דפי צביעה מפחידים: (לא) לילדים בלבד

איך שלא תסתכלו על זה, צביעה משותפת עם הילדים היא אחת הפעולות היותר איכותיות שאפשר לעשות איתם. הצביעה מאפשרת, בין השאר, לפתח את המיומנויות המוטוריות שלהם (במיוחד מוטוריקה עדינה, אם הבנו נכון את ההגדרות) ואת הדמיון. היא מראה לילדים למה חשוב לשמור על גבולות, תרתי משמע, או אפילו איך לבטא באופן יצירתי את מה שהם רואים או מכירים. אבל אנחנו כאן באתר המוקדש לאימה, ככה שלא נספר לכם כאן על דפי הצביעה המסורתיים של בעלי חיים, מיקי מאוס, אנה ואלזה, פו הדוב או שאר חברים. דפי צביעה מפחידים הם לא המתנה הראשונה שתרצו ברוב המקרים לקנות עבור הילדים שלכם, אבל לחובבי הז’אנר ולמי שרוצים לגדל “יורשים”, זו יכולה להיות יופי של בחירה.

היתרונות של דפי צביעה מפחידים

אז למה בכלל לחשוב לשקול דפי צביעה מפחידים עבור הקטנים שלכם? על פניו, אפשר לחשוב על דפי צביעה מתאימים יותר לגיל בו הקטנים מתחילים לקשקש, לצבוע בצורה די חופשית ובשלב מאוחר יותר גם לבחור בצבעים מתאימים ולשמור אותם בתוך הקווים. דפי צביעה מעולם האימה – ובהמשך נתייחס לכמה אפשרויות נפוצות מאוד בהקשר הזה – יכולים להוסיף למשוואה גם משיכה חזותית. תוכלו למצוא כאן מגוון רחב של עיצובים וסגנונות, בהתאם להעדפות שלכם או של הילדים שלכם. צביעה מהסוג הזה יכולה להיות פעילות חווייתית שאתם מבצעים ביחד עם הילדים שלכם (“זוכרים את הליצן מיום ההולדת האחרון שלכם? אז זה פניוויז, והוא קצת מפחיד יותר ממנו”), או אם תרצו דרך ללמד אותם קצת על הדימויים שמלווים אתכם כבר עשרות שנים.

דפי צביעה, באופן מסורתי, מהווים דרך לביטוי עצמי. עד כדי כך, שרבים מתייחסים לצביעה בתור פעילות טיפולית במלוא מובן המילה. בהקשר הזה דף צביעה מפחיד יכול לאפשר לילדים לבטא את הרגשות שלהם, אפילו אלו הנחשבים לעמוקים ולמורכבים יותר. בשלב מסוים הם עשויים לשאול שאלות על נושאים הנחשבים למורכבים יותר, כמו מוות לדוגמה, ודפי צביעה יכולים להיות דרך יצירתית לגשר להם עליהם. בערפדים וברוחות רפאים לדוגמה הם יכולים להיתקל גם בטקסטים אחרים המותאמים להם – לעזאזל, הילדות שלנו חורשות על השירים על רוח הרפאים והרוזן מיקולה מ”מועדון החברים של מיקי מאוס” – אז למה גם לא בדפי הצביעה שלהם?

חשוב לציין שאנחנו לא ממליצים כאן באופן מוחלט וחד משמעי לחשוף את הילדים שלכם לדפי צביעה הנחשבים למפחידים. יכול להיות שהם לא מתאימים לשלב בו הילדים שלכם נמצאים, או עלולים להפחיד או לבלבל אותם. אין שום דבר רע בלצייר בעלי חיים, חדי קרן או את הכלבים ממפרץ ההרפתקאות. אתם יודעים בסופו של דבר מה מתאים לילדים שלכם, וצריכים להפעיל את האינטואיציה ההורית שלכם גם ביחס לסוגיה הזו.

Soulmate Sketch Banner

דפי צביעה למבוגרים? יש דבר כזה

אם עד עכשיו נוצר אצלכם הרושם שדפי צביעה מיועדים לילדים בלבד, חשבו שנית. בשנים האחרונות יוצא לנו להיתקל יותר ויותר בחוברות או בדפי צביעה המעידים על עצמם מראש שהם מיועדים למבוגרים, ומהבחינה הזו דפי צביעה מפחידים נראים כמו רעיון מצוין. 

The Ultimate Managed Hosting Platform

בין השאר, דפי צביעה יכולים להיות פעילות מהנה לשעות הפנאי, אפילו בילוי זוגי או משפחתי, מה גם שיש בה ממד לא מבוטל של נוסטלגיה וחזרת לילדות. יש לה כמה יתרונות שהופכים אותה לכלי טיפולי, לעיתים אפילו בהמלצת רופאים ואנשי מקצוע אחרים, דוגמת הפגת מתחים, שיפור הריכוז, שיפור יכולות מוטוריות (תתפלאו כמה מבוגרים לוקים ביכולות המוטוריות שלהם ויכולים לשפר אותן בכל גיל) – והרשימה עוד ארוכה.

