מחבואים עם מייקל: על משחק קופסה ליל המסכות החדש

מייקל מאיירס, כמו מייקל מאיירס, פשוט לא רוצה למות. הרוצח המטורף מסדרת סרטי “ליל המסיכות” חוזר פעם אחר פעם. האמת היא שאפשר להגיד את אותו הדבר על הסדרה עצמה, באופן קצת רפלקסיבי. היא יצאה לדרך עם יצירת המופת “ליל המסיכות” מ-1978, שהולידה לעולם האימה את מי שיהפוך להיות אחד האייקונים הגדולים והמפורסמים שלה. אחר כך באו הרבה (יותר מדי) סרטי אימה בהם מייקל מאיירס מככב – נו, טוב, למעט הסרט ההוא עם המכשפה – בחלוקה לכל מיני צירי זמן, דמויות שבאות והולכות, חורים בעלילה שפתאום מקבלים מענה וכן הלאה. אלא שרק עכשיו, כ-45 שנה אחרי הסרט הראשון, הזיכיון מקבל טוויסט חדש. קבלו את משחק הקופסה הראשון, וכנראה לא האחרון, המוקדש לרוצח המפורסם.

משחק הקופסה של ליל המסיכות (או בשמו המלא: “Halloween: A Hidden Movemant Game”) פותח על ידי Trick Or Treat Studios, שיודע משהו על הפיכת זיכיונות אימה למשחקים. בין השאר, הסטודיו פיתח משחקי קופסה ופאזלים של כמה מזיכיונות ומדמויות האימה האהובים ביותר, כמו “המנסרים מטקסס”, “איש הזאב”, “פרנקנשטיין” ואחרים. אז מהם בעצם צפוי כאן ומתי נראה את כל הטוב הזה? אנחנו ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.


500x500 Godzilla vs Kong 2 Affiliate Banner


משחק קופסה ליל המסכות: מחבואים, הגירסה השולחנית

משחק הקופסה של Halloween הוא מעין גרסה שולחנית של מחבואים, או בהקשר שלנו: “אוי, לא. תברחו! רוצח סדרתי מטורף רודף אחרינו עם סכין מטבח”. ממש על קצה המזלג, משחקים מהסוג כוללים שחקן אחד שלוקח על עצמו את תפקיד הדמות הנסתרת – מייקל מאיירס, במקרה שלנו. הוא מניח אותו באופן חשאי על הלוח ונע בסתר, כאשר התנועות שלו על גבי הלוח עם האזורים השונים שלו (במקרה שלנו, החדרים בבית משפחת סטרוד, דויל, ואלאס וכמובן שגם ביתו של מייקל מאיירס) מתועדות בנפרד. בדרך כלל רישום התנועות של השחקן הנסתר ייעשה על נייר, אבל בעת הנוכחית סביר להניח שחלק גדול מהשחקנים יעשו זאת על מסך הטלפון החכם.

נחזור לחוקים של משחק קופסה ליל המסיכות ולטוויסט הרצחני שלהם. השחקנים האחרים, במשחק הנוכחי, הם הדמויות העיקריות מהסרט הראשון של “ליל המסיכות”. בסך הכול יש כאן שש דמויות לבחור מהן: לורי סטרוד (ג’יימי לי קרטיס, הידועה גם בתור “הנערה האחרונה”), ד”ר סם לומיס, השריף בראקט, חברותיה של לורי לינדה (כן, ההיא שנחנקה למוות עם חוט טלפון אחרי שקיימה יחסי מין) ואנני (ספוילר: גם היא נרצחה) ופול, בן הזוג של אנני. אותם שחקנים מנסים לברוח ממייקל מאיירס, אבל בעיקר לגלות ולתפוס אותו. כדי לעשות את זה הם מבצעים פעולות שונות, בהתאם לחוקי המשחק הספציפי, שעשויים לכלול איתור רמזים, הצבת מלכודות וכן הלאה.

במקרה של ליל המסיכות הפעולות האלה כוללות בין השאר איסוף נשקים, כמו כל סרט אימה, או ניסיונות לאתר את הילדים שלורי מנסה לשמור עליהם במהלך אותו ליל אימים. גם לשחקן המוסתר יש אפשרות לבצע פעולות שונות, כמו שינוי מיקום או הנחת פיתיונות. אם השחקן הנסתר נתפס (“אפשר לעשות את זה רק כשמתבוננים בו ישירות”, לפי הוראות החברה) או לחלופין משיג את מטרתו, המשחק מסתיים.

 

אפשרות לזמן איכותי מפחיד

משחקי תנועה נסתרת משתייכים לקטגוריית האסטרטגיה, כשהשורה התחתונה היא שכדי להצליח בהם כל אחד מהשחקנים צריך להפגין תכנון, מחשבה קדימה ויצירתיות. זה משחק ארוך באופן יחסי, כאשר לפי ההנחיות הרשמיות של הגירסה של מייקל מאיירס הוא מיועד לכ-4-3 שחקנים, כשמשך המשחק הממוצע עומד על שעה. במילים אחרות: יש כאן אפשרות מעולה לקצת זמן איכות מאתגר עם חברים שאוהבים סרטי אימה.

במבט ראשון, ובלי להיכנס לחוקים הספציפיים לעומק (מה שבוודאי יוסבר בהוראות המפורטות של המשחק), הוא נראה מושקע מאוד. משחק קופסה ליל המסכות עוצב על ידי אמרסון מאטשוצ’י וכולל איורים של אמן האימה נתן תומאס מילינר, מי שהחל את הקריירה שלו בתור יוצר קומיקס והפך גם לכותב ולבמאי של סרטי אימה, בעיקר קצרים או כאלה שקשה להאמין ששמעתם עליהם. מהתמונות שראינו, נראה שהעיצוב כאן בהחלט מדליק ומצליח להכניס אותנו קצת לאווירה של 1978, עם כמה טוויסטים עדכניים במראה. 

איך ניתן לקנות את משחק קופסה ליל המסכות?

משחק הקופסה של “ליל המסיכות” ניתן לרכישה בחנויות המקוונות הבאות: 

Trick or Treat Official Website

Walmart

Amazon

מחפשים עוד מוצרי מייקל מאיירס? הנה כמה הצעות מדליקות: