אומנות חלומית: איך לצייר את פרדי קרוגר?

אני עוד זוכר את המפגש הראשון שלי עם פרדי קרוגר, שנקטע בפתאומיות על ידי אמא שלי. כבר בגיל צעיר, למדתי לפחד ממי שנחשב לאחד מאייקוני האימה הגדולים ביותר. המראה הגרוטסקי עם הפנים השרופות והידיים שהן בעצם סכינים, הלבוש הייחודי שכולל סוודר לא ממש אופנתי וכובע שחור, ובעיקר – העובדה שפרדי קרוגר תוקף את הקורבנות שלו במקום שנחשב הבטוח ביותר, החלומות שלהם. זה לא שהיו לי סיוטים מפרדי קרוגר, אלא שהוא היה אחד הנבלים שמשכו אותי לעולם האימה.

עד היום, כמובן, קשה למצוא חובבי אימה שלא משננים מתוך סיוט את השם של פרדי קרוגר. למרבה השמחה, אפשר להכניס אותו לחיים שלנו בהרבה מאוד דרכים. צפייה חוזרת בסרטים מהזיכיון הרחב (והיי, אחת לכמה שנים יש סרט חדש, ריבוט או משהו בסגנון), לקנות מוצרים שונים בהשראת פרדי קרוגר, להקשיב לשיר האייקוני ההוא… או לצייר את פרדי קרוגר.

ציור פרדי קרוגר

אז… איך מציירים את פרדי קרוגר?

אחרי שכבר למדנו איך לצייר את פניוויז, אייקון אימה מפורסם לא פחות מפרדי, הנה כמה כלים וטיפים ליצור את המטורף ההוא מהחלומות. אז האם זו הפעילות המומלצת לזמן איכות מושלם עם הילדים שלכם? ממש לא בטוח, כי בכל זאת מדובר כאן ברוצח אכזר, בעוד שילדים בדרך כלל מעדיפים לצייר בית, בעלי חיים, שמש ויצורים ידידותיים יותר. אבל למי שכן רוצה להתנסות ביצירת אומנות בכל גיל, או נהנה מילדים (בוגרים יחסית) שכן מתחברים מעט לעולם האימה, המדריך הבא יכול לאפשר לכם ליצור ציור מהסיוטים. אז חדדו את העפרונות שלכם כמו סכינים חדות, חבשו את כובע הפדורה (או לפחות כובע אופנתי יותר של ציירים), לבשו את מיטב הבגדים שלכם (ניתן גם סוודר) ובחרו את הציורים שאתם רוצים ליצור.

כמו בהרבה מאוד מקרים אחרים, המקום הראשון שאתם יכולים ללמוד דרכו איך לצייר את פרדי קרוגר הוא יוטיוב. מצאנו כמה סרטונים מצוינים למטרה זו, כאשר שימו לב שמנקודת המבט הלא מקצועית שלנו נראה שרמת הקושי כאן גבוהה בהשוואה לחלק מאייקוני האימה האחרים. 

מתחילים בדרגת קושי שנראית לנו פשוטה יחסית, לפחות על הנייר. הסרטון של 60 Second Art יראה לכם, אם אפשר להסתמך על הכותרת שלו, איך לצייר את פרדי בקלות, במדריך צעד אחר צעד. האמת היא שהסרטון הזה מעט יותר ארוך ממה שהכותרת שלו מציעה (כשמונה דקות), והוא כולל מוזיקת רקע ולא הנחיה קולית. עדיין מההתרשמות ומהניסיון שלו מדובר באפשרות מהירה לציור פרדי קרוגר, שמתאימה מאוד למתחילים.

פרדי קרוגר במראה ריאליסטי

הסרטון הבא שנציג, מבית Cartooning Club How to Draw (ערוץ מצליח עם למעלה מ-4 מיליון מנויים), יראה לכם איך ליצור ציור ריאליסטי יחסית של פרדי – נו, טוב, עד כמה שפרדי יכול להיות ריאליסטי – באמצעות לא יותר מאשר עיפרון. מדובר בסרטון ארוך יחסית, של כ-24 דקות, שידרוש מכם הרבה מאוד סבלנות מכיוון שיש צורך בתנועות עיפרון עדינות, בשימוש עדין היוצר כמה גוונים ודרגות חוזק, וכמובן שגם ביכולת להעביר אל הדף את מה שאתם רואים על המסך. אבל נראה שהתוצר הסופי המרשים מאוד שווה את הכול. אם תעקבו אחרי הסרטון, תוכלו לצייר את פרדי במראה האופייני שלו, מציג לראווה את הסכינים שבציפורניים כמו בחורה מאושרת לאחר טיפול לק ג’ל. 

