גשר לונדון מט ליפול מפחד? הכירו את חווית גשר לונדון

גשר לונדון, המוכר ללא מעט ישראלים פשוט בשם לונדון ברידג‘”, הוא אתר חשוב מאוד בהיסטוריה של לונדון. האגדה מספקת שהוא הגשר הראשון בלונדון ששימר את העיר עד המאה ה-18, בה נבנה גשר ווסטמינסטר בעל שבע הקשתות. בתחילת הדרך היה זה גשר עץ פשוט, שהקימו הרומאים במאה הראשונה לספירה כדי לחצות את נהר התמזה. הוא עבר לא מעט תמורות: שריפה יזומה ב-1014 במטרה להרחיק ממנו פולשים (זהו האירוע המוזכר בשיר המוכר גשר לונדון מתמוטט“). לאחר מכן הגשר נבנה שוב, נהרס בסופה הגדולה של 1091, נבנה שוב ונשרף בשנת 1136. במאות השנים שלאחר מכן גשר לונדון נפל ונבנה מחדש בכמה צורות, מהסיבה הפשוטה שהוא עבר שריפות, בעיות עומסים ואפילו נמכר לאמריקאי עמיד והועבר לאריזונה. הגרסה הנוכחית שלו נפתחה לתנועה ב-1973 ומשמשת עד היום את תושבי ותיירי לונדון, אם כי צריך לזכור דבר אחד: הוא מרשים ומתויר הרבה פחות מגשר מצודת לונדון, הנמצא במרחק של כ-10 דקות הליכה ממנו בכיוון מזרח (לא מעט תיירים מתבלבלים בין הגשרים האלו).

אבל למה אנחנו מספרים לכם את כל זה, באתר שעוסק באימה ולא בהיסטוריה היבשה של לונדון? מהסיבה הפשוטה שלמרגלות גשר לונדון, תמצאו חוויה מפחידה ומהנה במיוחד. קוראים לה חווית גשר לונדון (The London Bridge Exprience), היא מציגה את הסיפור של הגשר בדרך מקורית והיא בהחלט יכולה להיכנס לתוכנית הטיול שלכם בבירת אנגליה.

מה עושים בחווית גשר לונדון?

London Bridge Experience ייקח אתכם למסע בין כ-2,000 שנה בהיסטוריה הגשר השזורה היטב בזו של לונדון עצמה, בדגש על הרגעים היותר מזעזעים ואיומים שהעיר חוותה. האטרקציה למעשה מחולקת לכמה חלקים: מופע מושקע בהשתתפות שחקנים, ולאחר מכן מבוך הפחדות – נוסח הצינוק של לונדון – באתר הישן של קברי לונדון (London Tombs) הסמוכים. בסך הכול החוויה נמשכת לרוב כ-45 דקות, אם כי משכה תלוי גם בקצב ההתקדמות או ברמות הפחד של המבקרים, כך שמומלץ להקדיש לה 75-60 דקות לפחות בלוח הזמנים העמוס שלכם בממלכה.

החלק הראשון הוא סיור במסלול שכולל תפאורה מושקעת של העיר והגשר, החל מהתקופה הרומית, דרך המאבק של הלוחמת המלכה בודיקיאה נגד השלטון הרומי ועד השריפה הגדולה שפקדה את לונדון במאה ה-17 (שדווקא לא פגעה בגשר, שהיה בלתי פעיל באותה תקופה). במהלך הסיור, המציג את לונדון החל מהתקופה הרומית ועד לימינו, תפגשו שחקנים המגלמים חלק מהדמויות המוכרות בהיסטוריה של לונדון: החל מהאביר הסקוטי וויליאם וואלאס (שמל גיבסון גילם בסרט לב אמיץעתור השבחים והפרסים מ-1995), דרך שומר הראשיםהמתקשר לחלק מסיפורי הזוועה על הגשר ועד לרוצחים סדרתיים שפקדו את לונדון, בראשם כמובן גק המרטש. המסלול עובר בין מקומות שפותחים את התיאבון של חובבי האימה דוגמת חצר העצמות או אולם המתים החיים. החלק הזה של הביקור הוא מעט חשוך, אבל יותר מצחיק ומלמד מאשר מפחיד.