דפי צביעה מפחידים יכולים למקסם עוד יותר את היתרונות האלה, כי אם כבר צובעים בהנאה ונהנים מהיתרונות של הצביעה – אז למה לא לעשות את זה עם אחת האהבות הגדולות ביותר שלנו? יתרון נוסף הוא שחלק גדול מהדפים מציגים, מלבד אובייקטים מפחידים ואייקונים שכולנו מכירים, גם רמת קושי בהחלט מרשימה. לכן אפשר לראות את הצביעה כיצירת אומנות לכל דבר ועניין, או אפילו אפשרות ליצור קישוט לבית או למשרד במאמץ בהחלט סביר ובעלויות מינימליות.

Higher Self Drawing Clickbank

אז איפה מוצאים דפי צביעה מפחידים?

יש לציין שהיצע חוברות ודפי הצביעה המפחידים, כולל דפי צביעה מפחידים מאוד, בהחלט מרשים ורק עולה משנה לשנה. ככה שכל אחד יוכל למצוא את הדפים האידיאליים עבורו.

חיפוש באינטרנט

אז אחרי שהבנו למה כדאי לשקול שימוש בדפי צביעה מפחידים, עולה השאלה מהי הדרך הפשוטה ביותר להצטייד בהם. האפשרות הראשונה, שלא תפתיע את מי שחי בשנת 2023, היא לפנות לחבר הטוב ביותר שלנו: גוגל, כמובן. חיפוש פשוט באינטרנט של תמונות תחת מונחים כמו “דפי צביעה מפחידים”. אנחנו ממליצים תמיד לחפש מונחים מקבילים באנגלית – כמו Horror Coloring Pages ו-Scary Coloring Pages – מכיוון שבדרך זו היצע האפשרויות הוא אינסופי. חיפוש פשוט יראה לכם אלפי אפשרויות, שתוכלו להדפיס לשימושכם האישי בלחיצת כפתור.

חוברות צביעה מוכנות

עם כל היתרונות של הדפסה עצמית, צריך לזכור שיש לה גם כמה חסרונות. זה לא תמיד נוח או אפשרי להדפיס עשרות רבות של דפים, מעבר לעובדה שגם מבחינה אקולוגית אפשר למצוא רעיונות ידידותיים יותר לסביבה. אם אתם רוצים לקחת אתכם את הדפים לצביעה מחוץ לבית, למשל במהלך נסיעה או טיסה, יכול מאוד להיות שמומלץ יותר יהיה לקנות מראש חוברות צביעה מפחידות. המחיר כאן עומד בדרך כלל על כמה דולרים בודדים, כך שלא מדובר בהתחייבות גדולה מדי מבחינה כלכלית.

הנה כמה אפשרויות נחמדות שמצאנו ב-Amazon:

חוברת צביעה ציטוטי אימה

חוברת צביעה ציטוטים מסרטי אימה - דפי צביעה מפחידים

החוברת הראשונה שנסקור מכילה 33 דפי צביעה, המשלבים ציטוטים ידועים מסרטי אימה לצד עיצובים של רוצחים סדרתיים ונבלים מפורסמים. אל תצפו כאן לציטוטים משני חיים מסרטי אימה פילוסופיים, אלא יותר לאמרות שאנחנו יכולים לצטט כבר מתוך שינה: לדוגמה, “רוצה לשחק משחק” המפורסם המופיע בעמוד המוקדש לבילי הבובה מסרטי המסור, או “לא. את תנתקי קודם!” המופיע בעמוד המוקדש לאיור של גוסטפייס מ”צעקה” עם מכשיר טלפון בידו. 

יתרון מרכזי הוא שהדפים כאן הם בהחלט גדולים (כ-22 על 28 ס”מ), מה שהופך את היצירה למאתגרת ומגדיל את פוטנציאל המסגור של התוצר הסופי. שימו לב עם זאת שהציורים עצמם הם פשוטים באופן יחסי, וגם שמהביקורות שקראנו ומהסרטונים שראינו לא ברור עד כמה הם חדים כך שניתן יהיה לתלות אותם בלב שלם לקישוט הקירות.

 לקנייה ב-Amazon


Creepy Chibi Adorable Horror Coloring Book

Creepy Chibi Adorable Horror Coloring Book - דפי צביעה מפחידים
“חמוד” הוא לא הקונוטציה הראשונה שעולה לנגד עינינו כשאנחנו חושבים על אייקוני האימה הגדולים, אבל החוברת הבאה אולי מוכיחה ההיפך. החוברת, מסדרת Adorable Chibi Horror Coloring Series של אמן בשם גארי לווסון, כוללת את האייקונים המוכרים בגרסה מוקטנת, ציורים… וגם חמודה, במידה מסוימת. יכול להיות שחלק מכם היא תזכיר את הדמויות מכמה מאוספי האימה המוכרים יותר, כמו בובות הפאנקו או האקשן פיגרס למיניהן. בפועל, צ’יבי הוא סגנון ציור יפני שנועד לבטא דמויות “מבוגרות” בצורה מוגזמת וילדותית, בין השאר בעזרת ראשים גדולים במיוחד, תווי פנים מפושטים עם עיניים גדולות, אף ופה קטנים עד לא קיימים, גפיים קצרות (מה שגורם לכך שהדמויות הן “שמנמנות”) ולעיתים הבעה מוגזמת.

