ארס קטלני: לגו ונום של מארוול הוא משחק הרכבה מורכב ומהנה

עולם הקומיקס הקולנועי מזוהה יותר מכל עם עולמות האקשן והפנטזיה. כפי שכבר ציינו באתר, בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינוי די מבורך במסגרתו מוכנסים אליו אלמנטים של אימה. לפעמים זה ברמת עלילת הסרט או הסגנון שלו – לדוגמה “המוטנטים החדשים” בסדרת X-Men או “מורבאוס”. במקרים אחרים, יש גם דמות שהיא קריפית בטירוף. כזו בדיוק היא הדמות של ונום, שמבחינה מעשית משתייכת ליקום הקולנועי של ספיירדמן (הנחשב לצמוד אך נפרד לייקום הרחב יותר של מארוול), שכיכבה בשנים האחרונות בשני סרטים. למרות שאין תמימות דעים לגבי רמת הסרטים, בלשון המעטה, אין ספק שהדמות שקמה לתחייה היא בהחלט מעוררת אימה. אז למה שלא תבנו אותה לבד, במשימה המאתגרת שמציע לגו ונום?


<script>

חייזר סימביוט קטן, משתלט על כל אחד

לפני שאנחנו מדברים על גרסת הלגו של ונום, שהיא ללא ספק אחת המדליקות בגזרת לגו האימה, כדאי לעצור ולהסביר קצת מול מה אנחנו מתמודדים. הדמות של ונום הוצגה לראשונה בחוברת מספר 299 של הקומיקס The Amazing Spiderman. הוא הפציע על מסך הקולנוע בסרט "ספיידרמן 3" מ-2007 (כן, ההוא עם טובי מגווייר בתפקיד ספיירדרמן וקירסטן דאנסט כמרי ג'יין), אז גילם אותו טופר גרייס (כן, אריק ההוא מ"מופע שנות ה-70"). ב-2018 הוא קיבל סרט משלו, בכיכובו של טום הארדי הנהדר. לאחר מכן הגיעו סרט המשך, "ונום 2", וגם הופעת קמע קצרה ב"ספיידרמן: הדרך הביתה" (כן, ההוא עם טום הולנד בתפקיד ספיידרמן וזנדאיה כמרי ג'יין).

ונום, בין אם תראו אותו "כנבל חייזרי מסוכן" ובין אם כ"אנטי גיבור בלתי מובן", כפי שמתארים ב-LEGO, מדובר כאן בדמות מעניינת ומרשימה מבחינה ויזואלית. ונום הוא למעשה חייזר סימביוט מסוג קלינטאר - שלפי אנציקלופדיית מארוול הוא מעין טפיל חייזרי בעל צורה נוזלית, שמבצע סימביוזה עם גוף פונקדאי (פרטים נוספים ראו באנציקלופדיית מארוול). בלי להיכנס יותר מדי לפרטים מייגעים שחובבי מארוול יוכלו לשנן, הוא המתמזג עם כמה דמויות - המרכזית היא של אדוארד (אדי) ברוק, כתב בעיתון בו פיטר פארקר מצלם שמפתח כלפיו טינה. היכולת המרכזית של הטפיל היא שינוי צורה, ובמקרה הזה למפלצת גדולה עם שיניים חדות במיוחד.

כדי שתיכנסו לאווירה הנכונה, הנה הטריילר של הסרט "ונום" הראשון:

מה מציע לגו ונום?

לגו ונום הוא חלק מהסדרה היותר רחבה של לגו מארוול (או בשמה המלא: לגו גיבורי על מארוול -  Lego Super Heroes Marvel), שמאפשרת לנו לבנות דמויות אהובות כמו ספיידרמן, קפטן אמריקה, תור, הפנתר השחור ואחרים. הדגם מיועד להרכבה ולהצגה, ויכול להיות לכן יופי של תוספת לבית או למשרד. העובדה שהוא יושב על בסיס יציב מאוד תורמת לכך. על גבי הבסיס תמצאו את הלוגו המוכר של לגו, הלוגו המוכר הלא פחות של מארוול ושם הגיבור, בדומה לסוגים האחרים של לגו לגו ונום מארוול דמויות. כי בכל זאת מיתוג היא אחת ממילות המפתח כאן. ואגב, מודל דומה שמציעה לגו הוא של קרנאג' - נבל על שגם הוא סימביוט טפיל, ובמקרה גם רוצח סדרתי. במהלך חוברות הקומיקס והסרטים, קרנג' חולק את התא בבית הכלא עם אדי. הוא מזכיר מאוד במראה שלו את ונום, וגם בסגנון הבנייה, כשההבדלים העיקריים הם ששיניו של קרנג' שחורות (ללא לבנות) והצבע העיקרי השלט בו הוא אדום.

Load WordPress Sites in as fast as 37ms!

אחת הנקודות הכי מרשימות במודל של ונום לגו, שמכיל 565 חלקים להרכבה מאתגרת ומהנה, היא שהוא מזכיר מאוד את הדבר ה"אמיתי". ב-Lego מספרים שזו אחת המטרות העיקריות שעמדה לנגד עיניהם. "המכשול הראשון עבורנו בעת העיצוב היה שמדובר בסימביוט, כך שזו לא מסכה. זהו בעצם דבר חי ונושם. ליצור משהו שמרגיש טבעי, אורגני, הוא תמיד אתגר עבור לגו". כדי ליצור את המראה הטבעי, מספרים בחברה, הם שמו דגש על יצירת עיניים אסימטריות. מאפיינים בולטים אחרים בדמות הם השיניים דמויות הפגיון, והלשון האדומה, הגדולה והמפותלת. אפשר בהחלט להתייחס ללגו הזה כאל פסל, יש שיגידו יצירת אומנות, עם ממדים מרשימים בכל קנה מידה: יותר מ-7 אינץ' גובה (כ-19 ס"מ), רוחב של 3 אינץ' (כ-9 ס"מ) ועומק של 7 אינץ' (כ-19 ס"מ).

ההרכבה של לגו ונום אינה דבר פשוט. אם נצמדים לחוברת ההוראות הרשמית של לגו - וזו בעצם הדרך היחידה להרכיב את הדגם הזה - יש כאן למעלה מ-140 שלבים. אולי זו הסיבה לכך שהמשחק מיועד לפי ההגדרה הרשמית למבוגרים, או למעשה לבני 18 ומעלה (אם כי סביר להניח, כמובן, שהגדרה זו נובעת מהמראה הדי מפחיד של הדמות). ברור עם זאת שבמשחקי לגו הגיל פעמים רבות הוא המלצה בלבד, כך שסביר להניח שגם ילדים ובני נוער יוכלו לשאוב הנאה מהמשחק המאתגר הזה. כמובן שהעובדה שיש כאן חלקים קטנים מאוד מוציאה מהתמונה ילדים קטנים מדי, ורצוי מאוד שלא להרכיב את המשחק גם ליד פעוטות.

מההתרשמות שלנו ההרכבה של הדגם לא מורכבת מדי, אם נצמדים להוראות ועובדים בצורה מסודרת, אבל אפשר בהחלט לפנות לכך כמה ימים. הנה סרטון שמראה ב-10 דקות איך מרכיבים את הדגם, אם כי במציאות כמובן ייקח לכם קצת יותר זמן.

איפה ניתן לקנות את לגו ונום?

לגו ושל ונום זמין לרכישה במגוון חנויות פאזלים בפרט, ומשחקים בכלל, ברחבי ישראל. המחירים נעים נכון לנקודת הזמן הנוכחית סביב כ-250-200 ש"ח. שימו לב שלא בכל החנויות האינטרנטיות הסכום הזה מקנה משלוח חינם, כך שיכול להיות שתצטרכו לשלם כאן עוד כמה עשרות שקלים.

במקרה הזה, נראה שהמחירים של המוצר מעבר לים נוטים להיות דומים: אסור לשכוח שמדובר בפריט שהוא ברישיון רשמי של כמה מהמותגים הגדולים בעולם, כך שנדיר מאוד למצוא עליו מבצעי כסאח. 


לקנייה באתר הרשמי של לגו 

לקנייה ב-Fun.com 

לקנייה ב-Amazon 

לקנייה ב-Ebay