החלק השני הוא מבוך אימה בין התעלות הדי קריפיות של קברי לונדון, בחשיכה כמעט מוחלטת ובחוויה העובדת על כמה חושים (כולל חוש הריח, אגב). כמיטב המסורת יש כאן לא מעט הפחדות המושגות בזכות אפקטים שונים וגם שחקנים המגלמים זומבים ויצורים מאיימים אחרים. אם הסיור מעניין אתכם ולא מבוך האימה, או לחלופין אתם חוששים מהחלק הזה, תוכלו לסיים את הביקור בחווית גשר לונדון בשלב הזה

The Ultimate Managed Hosting Platform

לא רק למבוגרים

אם אתם מטיילים עם הילדים שלכם בלונדון, אבל לא מחפשים אטרקציות מפחידות מדי (כי בכל זאת, קשה למצוא בייביסיטר בעיר) – תשמחו אולי לשמוע שגם לונדון ברידג’ אקספיריינס יכולה להתאים לילדים – לפחות לא צעירים מדי. ניתן להירשם לגירסה ידידותית יותר לילדים, תחת השם The Guradion Angel Tour. במסגרת זו הצעירים או אלו שמעוניינים להיחשף לקברים אבל ללא ההפחדות, יילקחו לפני יתר הקבוצה בסיור. המשמעות היא שהם לא יחוו את ההפחדות וההבהלות, אבל בהחלט יכולים להרגיש את האווירה וללמוד על המקום וההיסטוריה של לונדון.

המקום מציע כמה אטרקציות נוספות, למשל בר המפלצות” (Monster Bar) המעוצב היטב אליו ניתן להירשם לאירועים שונים או סיפורי חג המולד” (The Chrsitmas Tales) שתיפתח השנה במהלך חלק מסופי השבוע בחודש דצמבר. מדובר בחוויה ידידותית למשפחות, שתפגיש אותן עם הסיפורים והדמויות של חג המולד – בראשם כמובן סנטה קלאוס והאיילים שלו. הילדים יוכלו להצטלם עם סנטה, לקבל ממנו מתנה וגם לבחור אחת מבין האפשרויות המוצעות לארוחת בוקר. במילים אחרות לא מדובר כאן בחוויה שמתאימה לאתר שלנו – למיטב התרשמותנו לא מדובר כאן בסנטה רצחני נוסח סרטי האימה הגרועים, ומהמתנות לא יצאו יצורים מפחידים כמו בסיוט שלפני חג המולד” – אבל היא בהחלט נראית נחמדה עבור משפחות שרוצות לחשוף את הילדים שלהן לחוויית חג המולד במהלך ביקור בעיר בתקופה.
חווית גשר לונדון: כל המידע לקראת הביקור

מההתרשמות שלנו, חווית גשר לונדון היא בהחלט אטרקציה מומלצת עבור אלו שאוהבים לקבל מנות גדושות של אימה גם במהלך הטיולים שלהם. היא עושה את העבודה, מושקעת ומצליחה להפחיד. יעידו על כך הפרסים השונים בהם היא זכתה, ביניהם אטרקציית האימה המובילה בעולם ב-Worldwide Attractions awards והאטרקציה המפחידה בבריטניה תחת פרסי Scare Awards במשך 11 שנה ברציפות. זו הסיבה לכך שהמקום אינו מומלץ עבור נשים בהריון, אנשים הסובלים מבעיות לב, אפילפסיה, קלאוסטרופוביה ואוכלוסיות רגישות אחרות.

מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים מראש, מה שיאפשר לשריין לעצמכם מקום, להימנע מהתורים לקופת הכרטיסים וגם לחסוך כמה שקלים (המחיר באינטרנט מוזל בהשוואה לקופה). שריון התאריך הוא לפי יום ולא לפי שעה, מה שמקל מאוד על השילוב בתוכנית הטיול שלכם, כשניתן לבטל ולקבל החזר כספי מלא עד חצות ביום הקודם למועד הביקור. המקום די עמוס ככה שכדאי להיעזר בסבלנות, במיוחד אם אתם מגיעים בזמני השיא של עונת התיירות בלונדון.


 

מחירים:

  • כרטיס מבוגר (גיל 16 ומעלה): 25.78 אירו
  • כרטיס ילד (גיל 15-5): 22.35 אירו. ילדים עד גיל 15 חייבים בליווי מבוגר
  • כרטיס מוזל – סטודנטים או מבוגרים מעל גיל 65 (בהצגת תעודה) – 24.07 אירו.
  • ילדים עד גיל 4 אינם כרוכים בתשלום, אבל האטרקציה הזו אינה מיועדת לגילים אלו.

שימו לב! London Bridge Experience נמצא ברשימת האתרים הנכללים בכרטיס לונדון (London Pass) המבוקש והמשתלם מאוד. במקרה הזה אין צורך בהזמנה מראש, אלא פשוט להגיע עם כרטיס לונדון.


		

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *