינתיים) שתי דחיות: קודם כל ל-16 במאי, ולאחר מכן ל-27 ביוני, 2025. זה נכון לעכשיו התאריך המעודכן.

החדשות המעודדות הן שהדחיות האלה, לפי הדיווחים, לא קשורות לבעיות בהפקת הסרט, לדוגמה מצב בו הבובה הרצחנית קמה לתחייה ומתחילה לרצוח את כל האנשים בסט. היא כנראה לא קשורה גם לשביתה הדי גדולה שהייתה בהוליווד סביב עליית האינטיליגנציה המלאכותית (AI), החשש של העובדים בתעשייה שהיא תחליף אותם והרצון להסדיר את השימוש ב-AI, גם כדי לא לפגוע ברמת התוצרים. זה היה יכול להיות אירוני, בהתחשב בעובדה שאנחנו מדברים כאן על סרט שעוסק בבינה מלאכותית, אבל כנראה שהסיבה אחרת.

הדחייה קשורה כנראה לרצון של יוניברסל למקסם את הרווחים מהסרט, ולאמונה של אנשי החברה שלתאריך המעודכן יש פשוט את הפוטנציאל הגבוה ביותר. הסלוט הנוכחי של “מייגן 2” הוא למעשה התאריך שהיה מתוכנן לסרט המשך מסקרן מאוד נוסף, “בלאק פון 2”, שזז בינתיים לאוקטובר 2025. 


500x500 Godzilla vs Kong 2 Affiliate Banner


יש גם ספין אוף אירוטי של מייגן

אם תקראו מתישהו את המדריך ליצירת אייקון אימה (באופן מטאפורי, כי לא ידוע לנו על מדריך כזה), תמצאו כנראה הרבה סעיפים שמתייחסים לדרך שבה אפשר “לחלוב” את הפרנצייז’. לא רק סרטי המשך ישירים, אלא גם פריקוולים, סרטי ספין אוף, רימייקים, ריבוטים, ואלוהים יודע מה עוד. יכול להיות ש”מייגן” לא תהפוך להיות אייקון, אבל ממש לאחרונה התבשרנו על ידיעה נוספת שאולי תגדיל את הסיכויים לכך.

תכירו את “SOULM8TE”, ספין אוף של מייגן שצפוי נכון לעכשיו להגיע לבתי הקולנוע ב-2 בינואר 2026, גם אם על סמך תהליך העבודה של “מייגן 2.0” יכול להיות שאסור לשלול שינויים ודחיות. את הסרט תביים קייט דולאן (“You Are Not My Mother”), שגם כתבה את התסריט יחד עם אינגריד ביסו ורפאל ג’ורדן (למעשה, מדויק יותר לומר שדולאן שיכבתה את התסריט הראשון של ג’ורדן). הסרט יופק על ידי אטומיק מונסטר של ג’יימס וואן ו”בלומהאוס” של ג’ייסון בלום, במסגרת המיזוג ביניהם מתחילת 2024. כזכור, הענקיות האלה שיתפו פעולה ב”מייגן”, והשיקו למשל את “שחייה לילית” המאכזב במסגרת התוצר המשמעותי הראשון אחרי המיזוג.Shop Now


על פי הפרסום הראשוני, מדובר במותחן אירוטי (!) שעוסק בגבר שמנסה להתגבר על אובדן אישתו בעזרת בובת אינטיליגנציה מלאכותית. בקיצור, לפי הרמיזות הסרט יעסוק בבובת מין שהופכת לרצחנית (!). הסרט צפוי להיות בהשראת המותחנים הארוטיים של שנות ה-90, עם טוויסט מודרני שקשור כמובן לשימוש שלנו ב-AI. לפי הבמאית, הסרט יחקור נושאים כמו מערכות יחסים ובדידות. “למרות ההתפתחויות הטכנולוגיות, יש אמיתות אנושיות שאנחנו לא יכולים לברוח מהן. אני מצפה לחקור את העומקים האלו”.

ההשערה שלנו היא שהסרט יציג לראווה בובה אחרת, ולא את מייגן עצמה. כי עם כל הכבוד לאנשים שמקיימים יחסי מין עם בובות, זה כבר אופרה אחרת לעשות את זה עם בובה של ילדה, לא?