אנחנו מצאנו נכון לעכשיו שמונה חוברות בסגנון המאוד מדליק הזה, בכל אחת מהן תמצאו כ-30 עמודים שיכולים להיות צבעוניים. בחוברות מככבים האייקונים המפורסמים, כמו פרדי קרוגר (“סיוט ברחוב אלם“), פניוויז (“זה”), מייקל מאיירס (“ליל המסכות”), ג’ייסון וורהיס (“יום שישי ה-13”), פני עור (“המנסרים מטקסס”), “אנאבל” (סרטי “אנאבל” והייקום הקולנועי של “לזמן את הרוע”), השד סם (“תעלולים נבזיים”), ראש סיכה (“מעורר השאול”) ורבים וטובים אחרים.

לקנייה ב-Amazon


The Beauty Of Horror


עוד סדרה אהובה מאוד שמצאנו היא “The Beauty Of Horror” של אלן רוברט, המונה נכון לנקודת הזמן הנוכחית שש חוברות צביעה. החוברות האלה מכילות ציורים שנראו לנו מורכבים, אפילו אומנותיים במלוא מובן המילה, ולכן זו בחירה מצוינת למי שרוצה אתגר עם פוטנציאל לתלייה לקישוט לאחר מכן. בין השאר, תמצאו בעשרות הדפים של החוברות זומבים, רוחות רפאים, מפלצות, רוצחים סדרתיים, ראשים כרותים, אביזרי עינויים – והרשימה עוד ארוכה. שימו לב שהחוברת לא מכילה אייקונים מוכרים מסרטי אימה, אבל בהחלט נראה שהיא עשויה מהחומר ממנו עשויים סיוטים, פרי מוחו היצירתי של אלן רוברט.

לקנייה ב-Amazon


Dark Beauty Horror Coloring Book for Adults

החוברת הבאה, מבית Crook Crook, מצוינת למי שאוהב את האימה שלו בצורה של נשים גותיות ומפחידות. תמצאו כאן איורים מרשימים מאוד של “נשות האפלה”, שמוכיחות שהאימה יכולה להיות יפה מאוד. תמצאו כאן 40 תמונות איכותיות, יחד עם ציטוטים שלפי המחברים מגדילים עוד יותר את חוויית הפחד: למשל, “לאנשים נורמליים אין מושג עד כמה יפה האפלה”, או “ממש כמו שיש יופי באור, יש יופי באפלה” (תרגום חופשי, כן?). יתרון מרכזי הוא שהדפים כאן הם חד צדדיים, מה שמונע את האפשרות של “דימום” צבע לעמודים אחרים.

הנה סרטון קצר שיציע לכם טעימה מהחוברת:

לקנייה ב-Amazon


לדיגיטליים שביניכם: יש גם אפליקציות

זה לא סוד שהיום הרבה מאוד אנשים מעדיפים לצייר בעזרת אצבע בלבד, ביניהם אפילו אמנים מהשורה הראשונה. אם גם אתם משתייכים לעידן הדיגיטלי, תשמחו לשמוע שלא חסרות אפליקציות צביעה, כולל כאלה שמתמקדות מראש באובייקטים מהעולם הרחב של האימה. בסקירה די קצרה שעשינו עם מכשיר אנדרואיד, מצאנו בין השאר את האפליקציות האלה:

  • Dark, Horror Color By Number – אפליקציה חביבה מאוד של Fancy Games Studio, עם חלוקה לנושאים כמו “גותי”, “שדים”, “דם” ו”אימה”. שימו לב שהעיקרון כאן מעט שונה ממה שראינו עד עכשיו, ומבוסס על צביעה של אזורים ממוספרים שונים בהתאם לצבע הנבחר. כלומר, אין לכם יותר מדי מרחב תמרון כאן, אבל התוצאות הסופיות בהחלט יפות. תוכלו אפילו לשתף או לשמור אותן בתור רקע למכשיר
  • Death Park Coloring Games – אפליקציה נוספת מבית Fancy Games Studio, עם עשרות ציורי אימה – גם כן על פי עיקרון הצביעה לפי מספרים
  • Halloween Coloring Book Game – צביעה לפי מספרים של ציורי האלווין מדליקים מאוד, חלק גדול מהם בכיכובה של דלעת אכזרית למראה
  • Siren Monster Horror Coloring – מפלצת הסירנה, לפי המיתולוגיה היוונית, היא יצור המשלב גוף של ציפור וראש של בן אדם. כאן מצאנו עשרות ציורים, מתקדמים יותר או פחות, כשחלק מהאפשרויות הן בגרסה בתשלום