הטורף VS הדוב, עכשיו בגרסת אקשן פיגר מדממת של Neca

“הטרף”, הסרט החמישי בייקום הקולנועי של “הטורף”, הוא בעיניי אחת ההפתעות הנעימות של 2022 בקולנוע האימה. הוא היה הרבה יותר מוצלח מרוב הסרטים בזיכיון, אולי אפילו מאז הסרט הראשון של שוורצנגר מ-1987, והציע דמות מעניינת שמשוחקת נהדר על ידי אמבר מידטנטר, יופי של שחזור תקופתי שלוקח אותנו עד למאה ה-18, לשבט הקומנצ’י שחי במישורים הגדולים (טוב, אם מתעלמים מהשפה), כמה מסרים חשובים שמתאימים מאוד לעת הנוכחית, ובעיקר – סצנות מוצלחות עם גירסה די מרשימה של הטורף. לכן כל פעם שאני שומע על מוצר חדש המבוסס באופן ישיר על הסרט, אני נעשה סקרן.

חברת Neca, שאחראית להרבה מאוד פריטי אספנות מעולם האימה, השיקה לאחרונה אקשן פיגר מעניין מאוד, שמתכתב עם אחת הסצנות היותר זכורות מהסרט: הרגע בו הטורף שלנו יוצא לקרב מול דוב גריזלי, לתדהמתה של הגיבורה. או ליתר דיוק, הרגע שאחרי בו החייזר חוגג את הנוק אאוט בצורה מדממת במיוחד.

אקשן פיגר של הטורף

הטורף נגד הדוב: כל מה שחשוב לדעת

“הטרף” מציג כאמור את המאבק של נרו, לוחמת אמיצה ונחושה שרחוקה מלהיות מיומנת מספיק, מול הטורף – אותו חייזר מפותח (ודי מכוער, אם חוזרים לציטוט ההוא של שוורצנגר מהסרט הראשון), עם כמה תכונות חשובות כמו יכולת הסוואה, נשקים שמבטאים טכנולוגיה חייזרת מתקדמת ועוד כמה הפתעות. עוד לפני שמגיעים הרגעים בהם נרו נלחמת כדי להציל את השבט שלה מהטורף ולהראות להם שגם נשים יכולות וכו’ וכו’, היא נתקלת בכמה וכמה סכנות שמאפיינות את התקופה והלוקיישן של הסרט. לדוגמה, חול טובעני או מפגש עם חיות הטבע, ביניהן דוב גריזלי מפחיד.

בשנים האחרונות, נתקלנו בכמה וכמה סרטי אימה שהגיבור שלהם היה דוב, ובחלק מהמקרים אולי אפילו הוא לקח קוקאין. הבעיה היא שאני לא בטוח מתי בכלל הומצא הקוקאין, והאם הוא היה זמין בקרב הקומנצ’ים ב-1719. זו אולי הסיבה לכך שכשראיתי את הסצנה של הקרב בין הטורף לבין דוב הגריזלי שרדף אחרי הגיבורה הראשית נרו, בזמן שהיא מסתתרת בסבך ענפים, הייתי בטוח שלדוב אין ממש סיכוי.
סצנת הקרב בין הטורף לבין דוב הגריזלי עובדת, לדעתי, בהרבה מאוד מובנים. למרות שברור לנו שהגיבורה תשרוד את זה, יש כאן מתח, ואנחנו מתחברים לתחושות הפחד שלה: גם במאבק הראשון מול הדוב, וגם (או אפילו בעיקר) כשהיא מבינה בדיוק מי נלחם מולו. המשחק של מידטנטר בסצנה הזו הוא מאוד מרשים, והיא מצליחה להעביר הרבה מאוד רגשות בלי מילים. הקרב בהחלט מרשים מבחינה ויזואלית, עם האנימציה הדיגיטלית שחושפת לנו רק במידה מסוימת את הטורף, שהוא כמעט בלתי נראה. אחרי הניצחון, החייזר האהוב עלינו מרים את דוב הגריזלי באוויר – משימה לא פשוטה, כי דוב גריזלי יכול להגיע גם למשהו כמו 400 קילוגרם – כשהדם של הדוב מתמזג עם דמות הטורף ומאפשר לנו לראות את הגוף והפרצוף שלו קצת יותר בבירור.

אם לא ראיתם את הסרט, או סתם אתם רוצים להיזכר, הנה הסצנה המדוברת:

אקשן פיגר של הטורף: עמוס בפרטים ומשכנע

באופן אישי, אני אוהב פריטי אספנות שלא רק מתכתבים עם דמות מסוימת, אלא עם סצנה שהפכה לאייקונית (לדוגמה, הצעת הנישואין של צ’אקי לטיפאני עליה כתבנו באתר לא מזמן). האקשן פיגר החדש של Neca מנסה לעשות בדיוק את זה. הדמות, בגודל של 7 אינץ’ (קצת פחות מ-18 ס”מ), מציגה את הטורף הפראי ברגעים שאחרי הניצחון בקרב מול הדוב, כשהוא כאמור טבול בדם.

הדמות כוללת כמה מהאביזרים המזוהים עם הטורף והסצנה:

Emoji של הטורף  מסכה

Emoji של הטורף תיק גב מגנטי

Emoji של הטורף כפפה עם להבים

Emoji של הטורף חלקי חנית שניתנים לכיווץ ולהרחבה

Emoji של הטורף לסת תחתונה ניתנת להחלפה

Emoji של הטורף כמה סוגי ידיים

אקשן פיגר של הטורף - אביזרים

כדי שתוכלו לשחזר סצנות מהסרט הוא אפילו להרים דמות קטנה של דוב גריזלי שאולי יש לכם בצעצועים של הילדים (לא כלול בערכה, כמובן), יש לאקשן פיגר 12 נקודות הזזה.


הגירסה הנוכחית של אקשן פיגר של הטורף מגיעה באריזה שקופה עם מכסה אדום “מדמם”, כנראה בהשראת אותה סצנה, ומההתרשמות שלי זה נראה מעולה.

הטורף אקשן פיגר קופסה

איך אפשר לקנות את האקשן פיגר של הטורף?

האקשן פיגר של הטורף זמין עכשיו להזמנה מוקדמת, כשהוא צפוי להגיע לרוכשים ממש בקרוב: החל מחודש אוגוסט.

את המוצר תוכלו לרכוש באתרים הבאים:

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Target

שימו לב שלפי ההנחיות הרשמיות, המוצר מיועד לבני 14 ומעלה. מכיוון שיש בה חלקים קטנים עם סכנת חנק, חשוב להרחיק אותה מילדים (עם כל הכבוד, אין להם מה לשחק עם אקשן פיגר של הטורף, נכון?).