ארט הליצן מצטרף לנבחרת בובות האימה של LDD

טענו כבר באתר שארט הליצן, הנבל המפחיד מסרטי “מבעית”, בהחלט בדרך הנכונה להיות אייקון אימה בהתהוות. יש לזה הרבה מאוד היבטים, שלא קשורים כמובן רק לסרטים (למרות שגם הם הולכים וצוברים תאוצה וקהל מעריצים). כבר היום אפשר למצוא שורה ארוכה של מוצרים המבוססים על הליצן הלא ממש אנושי, עם הביגוד השחור לבן, האיפור בגוונים אלו והחיוך המבעית. אם אתם רוצים עדות נוספת לפופולאריות של ארט הליצן, אפשר אולי למצוא אותה בעובדה שהוא הצטרף לאחרונה ל”נבחרת” בובות האימה של Mezco Toys, הלא היה Living Dead Dolls (או בקיצור: LDD).

מהי סדרת Living Dead Dolls?

סדרת LDD של היא אחת המבוקשות בקרב חובבי בובות אימה בפרט, ואספני אימה בכלל. הבובה הראשונה הושקה עוד ב-1998, בעבודת יד על ידי אד לונג ודמיאן גלונק. מאז שנת 2000 הבובות מיוצרות באופן תעשייתי תחת ענקית הצעצועים Mezco Toys, כשבכל שנה אנחנו שומעים על כמה בובות חדשות שמצטרפות לקולקציה המרשימה.

מבחינה מעשית, לבובות מסדרת LDD יש כמה מאפיינים חוזרים. חלק גדול מהן מבוסס על דמויות מוכרות מעולם האימה – בין אם סרטי אימה, ספרים, פולקלור או תרבות הפופ – בעוד אחרות הן פרי עיצובן מאפס של המוח הקודח של אנשי Mezco Toys. התוצאה, כמו שבחברה מגדירים את זה, היא בובות של “מוחות משונים ונשמות מעונות”. הבובות בסדרה הנוכחית הן בגובה של 10 אינץ’ (כ-24.5 ס”מ), עשויות מפלסטיק עם בגדי בד, וכוללות לרוב חמש נקודות הזזה. מה שמדליק לא פחות הוא שבהתאם לקונספט, הן מגיעות ארוזות בקופסאות המזכירות ארון מתים, עם תעודת פטירה המתארת בין השאר את סיבת ה”מוות” של כל אחת מהן.

LDD Presents Terrifier: Art the Clown Doll
שימו לב שהבובות נחלקות מראש לכמה סדרות, על פי המאפיינים העיקריים, המראה והתכונות שלהן. ככל הידוע לנו, יש למעלה מ-30 סדרות – והזרוע עוד נטויה. ארט הליצן משתייך מבחינה טכנית לסדרת LDD Presents. כדי שתבינו עד כמה הוא נמצא בידיים טובות, הנה כמה מהבובות המפחידות האחרות בסדרה הזו:

  • פניוויז הליצן מסרטי “זה”
  • בילי הבובה מסדרת סרטי “המסור”
  • הנזירה, מהיקום הקולנועי של “לזמן את הרוע”
  • וונסדיי אדאמס, בשחזור של סצנת הריקוד המפורסמת מסדרת הלהיט של נטפליקס, עליה כתב כתבנו באתר
  • גוסטפייס מצעקה, בגרסה “זומבית”


ארט הליצן בגרסת LDD – כל מה שצריך לדעת

ארט הליצן בהחלט מציע את המאפיינים העיקריים שעומדים בבסיס הבובות של LDD. הוא מגיע לגובה של 10.5 אינץ’ (כ-26.6 ס”מ) וכוללת חמש נקודות הזזה. נראה שהחברה בהחלט הצליחה להעביר את המראה של הדמות לבובה, או אם תרצו את האופי הרצחני שלה. הבובה של ארט כוללת את המאפיינים שלמדנו לאהוב בסרטים של הזיכיון, ונראה שיש כאן ירידה די מרשימה לפרטים. באיפור, בחיוך המזוויע, בלבוש (חליפת הפונפונים הליצנית, עם הקמטים) וגם בסכין הקצבים שהבובה מחזיקה ביד הימנית שלה, שמגיעה כאן בתור אביזר נלווה.

הנה סקירה קצרה של המוצר:

הבובה של ארט הליצן מסדרת LDD אמורה להיות משווקת ללקוחות החל מחודש אוקטובר 2024. תוכלו לרכוש אותה בהזמנה מוקדמת באתר האספנות Entertainment Earth, באתר הרשמי של Mezco Toys ובחנויות מקוונות נוספות.

לרכישה באתר Entertainment Earth

לרכישה באתר הרשמי של Mezco Toys

כמה הערות חשובות: הבובה הזו, כמו רוב האחרות בסדרה של Living Dead Dolls, לא מיועדת לילדים: בין אם מכיוון שיש להן חלקים קטנים שיוצרים סכנת חניקה, ובין אם כי הן עלולות להיות מפחידות מדי עבורם. ההנחיות הרשמיות הן מגיל 15 ומעלה (שזה לפחות קצת פחות מהגיל המומלץ לראות את סרטי ארט הליצן). בנוסף, הבובות מיועדות בעיקר לתצוגה ופחות ל”משחק פרוע”, ככה שממש לא בטוח שכדאי לנסות לשחזר עם הבובה של ארט את הסצנות הרצחניות מהסרטים על בובות אחרות.