התפילות נענו: Neca משיקה בובלהד של הנזירה מ”לזמן את הרוע”

האמת היא שקשה לי להגדיר מה בדיוק אני חושב על הנזירה מהיקום הקולנועי של “לזמן את הרוע”. מצד אחד, מדובר בדמות סופר מפחידה, שההופעה הדי מצומצמת שלה ב”לזמן את הרוע 2″ עוררה הרבה מאוד ציפיות. מצד שני, הספין אוף המבוסס על הסיפור של הנזירה, או ליתר דיוק השם ואלאק שנכנס לתוכה, זכה לסרט עצמאי ב-2018 שהיה מאכזב מאוד, לדעת שורות אלה, וגם בהתחשב בציוני המבקרים ובדירוגי הצופים. מצד שלישי, זה הסרט המצליח ביותר בזיכיון האימה המצליח ביותר מאז ומעולם, עם הכנסות של יותר מ-365 מיליון דולר ברחבי העולם, ככה שלא מפתיעה העובדה שממש בקרוב צפוי “הנזירה 2” להגיע למסכים ולהפוך לאחד מסרטי האימה הרווחיים של 2023, ואולי אפילו הרווחי ביותר.

החדשות הטובות הן שבעולם האימה, מספיק בהרבה מאוד מקרים שדמות תהיה מצמררת ומעוצבת היטב כדי שהיא תהפוך לאהובה מאוד על ידי הצופים. אנחנו לא טוענים כאן שהנזירה תהיה אחד מהאייקונים הגדולים של האימה, ממש לא. אלא שהעובדה שמתחילים לראות בשנים האחרונות יותר ויותר מוצרים עליה היא הכול חוץ ממפתיעה. לאחרונה התבשרנו שחברת Neca, שאחראית לרבים מהדגמים המבוקשים ביותר של בובות בובלהד אימה, לקחה את הכפפה, עטתה את הגלימה והוסיפה לקטלוג המדליק שלה דמות בובלהד בעיצוב הנזירה. וזה נראה מעולה.

 

The Conjuring Universe The Nun Head Knocker Bobblehead - בובלהד הנזירה

מי את, ואלאק?

ואלאק, אותו שד דמוני המשתלט על נזירות ברומניה בשנות ה-50 ולאחר מכן משתלב בעלילותיהם של אד ולוריין ווד בסרטי “לזמן את הרוע” ובסרטי ההמשך של “אנאבל”, הוא לא המצאה של ג’יימס וואן הוא החבר’ה האחרים שאחראים ליקום הקולנועי של “לזמן את הרוע”. זוהי ישות דמונית שתוארה עוד בגרימוארים, כלומר, ספרי כשפים (כמו The Lesser Key of Solomon) עם הוראות על הכנת חפצים מאגיים, וכמובן – זימון מלאכים ושדים. באחת הגרסאות היותר מוכרות, ואלאק לובש את דמותו של ילד עם כנפי מלאך שרוכב על דרקון עם שני ראשים, כמו שרוב הילדים למעשה עושים היום. מספרים שג’יימס וואן, הבמאי של “לזמן את הרוע”, שמע בשלב מסוים על חזיון שחוותה לורן וורן האמיתית, בו טענה שנתקלה בדמות ברדס. הוא החליט להפוך את ואלאק לשד הרודף נזירה, בין השאר כדי להציב את הטבע הדמוני של ואלאק מול מגרשי השדים ולומר משהו על האמונה של החוקרים ודמויות אחרות בדת. את השד מגלמת השחקן בוני ארונס, שאחראית בין השאר לאחת הדמויות המפלצתיות שרדפו במשך שנים את כותב שורות אלה: המפלצת ההיא מ”מלהולנד דרייב” המופתי של דיוויד לינץ’.

ראינו את הנזירה בכמה סצנות מוצלחות, ודי קצרות, בסרטים השונים של הזיכיון. אחת הזכורות שבהן היא זו בה לורן נרדפת על ידי הנזירה ב”לזמן את הרוע 2″, שיוצאת מתמונה מפחידה התלויה על הקיר במהלך הגיחה שלה לעולם המתים. 