 

אם אתם מחפשים ציור נוסף בעל מראה ריאליסטי, נסו את הדבר הבא של ערוץ Art Simple. לו כמעט חצי מיליון מנויים. בניגוד מסוים לשם הערוץ, הציור הזה נראה לנו דווקא מעט מורכב למתחילים. מצד שני, ההדרכה הארוכה כאן היא מפורטת, ונראה שזו לא משימה מורכבת מדי לעקוב אחר ההנחיות של האמן. גם כאן, התוצאה הסופית המאוד אומנותית ומרשימה שווה את ההשקעה.


 

Learn To Draw - ClickBank Banner


פרדי קרוגר במראה פופ עכשווי

ערוץ Cartooning Club How To Draw מציג לנו סרטון נוסף, שייקח הפעם את פרדי קרוגר למראה הקריקטורי יותר (לנו הוא הזכיר במידה מסוימת את דמויות הפאנקו פופ בהשראת אייקוני האימה). הסרטון הדי ברור הזה, שנמשך כ-13 דקות, ידגים לכם איך לצייר את פרדי קרוגר צעד אחר צעד. שימו לב שהתוצר הסופי כאן הוא של כל הגוף, ושדרגת הפירוט מצומצמת הרבה יותר בהשוואה לדוגמה הקודמת, כך שהוא יהיה פשוט יחסית עבור המתחילים או הצעירים שבהם. הסרטון לא מראה איך לצבוע את הדמות, אבל תוכלו לעשות את זה די בקלות עם כמה גוונים בסיסיים כמו אדום, ירוק ושחור. 

בערוץ של Artist Station מצאנו סרטון נוסף, שמציג גרסה מצוירת חביב מאוד של פרדי. הסרטון הזה הרבה פחות ויראלי מהאחרים – נכון לזמן כתיבת הסקירה, פחות מ-1,000 צפיות – אבל אנחנו כן אהבנו את ההסבר המפורט ואת העובדה שבכל רגע מוצג התוצר הסופי שאתם שואפים אליו על המסך. גם כאן, מדובר לדעתנו בציור שמתאים מאוד לחסרי ניסיון ולמי שקשה למצוא זמן רב מדי להשקיע ביצירות שלו.

אפשרויות נוספות ליצירות פרדי שלכם

אם אתם מעדיפים לעקוב אחרי הוראות כתובות בקצב שלכם, ולא בהכרח סרטונים, תשמחו לשמוע שיש כמה מדריכים מפורטים מוצלחים מאוד: מטבע הדברים הם יהיו בשפה האנגלית, אבל זו לא בעיה גדולה מדי.

המדריך הראשון, באתר IHeartCraftyThings, יראה לכם איך עושים ציור די בסיסי של פרדי קרוגר בשישה צעדים בלבד, כולל צביעה. יש אנשים שיסתפקו פשוט לראות את התמונות של השלבים השונים ולצייר על פיהן, וזה בסדר גמור. ב-Dragoart מצאנו מדריך נוסף שנראה לנו פשוט. כאן התוצאה היא די מרשימה, כשאתם תקבלו סקיצה מאוד פשוטה לביצוע. בדוגמה הם בחרו שקווי המתאר של פרדי יהיו בגווני אדום וכחול, אבל כמובן שאתם יכולים לבחור את הצבעים המתאימים ביותר לכם ולדמות שאתם מקימים לתחייה.

איך מציירים את פרדי קרוגר

אופציה אחרת היא פשוט לחפש בגוגל ציורים מוכנים, ולנסות לשחזר אותם: חיפוש בסיסי נוסח “Freddy Krueger Easy Drawing” או “Freddy Krueger Coloring” יראה לכם עשרות תוצאות שאתם יכולים לצייר, להדפיס או לצבוע. באתרי הקניות הגדולים, כמו Amazon, Ebay ו-Etsy, יש כמה חוברות צביעה די נחמדות. בדומה למה שהצענו לכם בסקירה של ציורי הליצן המפורסם ההוא, אתם יכולים לקנות ציור מושקע ואומנותי של פרדי קרוגר, או אפילו לפנות ל-Fiverr לאמני האימה, שייצרו עבורכם ציור – אפילו בהתאמה אישית.