בואו תלמדו איך לצייר את צ’אקי ולהפוך את האומנות למשחק ילדים

לפני כמה שבועות, העברתי זמן איכות עם הקטנה שלי. כמו בהרבה מקרים אחרים, היא ביקשה שאני אצייר לה כל מיני דברים. “עכשיו, אבא, אני רוצה בובה”, היא אמרה בהתרגשות. “בובה שמשחקת עם ילד. בובה טובה!”. חייכתי והכרזתי בשמחה: “אין שום בעיה!”. לקחתי את הצבעים – הקפדתי שיהיה בציור לא מעט אדום, כי זה הצבע האהוב עליה – ויצרתי את הבובה. הלבשתי אותה, איפרתי קצת את הפנים. הייתי גאה ביצירה שלי, והגשתי אותה לילדה עם מבט מלא גאווה.

כמה שניות אחרי, היא התחילה לבכות בהיסטוריה. “אבא!”, היא צעקה והצביעה עליי בכעס. אשתי, שהייתה בחדר הסמוך, ניגשה בבהלה ושאלה מה קרה. “לא יודע, רק ציירתי לה ציור”, עניתי בתמימות. הבעיה היא שאשתי לקחה את הדף, וגילתה ציור של צ’אקי עם בגדי ה”בחור הטוב” שלו, צלקות על הראש וסכין ביד. וסימנה לי בפנטומימה שאני כנראה הולך לחטוף על הראש. “פעם אחרונה שאתה מצייר לה את כל הדמויות שלך מסרטי האימה!”, היא זעמה. “אבל זה צ’אקי. זו בובה חמודה”, עניתי בהתגוננות. זה לא עזר.

טוב, האמת היא שהסיפור הזה לא בדיוק קרה ככה. בכל זאת, יש הרבה מבוגרים וילדים שרוצים לדעת איך לצייר את צ’אקי, או אפילו להפוך אותו ליצור ידידותי וחביב, לפחות על הנייר. החדשות הטובות הן שיש כמה מדריכים שיראו לכם איך לעשות את זה בדיוק, בסגנונות שונים.

ציור של צ'אקי

למה בכלל לצייר את צ’אקי?

כמו שאולי הבנתם מהסיפור בתחילת הכתבה, בין אם אמיתי, מומצא או מוגזם, ממש לא בטוח שזו פעילות הפנאי המושלמת עם הילדים. צ’אקי, בהיותו בובה רצחנית שהורגת את כל מה שזז בדרכים יצירתיות, עלול להפחיד את הצעירים שבהם. בכל זאת, כמו שתראו בהמשך יש כמה איורים שהם בהחלט ידידותיים יותר מאחרים. בגיל מסוים יכול מאוד להיות שתרצו להכיר לילד או לילדה שלכם את צ’אקי, והציורים האלו הם אפשרות מעולה.

תחפושות מפחידות - באנר - Halloweencostumes.com
ציור של צ’אקי יכול לעזור לכם לשפר את הכישורים האומנותיים שלכם, תאמינו או לא, או אפילו ללמוד משהו על האופן שבו מבטאים על הנייר בובות או אלמנטים מסוימים בהן. הציור יכול לפתח כישורים חשובים מאוד, במיוחד אצל הצעירים, כמו קואורדינציה וקשר עין יד, מוטוריקה גסה וכמובן שגם דמיון (בתקווה שלא דמיון של המעשים האיומים שצ’אקי עלול לעשות, במקרה של צעירים). 

איך לצייר את צ'אקי

איך לצייר את צ’אקי: גרסת הווידאו

כמו שראיתם בסקירות קודמות שלו, שהראו לכם למשל איך לצייר את פרדי קרוגר או את פניוויז, המסע שלכם לציור המושלם של צ’אקי יכול להתחיל ביוטיוב. חיפוש מהיר יראה לכם כמה מדריכים מפורטים שמסבירים איך לצייר את צ’אקי צעד אחרי צעד, במגוון סגנונות ורמות קושי.

את הסקירה אנחנו מתחילים עם סרטון הדרכה מבית היוצר של Cartooning Club How to Draw, ערוץ פופולארי מאוד עם כ-4.5 מיליון עוקבים. הסרטון נמשך כ-10 דקות ומראה את כל השלבים הנדרשים לאיור של צ’אקי עם כל הסממנים המוכרים: חליפת ה-Good Guy, המבט מבשר הרעות (שבמקרה הזה הוא די ידידותי), וכמובן שגם הסכין שהוא אוחז בידו. הסרטון כולל גם הנחיות לציוד הדי בסיסי הדרוש כדי ליצור אותו, בעיקר טושים מסוגים שונים. שימו לב שההנחיות כאן הן לאיור עצמו ולא לצביעה שלו, אותה תוכלו לעשות על פי הדמיון שלכם, הייצוג המקובל של צ’אקי או הציור המלא המופיע בקטן על גבי המסך משך כל הסרטון.

איך לצייר את צ'אקי (20)

מההתרשמות שלנו רמת הקושי כאן היא בהחלט סבירה, ככה שהוא יכול להתאים למי שעושה את הצעדים הראשונים שלו באיור של דמויות אימה.

הצד החמוד של צ’אקי

לא בטוח שבנקודת ההתחלה, תחשבו שאיור של צ’אקי יכול להיכנס לקטגוריה של “Draw So Cute”, ערוץ היוטיוב המעולה (כ-3.5 מיליון עוקבים) שמספקים לנו את המדריך המפורט הבא. ובכל זאת, אם תדלגו משהו כמו עשר דקות לסוף הסרטון, תראו שזה בהחלט אפשרי. המדריך הזה יראה לכם איך לצייר את צ’אקי בקלות, בגרסה שאפשר להגדיר כ”ידידותית לילדים”: בלי סכין או אמצעי הריגה אחר, ואפילו ללא צלקות על הפנים. לאורך הסרטון תוכלו לראות דוגמאות ליצירות חמודות אחרות מהערוץ הזה, כמו פניוויז או גוסטפייס.

 

איך לצייר את הפנים של צ’אקי?

Articco Drawing מספקים לנו סרטון נוסף שנראה לנו אפשרי לביצוע, עם יופי של תוצאה סופית. הסרטון, שנמשך כ-8 דקות, יראה לכם באופן די מפורט איך לצייר את הפנים של צ’אקי. דרגת הקושי נראית לנו סבירה בהחלט, והשימוש הוא במרקרים עבים יחסית שמתאימים לשימוש גם על ידי ילדים. אם מוסיפים לזה את המוזיקה השמחה (יש שיגידו שמחה מדי), אפשר אולי להבין למה המדריך הזה יכול להיות נקודת הכניסה שלכם לעולם האומנות של צ’אקי.

 

גם צ’אקי יכול להיות מציאותי

לא בטוח שאפשר להגדיר את צ’אקי – בובה שמדברת ורוצחת אנשים – בתור דמות ריאליסטית. בכל זאת, המדריך הבא הוא כנראה הכי קרוב שיש לזה.

הסרטון הבא, גם הוא בערוץ של Cartooning Club How to Draw מיועד כנראה לאנשים המנוסים יותר בציור, או לפחות אלה שרוצים ליצור איור מוקפד, מפורט ו”מציאותי” יותר של הפנים ופרק הגוף העליון של צ’אקי. הסרטון נמשך כ-27 דקות, כמעט ללא דיבורים, ובניגוד מסוים לדמות של צ’אקי עם מוזיקת רקע די מרגיעה. לא בטוח שהתוצאה שלכם תראה כמו בסרטון, בטח בפעמים הראשונות, אבל שווה לנסות.

ממשיכים עם ציור נוסף בדרגת קושי גבוהה יחסית, הפעם של Draw it, Too! לו כ-380,000 עוקבים ביוטיוב. התוצאה גם כאן היא מפורטת מאוד, אבל כדי להשיג אותה תצטרכו לעמוד באופן די מדויק בהנחיות של הסרטון, שנמשך יותר מ-34 דקות. אנחנו עדיין לא ניסינו, אבל מתגובות הגולשים ומהתמונות שראינו נראה שאלו שעקבו אחרי הסרטון קיבלו תוצאה שלא רחוקה הרבה מאשר המקור. עוד איור שמראה את הצד האומנותי של צ’אקי.

לא רק וידאו

מעדיפים להימנע מפרסומות ביוטיוב? מחפשים דרכים אחרות ללמוד איך מציירים את צ’אקי? אין שום בעיה. זה הרגע לפנות לחבר נוסף שלנו, והוא גוגל. כן חשוב לעקוב לפעמים אחרי ההוראות ולא רק לנסות לשחזר באופן עצמאי את התוצאה הסופית, כי יכולה להיות חשיבות לסדר הפעולות או לשיטה שבה מייצרים חלקים מסוימים באובייקט. באינטרנט תמצאו כמה מדריכים שמסבירים בכתב, לעיתים קרובות בליווי תמונות או קטעי וידאו קצרים, איך בדיוק לצייר את הבובה המפורסמת בעולם. הנה למשל דוגמה באתר המצוין של Easy Drawing Guides, בסופו תוכלו ליצור את צ’אקי עומד ומחזיק… סרגל. הבעיה העיקרית כאן לדעתנו היא שיש הרבה מלל, וזה עשוי להיות קצת קשה לעקוב אחרי ההנחיות או “לתרגם” אותן לתנועות ציור.

איך לצייר את צ'אקי

באתר הבא מצאנו מדריך נוסף, ששם את הדגש הפעם על הוויזואל ופחות על מלל. המדריך כולל 29 שלבים, בכולם תמונה רלוונטית, עם קוד די פשוט: כל מה שמופיע באדום צריך להתווסף לציור בשלב הנוכחי, בעוד שבשחור מופיע הציור הקיים. אהבנו שלצד הדוגמה הספציפית, יש באתר הזה הנחיות שיכולות לשמש אתכם לציורים נוספים של צ’אקי מבחינת הבעת הפנים (כן, אנחנו מתכוונים בעיקר לחיוך המשוגע), העיניים, הלבוש, האביזרים הנלווים וכן הלאה.

אם קראתם את המדריכים הקודמים שלנו בנושא איור דמויות אימה, תוכלו להבין מה לעשות. הדרך הראשונה היא פשוט לחפש איורים מוכנים של צ’אקי, בהתאם למה שאתם רוצים לצייר, רצוי כמובן באנגלית כי כאן נמצא הנפח המשמעותי של התוצאות. חיפושים של תמונות בביטויים כמו “Easy Chucky Drawing” או פשוט “Chucky Drawing”. אתם יכולים להסתכל על תמונה ולנסות לשחזר אותה, או אפילו להדפיס אותה ולצבוע (נסו לחפש ביטוי כמו “Chucky Coloring Page”). הנה כמה איורים מעולים מאתר Just Coloring Pages. זמינים להורדה פשוטה ולהדפסה בלחיצת כפתור. אתר נוסף שמציע כמה דוגמאות מדליקות הוא Coloring Pages Only.

קיבלתם תיאבון? הנה עוד כמה מוצרים של צ’אקי: