סיוט בבודפשט הוא חלום לחובבי האימה

האמת היא שקצת קשה להגדיר את סיוט בבודפשט (Nightmare in Budapest), וגם באתר שלנו חשבנו לא מעט לאן בדיוק להכניס את האטרקציה הזו. מצד אחד, בגוגל יופיע הכיתוב המושך “בית רודף רוחות בבודפשט”. מהתיאור באתר האטרקציה נראה שמדובר ביותר מאשר חדר בריחה עם “טוויסט”. כך או כך, בהתחשב בביקורות הסופר מצוינות שהמקום זוכה להם, נראה שמדובר באטרקציה שכדאי מאוד שחובבי האימה יכירו.

חוויית אימה מסוג אחר

סיוט בבודפשט מתפרס על פני 400 מטרים רבועים, שנראים כמו גן עדן לחובבי האימה. למעשה, החלוקה כאן היא לכמה אטרקציות נפרדות. הראשונה, גולת הכותרת של המקום, היא הבית המכושף (Haunted House), שמהווה שילוב בין סיור אימה, חדר בריחה ותיאטרון אימה מומחז, עם אפקטים של תאורה וסאונד. העיקרון הדי בסיסי כאן הוא שהשחקנים מוצאים עצמם בחדר ועוברים בין חדרים שונים, כשבחלק מהמקרים עליהם לפתור משימות שונות. לצורך הפתרון הם יכולים להיעזר בשחקנים האמיתיים, המחופשים ומאופרים היטב.אז למה זה לא בדיוק חדר בריחה? מהסיבה הפשוטה שהמשימות עצמן הן די קצרות, ולא עיקר העניין כאן. הפעילות עצמה נמשכת כ-35-25 דקות, שמהביקורות עולה שמצליחה להיות מהנה, משעשעת וגם מפחידה (במידה). הפעילות כוללת שחקנים אמיתיים, שמלווים את המבקרים לכל אורך המסע, כאשר בכל יום יש יצורים מאיימים אחרים במסגרת תוכנית ה-NIghtmare היומית.

במועדים שונים לאורך השנה, מתקיימים בבית המכושף אירועים מיוחדים: לרוב בתדירות של אירוע אחד בחודש בערך. בין המופעים האלה תוכלו למצוא אפוקליפסת זומבים, מופע ליצנים מאיים וגם פעילות מיוחדת ליום שישי ה-13, בה ירדפו אתכם הרוצחים המפורסמים מסרטי האימה שכולנו גדלנו עליהם. המחירים לפעילויות המיוחדות האלה מעט יקרים יותר, והם מפורסמים מראש לקראת כל אירוע שכזה.

הזמינו כרטיסים כאן

ויש גם חדרי בריחה רגילים

בנוסף לאטרקציה העיקרית של הבית המכושף, תמצאו במתחם שני חדרי בריחה: הראשון הוא Burying Alive המיועד לשני שחקנים. כמו שניתן להסיק משמו, האתגר כאן הוא לצאת תוך עד 60 דקות מהקבר שמוכנסים אליו (במה שנראה כמו חוויה קלאוסטרופובית, שמזכירה את הסרט ההוא עם ריאן ריינולדס).

The Ultimate Managed Hosting Platform

החדר השני, Horror Farm, יכניס אתכם לנעליהם של מטיילים תמימים שהגיעו בטעות לחוות האימה, הוכנסו לכלובים על ידי היצורים הלא ממש חביבים שגרים בה וצריכים לפתור חידות ואתגרים כדי לצאת מהחווה תוך שעה אחת. למיטב הבנתנו אין בחדרים האלה הפחדות, למעט האווירה הקריפית, וניתן להיעזר ב”יצורים” כדי לעמוד באתגר.

המטרה: לצאת מהקבר. באדיבות סיוט בבודפשט

איך מזמינים כרטיסים לסיוט של בודפשט?

Nightmare in Budapest ממוקם בלוקיישן שנראה מושלם לפעילויות מהסוג הזה: מרתף תת קרקעי, הממוקם ברחוב Nagy Diófa בלב העניינים של בודשפט – לא רחוק משוק סימפלה הונגריה או מאתרים בעלי צביון היהודי כמו בית הכנסת הגדול של בודפשט. האטרקציה מיועדת למבוגרים ולבני נוער מעל גיל 14, עם כמה הגבלות. כך למשל אתם לא יכולים להגיע למקום תחת השפעת אלכוהול (מפחיד ככל שזה יהיה. ואולי בגלל זה), וכמובן שגם לא להגיע עם נשק. המקום אינו מומלץ לנשים בהריון, לאנשים הסובלים ממחלות לב, מבעלי מחלות מנטליות ואוכלוסיות רגישות אחרות.

מחירי הכרטיסים משתנים בסוג החוויה שבוחרים ובמספר המשתתפים, כאשר כלל האצבע הוא שככל שיש יותר שחקנים – כך המחיר היחסי של כל אחד מהם יירד. נכון לסוף 2022, המחירים הם:

  • הבית המכושף – 17 אירו/6,900 פורינט לאדם עבור 2-1 שחקנים, 16 אירו/6,500 פורינט לאדם עבור 4-3 שחקנים, 15 אירו/6,000 פורינט לאדם עבור 7-5 שחקנים.
  • חדר הבריחה Burying Alive – מחיר אחיד של 3,900 פורינט (כ-9.7 אירו) לשחקן
  • חדר הבריחה Horror Farm – המחיר עומד על 4,000 פורינט (כ-9.9 אירו) לאדם עבור 4 שחקנים, 3,500 פורינט (כ-8.7 אירו) לאדם עבור 6-5 שחקנים, 3,000 פורינט (כ-7.5 אירו) לאדם עבור 8-7 שחקנים
דמויות אימה מאופרות. באדיבות NIghtmare in Budapest
אימה מושקעת. באדיבות Nightmare in Budapest

האטרקציה פתוחה בימים רביעי עד ראשון, בין השעות 14:00 ל-21:00. את הכרטיסים ניתן להזמין באמצעות האתר Viator, אבל מומלץ מאוד ולעיתים גם חובה לתאם מראש את הביקור בטלפון או בדואר אלקטרוני (הפרטים המלאים מופיעים באתר הרשמי של האטרקציה). שימו לב שאם אתם קונים כרטיס עם תאריך מסוים, ביטול חינם אפשרי עד 24 שעות לפני המועד שנקבע. חשוב להגיע כ-15-10 דקות לפני המועד שנקבע, כדי להבטיח שתיקחו חלק בפעילות.

הזמינו כרטיסים כאן

 
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *