בית 1000 הגופות חוגג 20 שנה עם כמה פריטי אספנות מטורפים

ב-2003, נפל דבר בעולם האימה. זמר מטאל בשם רוברט בארטלה קאמינגס, הידוע יותר בשם הבמה שלו רוב זומבי (ששאב את השם שלו, כמו גם אם שם הלהקה, מסרטו של בלה לוגוסי “הזומבי הלבן” מ-1932), ביים את הסרט הראשון שלו – “בית 1,000 הגופות”. הסרט הכניס אותנו בפעם הראשונה לעולם המטורף של רוב זומבי. עולם של תפאורה מוגזמת, פסקול משוגע ומטאליסטי, דמויות גרוטסקיות וגם הרבה מאוד אלימות.

שני עשורים חלפו מאז, ובאופן אישי לא גיבשתי עדיין גישה לגבי רוב זומבי. אין ספק שהוא אחד היוצרים המרעננים והחריגים בקולנוע האימה בשנים האחרונות. התלהבתי מ”בית 1,000 הגופות” וגם “דחויי השטן” שהגיע אחריו. לסרטים האחרונים, כמו “31”, “3 מהגינהום” וכמובן שגם העיבוד המאכזב ל”משפחת מונסטר”, לא התחברתי, בלשון המעטה. הרגשתי שהוא קצת ממחזר את עצמו ומאבד כיוון בין לבין היו גם הרימייק וההמשך שלו ל”ליל המסכות” של ג’ון קרפנטר, שהיו בהחלט סבירים (וכנראה טובים יותר מהטרילוגיה האחרונה), אבל בוודאי שלא מתקרבים למקור.

20 שנה, לך תזכור את הסרט הראשון של רוב זומבי. אבל מתברר שיש מי שיזכיר לנו את הסרט שהתחיל הכול, עם כמה פריטי אספנות מדליקים לציון המאורע.דמויות שהפכו לקאלט

“בית 1000 הגופות” הוא לא רק הסרט הראשון של זומבי, אלא גם הראשון שפותח את מה שמכונה סדרת סרטי ה-Firefly (“יחד עם “דחויי השטן” ו-“3 From Hell”). זה סרט סלאשר, בהשראה ברורה של כמה זוועתונים בולטים משנות ה-70 – בעיקר “המנסרים מטקסס” ו”גבעות הפחד”, שעוסק בחבורה של צעירים אומללים, שמנסים לכתוב ספר על אירועים מוזרים לצד הדרך. מהר מאוד, הם נתקלים באטרקציה מוזרה ומפחידה מאוד: קפטן ספולדינג, המנהל של “מוזיאון המפלצות והמטורפים”. מפה לשם, הם פוגשים טרמפיסטית בשם בייבי, נחטפים על ידי משפחה מטורפת, הלא היא משפחת פיירפליי. מפה שם, הבחורים האלו עוברים עינויים ומנסים לשרוד בחיים מול דמויות מטורפות.

הסרט חשף לנו כמה דמויות מעולות. קפטן ספולדינג (בגילומו של סיד הייג המנוח), בייבי פיירפליי (בגילומה של שרי מון זומבי, אשתו של זומבי במציאות), אמא גחלילית (קארן בלק) ובניה אוטיס (למעשה מנהיג המשפחה הסדיסט, בגילומו של ביל מוזלי) ואחרים. היריעה קצרה כאן מלהסביר את האופי, הסגנון והמאפיינים של כל דמות, כפי שהתפתחו בשלושת הסרטים. אבל נאמר את זה ככה: מי שראה את הסרטים, זוכר אותן בוודאי מעולה.
החדשות הטובות: יש פריטי אספנות של בית 1000 הגופות

“בית 1000 הגופות” זכה לביקורות שליליות, ולא הצליח יותר מדי בקופות עם הכנסות של כ-16 מיליון דולר ברחבי העולם. למרות זאת, בשנים שחלפו מאז הוא זכה לקהל מעריצים די נלהב. יש אפילו שיטענו שמדובר כאן בסרט פולחן. גם אם אתם לא נמנים על חסידיו של רוב זומבי, חלק מהדמויות שהוא יצר כאן אי אפשר לשכוח.
בהתחשב בכל אלה, אפשר להבין למה פריטי אספנות המבוססים על הסרט – מהדורה מיוחדת של חברת Neca, לציון 20 שנה לסרט – יכולים להיות אחלה של הרעיון לחובבי האימה. הם מתאימים למעריציו של זומבי, אבל במידה רבה גם לחובבי האימה: בעיקר כי הם נראים מעולה על המדף (או בכל מקום אחר שתרצו למקם אותם).

אקשן פיגרס של קפטן ספולדינג

קפטן ספולדינג הוא בעלים של תחנת דלק, מוכר של עוף מטוגן, בעל מוזיאון אימה, ובעיקר – אולי הדמות הזכורה ביותר מטרילוגיית פיירפליי. בתסריט המקורי של הסרט הראשון, קפטן ספולדינג (שנקרא על שם אחת הדמויות שגילם גראוצ’ו מרקס הגאון), תואר כ”אדם זקן גס למראה עם חליפת ליצן מטונפת ואיפור מרוח”. הדמות שלו התפתחה במהלך שלושת הסרטים, שם גם הבנו את התפקיד שלו במשפחה.

האקשן פיגר המדליק הראשון של קפטן ספולדינג, המתנשא לגובה של 7 ס”מ, מצליח להעביר בצורה מרשימה את הטירוף של הדמות. אמנם אין כאן את הכובע המסורתי, אבל בהחלט את חליפת הליצן המפורסמת, כמה אביזרים (שתי ידיים חלופיות ושקית מעוצבת בהשראת ספולדינג) וכמה וכמה נקודות חיבור שמאפשרות תנועה. האקשן פיגר מגיע באריזת תצוגה מיוחדת לציון 20 שנה לסרט.

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Amazon

אקשן פיגר נוסף של קפטן ספולדינג כולל את התלבושת ה”אמריקאית” שלו, בגווני אדום, לבן וכחול. רשימת האביזרים כאן כוללת כובע, שרביט ויד ניתנת להחלפה. אותה תוכלו לקנות עכשיו ולקבל במרץ 2024.

קפטן ספולדינג הבית של 1000 הגופות - אקשן פיגר גירסה שנייה

לקנייה ב-Entertainment Earth


אקשן פיגר של אוטיס דריפטווד

אוטיס דריפטווד, האח המאומץ של בייבי, הוא דמות פסיכית נוספת מבית היוצר של רוב זומבי. למעשה, זוהי הדמות האכזרית והאלימה ביותר במשפחה האכזרית והאלימה הזו. הוא רוצח אנשים באכזריות והופך אותם ליצורים במוזיאון של קפטן ספולדינג, בכמה מקרים הוא לבש את עור הקורבנות שלו כתחפושת (נשמע לכם מוכר?), ויש לו גם נטייה לאלימות מינית ולנקרופיליה. בסרט הראשון ראינו אותו בתור לבקן מגולח למשעי, אבל בהמשך זומבי החליט להוסיף לו זקן שנתן לו מראה מחוספס וגברי יותר.

אוטיס דריפטווד הבית של 1000 הגופות אקשן פיגר

האקשן פיגר של אוטיס (7 אינץ’) הוא, למען האמת, די קריפי. הוא לובש את החלוק האדום המפורסם של הדמות, כשהפנים מאופרות באיפור הגולגולת והשיער ארוך ובהיר. יש אקססוריז נלווים של ספר ועששית.

זמינה להזמנה מוקדמת, כשהשילוח הוא החל ממרץ 2024.

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Amazon


בובלהד של קפטן ספולדינג

את הבובלהד של קפטן ספולדינג כללנו כבר בסקירה שלנו של דמויות בובלהד מעולם האימה: אתם יודעים, אותן בובות קטנות עם ראש מתנדנד ועיצוב מעט מוגזם. במקרה הזה, תמצאו את הלבוש והאיפור של הליצן הרצחני ברמת פירוט מרשימה מאוד, בין השאר בזכות הטכניקה של היציקה בשרף והציור הידני. הראש מתנדנד, הכובע בעיטור דגל ארצות הברית נשלף, ובידיים של הדמות תמצאו נגיס עוף, המסמל את אחד המקצועות של הקפטן הנכבד.

בובלהד של קפטן ספולדינג

לקנייה ב-Entertainment Earth

לקנייה ב-Amazon


דמויות ויניל של משפחת פיירפליי

את הסקירה של פריטי האספנות החדשים של “בית 1,000 הגופות”, לציון 20 שנה לסרט, אנחנו מסיימים עם השלישייה המגניבה הבאה: בובות ויניל קטנות בעיצוב שלוש הדמויות המרכזיות בסרטים, הלא הן קפטן ספולדינג, בייבי ואוטיס. הדמויות עם הגוף הגדול והראש הקטן מתנשאות לגובה של 6-5 אינץ’ בלבד, מה שאומר שלא יהיה לכם קשה למצוא להן מקום על המדף. אין להן תכונות מיוחדות, אבל אהבנו את העיצוב וגם את אריזת התצוגה, בהשראת צעצוע קלאסי משנות ה-60.

דמויות ויניל של משפחת פיירפליי

לקנייה ב-Entertainment Earth