 

הפריקוול ניסה להציג את סיפור הרקע, שמראה את התגלגלות השד. במסגרת העלילה, מורה בבית ספר ספרדי דתי שלומדת להיות נזירה (טאיסה פרמיגה, האחות הקטנה – ולא הבת של! – ורה פרמינגה, שמשחקת כזכור את לורן וורן), נשלחת יחד עם כומר (דמיאן ביצ’ר) למנזר בכפר עתיק ברומניה כדי לחקור את תעלומת ההתאבדות של נזירה. הם מגלים שמעורבים בכך יישויות דמוניות, כולל אחד בשם ואלאק, ש”תרם” לצמצום אוכלוסיית הנזירות. הסרט כלל כמה סצנות מוצלחות, אבל ברמה הכללית קשה לומר שהוא היה מרשים מדי. יכול מאוד להיות שהסרט השני, שיגיע למסכים ב-8 בספטמבר ושיציג התמודדות נוספות של איריין עם אותה נזירה, הפעם בצרפת ב-1956, יתקן את הרושם. עד שזה יקרה, תמיד יהיו לנו כמה מוצרים מדליקים המבוססים על אותה דמות.

Load WordPress Sites in as fast as 37ms!

 

מה אנחנו יודעים על הבובלהד של הנזירה?

האמת היא שקשה למצוא יותר מדי פרטים על המוצר המדובר, כמו רוב הסוגים של ה-Bobblehead, מהסיבה הפשוטה שמדובר במוצר די פשוט. אם אתם לא מכירים או פספסתם איכשהו את הסקירה שלנו בנושא, מדובר בדמות קטנה באופן יחסי המאופיינת בראש גדול, בצורה שאינה פרופורציונלית לשאר חלקי הגוף. מה שמגניב כאן הוא שהראש נע או נד בעת מגע איתו, ולעיתים גם כתוצאה מחשיפה לשמש, עקב העובדה שהוא מחובר לחוט או לקפיץ.

הראש המתנדנד של הנזירה מעוצב בצורה מוקפדת עם ירידה מרשימה לפרטים, כמו רוב הפריטים שמגיעים מבית היוצר של Neca, ככה שהוא יכול להיות תוספת נהדרת לאוסף האימה שלכם, בבית או במשרד. הבובה עוצבה במלאכת יד, באופן דומה מאוד למקור, ככה שכמעט אפשר לדמיין אותה צועקת לקראתנו ויוצאת מהמדף כדי לתקוף אותנו. תוכלו לראות כאן את מה שהפך את הדמות למוצלחת, כמו האיפור הלבן, השפתיים השחורות והשיניים החדות שנראו כאילו יצאו מבית היוצר של ארט הליצן, העיניים הבוהקות שמשדרות רוע, הידיים הפזורות לרווחה והסמל השטני שנמצא על גבי הסטנד.

הדמות מתנשאת לגובה של כ-8.5 אינץ’ (קצת יותר מ-21.5 ס”מ), מה שאומר שיש לה נוכחות מצד אחד, אבל מנגד לא תצטרכו לפנות לה יותר מדי מקום על השולחן או במדף.

איך אפשר להזמין את בובלהד הנזירה?

נכון לכתיבת שורות אלה, הבובלהד של הנזירה נמצא בשלבי השקה מוקדמת. תוכלו להזמין אותו מראש דרך חנויות האספנים, כשתאריך ההשקה עומד על ינואר-פברואר 2024. במילים אחרות: יש כאן פרק זמן של כחצי שנה, אבל מכיוון שפריטים מהסוג הזה נוטים לצאת מהמלאי מהר מאוד (עד שהוא מחודש, כמובן), מומלץ למי שמתעניין בו לחשוב בחיוב על הזמנה מוקדמת כבר עכשיו.

להזמנה ב-Entertainment Earth

סביר מאוד להניח שבהמשך, לאחר ההשקה הרשמית, המוצר יגיע גם לאתרים הגדולים כמו אמזון ודומיו. מוזמנים לעקוב כדי לקבל עדכונים.

מחפשים עוד מוצרים מדליקים של ה-נזירה, או סתם נזירות מפחידות אחרות? הנה עוד כמה הצעות: