אוהבים משחקי אימה? משחק הקופסה של צעקה יכניס אתכם לסרט

זה קרה ערב אחד. ישבנו קבוצת חברים בבית, מדברים על סרטי אימה. ראינו את הסרט האחרון בסדרת הצעקה, מנסים לנחש מי הרוצח. פתאום צילצל הטלפון שלי, והייתי די מופתע. נדיר שמתקשרים אליי בשעות הלילה, ועוד ממספר לא מזוהה. מהצד השני של הקו היה קול מעוות. “היי, רוצה לשחק משחק?”, הוא שאל. הבטתי בחברים שלי בחשש, משוכנע שזו מתיחה של אחד מהם, או גרוע מכך: קופי קאט של הרוצח הסדרתי, שיודע שראינו את הסרט ויהרוג אותנו בזה אחר זה. “לא! תנתק את הקו, יא חתיכת %@^%””, צעקתי בבהלה, סוקר את החברים שלי ומנסה להבין מי מהם הוא השותף של גוסטפייס. החברים שלי התבוננו בי במבט שואל. “הכול בסדר, אחי?”, הם שאלו. “למה אתה לא מביא את משחק הקופסה של צעקה, שאמרנו שנשחק אחרי הסרט?”. 

טוב, האמת היא שהסיפור הזה לא בדיוק קרה ככה. אבל בכל זאת, הוא מתאר אולי את התסריט שחשבו עליו כשהחליטו בחברת Funko, בשעה טובה, לייצר משחק קופסה המבוסס על סדרת הסלאשרים האהובה. בכך הוא מצטרף למגוון לא רחב מדי אבל בהחלט מספק של משחקי קופסה המבוססים על סרטי אימה, לדוגמה משחק קופסה של מייקל מאיירס שכתבנו עליו לא מזמן. אז האם אתם רוצים לשחק את המשחק הזה? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.

משחק קופסה צעקה (2)

איך משחקים במשחק קופסא הצעקה?

משחק קופסה צעקה מיועד ל-8-3 שחקנים, ולפי ההמלצות הרשמיות: בני 13 ומעלה (בכל זאת אנחנו מדברים כאן על רוצח סדרתי). זה משחק בקצה מהיר, אפילו יותר מאשר סלאשר ממוצע. משחק אמור להימשך כאן משהו כמו 20 דקות. למעשה, כדי להצליח כאן צריך לפעול בשיתוף פעולה ולשחק מהר, כי כל שיחת טלפון עלולה להסתיים ב”מוות” של אחד השחקנים, כמו שנראה מיד.


המשחק מכיל את האביזרים הבאים:

  • דמות של גוסטפייס
  • לוח משחק קטן, שמשמש בעיקר לדעת איפה נמצאת הדמות של גוסטפייס
  • מרקר סכין עם בסיס להעמדה על הלוח
  • 20 כרטיסי “צעקה”
  • 24 כרטיסי לוקיישן (במשחק עם מספר משתתפים מצומצם, לא משתמשים בכולם)
  • אפליקציה להורדה (ראו בהמשך)

משחק קופסה צעקה אביזרים

האתגר, שלפי דיווחי השחקנים וביקורות המשתמשים הוא ממש לא פשוט, הוא פשוט להישאר בחיים, לפחות על לוח המשחק. יש כאן כרטיסי “סצנות” – כלומר לוקיישנים מתוך סרטים של צעקה, שהם במקרה הזה הבית של סטו, בית החולים, התיכון ואולם הביליארד שהופיע רק ב”צעקה 5″ – שכל שחקן מקבל וצריך להשלים. ההשלמה הזו נעשית בעזרת אביזרים, שצריך לאסוף כדי להשלים כל סצנה על פי החפצים המופיעים בה. על הכרטיסים מופיע אחד מבין חמישה אובייקטים (מפתחות, טלפון סלולרי, DVD של הסרט Stab, פופקורן ודם), ובחלקם את הדמות של גוסטפייס. רק אם משלימים את הסצנות, כשכל השחקנים נשארים בחיים, אתם מנצחים את גוסט פייס ביחד, בקבוצה. כי גם לסרט של צעקה יכול להיות סוף שמח. המשחק כולל אביזר די מדליק של סכין, והשחקן שמחזיק בה הוא זה שמתחיל. בתור, השחקן יכול לבחור לעשות אחת משלוש פעולות: לקחת קלף מהקופה, להחליף קלף עם שחקן אחר או להשלים את הסצנה. כשמשלימים סצנה, מניחים אותה בצד ולוקחים קלף סצנה חדש. לאחר כל תור, מעבירים את הסכין לשחקן שמשמאל.

צעקה משחק קופסה

הטלפון שלא תרצו שיצלצל

אחד הדברים המדליקים כאן הוא שהמשחק נעשה בליווי של אפליקציה ייעודית, שזמינה להורדה בחינם עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד. לאחר שמכניסים את שמות השחקנים והתמונות שלהם, אם תרצו (הערכה: חלק גדול מהשחקנים יבחרו בשמות של דמויות מתוך סרטי צעקה), מניחים את המכשיר ליד לוח המשחק. מדי פעם, באופן רנדומלי, המכשיר יצלצל, ועל הקו יהיה כמובן גוסטפייס. אם אתם נכנסים ממה לתוך המשחק, יכול להיות שכל צלצול של האפליקציה יהפוך להיות ג’אמפ סקייר.

בכל פעם שגוסטפייס מתקשר, יש שלוש אפשרויות:

  • לגלוג (Taunt) – באפשרות הראשונה, הוא יציג מספר שמבטא את הקלפים עליהם מתנוססת הדמות שלו. אם למשתמש יש מספר זהה או גבוה של קלפי גוסטפייס, עליו להיפטר מכל הקלפים שלו. 
  • איום (Treat) – כשגוספייס מאיים, הוא יציג בדרכו המאיימת את אחד הלוקיישנים על לוח המשחק, אליו יש להניע את הדמות המצורפת שלו. אם לשחקן יש את קלף הלוקיישן הזה ואת הקלף שגוסטפייס מציג, עליו להיפטר ממנו. אם אין לו, הוא ייפטר מכל הקלפים ברשותו. 
  • מעקב (Stoke) – גוסטפייס מציין שחקן ומספר קלפים מסוג מסוים, שהשחקן חייב לאסוף – בעזרת השחקנים האחרים – עד שיחת הטלפון הבאה מהרוצח. אם לשחקן יש את מספר הקלפים שגוסטפייס ביקש, הוא נפטר מהם אבל נשאר בחיים. אם לא, השחקן “נרצח” והקבוצה כולה מפסידה

הנה סרטון שמסביר את הכללים העיקריים של משחק קופסה הצעקה:


בכל מקרה, המשחק הוא גם על זמן קצוב (עד 20 דקות). אם אתם לא משלימים את הסצנות או אחד מכם נהרג, אתם מפסידים. מהביקורות שקראנו, נראה שיש כאן בהחלט אתגר רציני, והניצחון ממש לא מובן מאליו.

אפשר לשחק במשחק בלוקיישנים שונים, כשהלוח הקטן מאפשר זאת גם במקומות מאתגרים. מצד שני, ממש לא בטוח שתרצו לשחק אותו במקום ציבורי – כי עלולים להתקשר למשטרה ולדווח עליכם (אלא אם אתם משתמשים באוזניות, אבל זה כבר סיפור אחר). שימו לב שמספר השחקנים כאן עומד על שלושה לפחות, ככה שאם בניתם על ערב זוגי רומנטי בו אתם מנסים להישאר בחיים וגם ליהנות – תצטרכו לבחור משחק אחר.

איך קונים את משחק הקופסה של צעקה?

משחק הקופסה של צעקה הושק בחלק השני של 2023, ותוכלו להזמין אותו באתרים הבאים:

לקנייה ב-Amazon

לקנייה ב-Walmart

לקנייה באתר Funco